19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

KNIHA: Co vám o Marxovi neřekli

V těchto dnech vychází kniha Marx a satan rumunského luteránského biskupa Richarda Wurmbranda. Biskup Wurmbrand byl dlouhá léta vězněn a mučen v rumunském komunistickém žaláři, než byl doslova „vykoupen“ norskými křesťany (v šedesátých letech minulého století).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 18.5.2018 8:40

Zase ta vaše lež o tom, že ateistický komunismus

provozující masové vraždění je náboženství srovnatelné s křesťanstvím. Nějak se vám to lhaní zažralo pod kůži.

R. Langer 18.5.2018 18:52

Re: Zase ta vaše lež o tom, že ateistický komunismus

To není lež, to je fakt. Že se vám to nelíbí je váš problém.

J. Anděl 18.5.2018 20:00

Re: Zase ta vaše lež o tom, že ateistický komunismus

Opět - všechny ideologie fungují na podobném či stejném principu, ať jde o vegetariánství, motorkářství, křesťanství nebo komunismus. Sjednocuje lidi jednající stejně, nutí je ještě víc jednat stejně, šířit se, získávat příznivce.

Stejně tak jsou mezi všemi ideologiemi či volněji myšlenkovými systémy a jejich praktickou realizací velké rozdíly.

Ňák máme problém s dvojí či vícerou podobou všeho. Svět není placatý a lidský svět je košatý. Křesťanství za delší období stihlo v mnoha proměnách mnoho různých podob, komunismus zatím víceméně jen jednu, teď testuje druhou.

F. Houžňák 18.5.2018 22:20

No jo, zažralo. To je u pokrokových ateistů

běžné.

Z. Frys 18.5.2018 8:44

Re: Inu, komunismus

http://www.bastiat.kvalitne.cz/Rothbard_Marx.htm

J. Sova 18.5.2018 10:10

Re: Inu, komunismus

Však křesťané jsou zakladatelé komunismu.

Skutky apoštolů 2,44 "Všichni, kteří uvěřili, byli pospolu a měli všechno společné. Prodávali svůj majetek a rozdělovali všem podle toho, jak kdo potřeboval. Každého dne pobývali svorně v chrámu, po domech lámali chléb a dělili se o jídlo s radostí a s upřímným srdcem."

I. Vermis 18.5.2018 4:26

Komunismus je také něco jako církev

ovšem v jednom se od křesťanských církví liší: zatímco ony vraždily ve jménu lásky k člověku, komunisté vraždili ve jménu třídního boje.

P. Sulc 18.5.2018 3:27

Jeste jste zapomel vysvetlit,

proc Marx pohrdal Slovany. Zrejme je mel za mene schopne nez Germany, rozhadane, kteri neumi tahnout za jeden provaz. No, jseu dnes, vice jak 70 let po valce nektere slovanske staty na urovni tech germanskych, Nemecka, Rakouska, Skandinavcu, Holandanu, ci alespon blizko? Zadny, ale stale chteji ''dohanet''. Takze souh Marx mel pravdu, ci alespon se da tezko vyvratit.

Č. Berka 18.5.2018 8:41

Marx o Panslavismu

Nejde už o to, kdo bude vládnout v Cařihradě, nýbrž o to, kdo ovládne celou Evropu. Slovanstvo, již dávno rozdělené vnitřními sváry, zatlačené Němci na východ, zčásti podmaněné Němci, Turky a Maďary, po roce 1815 opět nenápadně sjednocující své větve postupným růstem panslavismu, prohlašuje teď poprvé svou jednotu, a vyhlašuje tím válku na život a na smrt římsko-keltským a německým kmenům, které dosud vládly v Evropě. Panslavismus není jen hnutí za národní nezávislost; je to hnutí, které se snaží zlikvidovat to, co vytvořily tisícileté dějiny; které nemůže dojít k cíli, nevymaže-li z mapy Evropy Turecko, Uhry a polovinu Německa, a ani kdyby tohoto výsledku dosáhlo, nemůže zajistit svou budoucnost jinak než tím, že si podmaní Evropu. Panslavismus se nyní změnil z vyznání víry v politický program, který se opírá o 800 000 bodáků. Dává Evropě na vybranou: buď bude podmaněna Slovany, nebo musí jednou provždy zničit centrum jejich ofenzívní síly — Rusko.

Č. Berka 18.5.2018 8:46

obava byla z Panslavismu pod vedením ruského cara

Naproti tomu panslavismus nezmizel; je hluboce dotčen, rozezlen, mlčí a od intervence v Uhrách pohlíží na ruského cara jako na svého předurčeného mesiáše. Není naším úkolem zkoumat, zda v případě, že by Rusko otevřeně vystoupilo jako hlava panslavismu, může Rakousko odpovědět ústupky vůči Uhrám a Polsku, aniž tím ohrozí svou existenci. Jisté je tolik: teď to už není jen Rusko, ale panslavistické spiknutí, které hrozí založit svou říši na troskách Evropy. Sjednocení všech Slovanů donutí brzy svou nepopiratelnou silou, kterou má a které může nabýt, stranu, která proti němu stojí, aby vystoupila zcela jiným způsobem než dosud. Nemluvili jsme zde ani o Polácích, kteří jsou ke své cti panslavismu většinou velmi nepřátelští, ani o domněle demokratické a socialistické formě panslavismu, která se od prostého, poctivého ruského panslavismu liší jen svou frazeologií a pokrytectvím.

J. Schwarz 18.5.2018 9:38

Re: Jeste jste zapomel vysvetlit,

Jest otázkou co považujete za tu "úroveň". Ano, "Germáni" jsou bohatší, protože jsou kolektivističtější a kvůli prachům jsou ochotni se podřizovat "pravidlům". Správný Germán bude ctít předpis, byť by byl sebenesmyslnější. Správný Němec například nestahuje filmy z internetu, protože se to nesmí. A Němců je správných opravdu hodně. Slovan má k předpisům vztah o hodně vlažnější a popravdě řečeno, v tom slovanském "binci" se žije mnohem líp. Problém je jen v tom, že není možné husu sníst a zároveň ji nechat běhat po dvorku. My bychom chtěli mít stejné výsledky /bohatství/ jako němci, ale nejsme ochotni stejně tupě dodržovat kdejaký nesmysl a poslouchat každého v placaté čepici se štítkem.

Č. Berka 18.5.2018 10:11

Re: Jeste jste zapomel vysvetlit,

Je to jinak- Marx s Engelsem reagují na konkrétní dobu a konkrétní situaci.Češi v roce 1848 zradili revoluci a tím jaksi Marxe a Engelse mírně řečeno naštvali ;-) . Marx viděl u velké části Slovanů snahu o slovanskou říši pod vedením ruského cara. A naopak, jinou část Slovanů oceňoval- Poláky

https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1855/041855d.html

P. Sulc 18.5.2018 12:38

Re: Jeste jste zapomel vysvetlit,

Rekl bych, ze jste to dosti dobre vysvetlil, az na,,,,,, Mluvite jen a pouze o Nemcich, ja mluvil o Gemanech. A to jsou nejen Rakusane, ale i Holandane, Danove, Norove a Svedove, donce i anglictina se pocita mezi grmanske jazyky, az se mi to moc nezda, . ti nejsou rozhodne tak disciplinovani ci poslusni jako Nemci a presto zadny slovansky stat se jim nemuze ani priblizit. A to ti Cesi jsou na tom nejlip, nejspise diky prislusnisti po tisic let ke Svate risi rimskonemcke, dostavali kulturu s Francie a Italie pres Nemcko a Rakousko, i renesance u ponekud barbarskych Slovanu udelala svoje. Ale do germanu stale je daleko, germanu, nejen Nemcu.A urcite to neni geneticke, IQ maji stejne, je to zrejme vliv prostredi a vychova, i tradice. To by ale asi odhadl sociolog, ja ne.Fakt je, ze Slovane v cizine si vedli a vedou naramne dobre, jen doma, v jejich statech to neklape. Priklad: v CSR jsem se nemohl zivit elektonikou, protoze jsem se vyucil na telefonnich ustrednach a ne na elektronice. V USA jsem se elektronikou zivil 40 let, nikdo nikdy se me na nejaky vyucni list ci skoly neptal. Umel jsem a to stacilo.

I. Kozák 18.5.2018 0:40

Argumentacne slabe...

Z clanku mi vobec nie je jasne, preco si autor mysli, ze Marx je satanista -- a vobec, ze co rozumie pod satanizmom.

Par dopisov, ktore znepokojili otca, nenavistnych basniciek a divadelnych hier sa mi zda trochu malo.

B. Carina 18.5.2018 4:37

Není mi jasné, proč si myslíte, že autor si myslí, že Marx byl Satanista? "Kniha zkoumá otázku, zda byl Marx vědomý satanista." Autor na tuto otázku odpověď nedává, možná naznačuje, ale nedává.

O. Zuckerová 18.5.2018 0:34

Zajímavá a věrohodná informace.

Ale k prvnímu odstavci: To nevíte nic o 50. letech, P. Toufarovi a dalších nesporných MUČEDNÍCÍCH pro víru?

M. Sedmík 18.5.2018 8:03

Re: Zajímavá a věrohodná informace.

Z odstavce je zřejmé, že jde o současnost, zde o 60. léta a dál.

J. Sova 18.5.2018 8:40

Re: Zajímavá a věrohodná informace.

Oni byli mučedníci proti své vůli? Mohli se přece z mučednictví velmi snadno vyvléknout.

Jan 14,13 "A začkoli budete prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu. Budete-li mne o něco prosit ve jménu mém, já to učiním."

Nebo si zvolili víru, kde mučednictví je povinností? Pak dosáhli svého a nestala se jim žádná újma.

"Mučedník, křesťan, který pro svou víru položil svůj život, je v křesťanství prototypem světce, podle slov Písma: „Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele“ (Jan 15,13). Kromě toho, že dar života je chápán jako největší dar a oběť, je mučednictví pro křesťanskou víru významné i proto, že je to vrcholný akt svědectví víře v Krista, proto se pro mučedníka používá také termín martyr. Mučednictví je v křesťanství chápáno v jistém smyslu jako povinnost, neboť se od křesťanů vyžaduje, aby svědectví své víry obětovali vše, a bude-li to třeba, i vlastní život. V tomto smyslu je prvním mučedníkem sám Kristus (Zj 1,5) a každý křesťan, nakolik vydává svědectví Kristu."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mu%C4%8Dedn%C3%ADk