20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

HORA ŘÍP: Památník Akce K (kulak)

V listopadu 1951 vstoupila v platnost Směrnice ministrů národní bezpečnosti, vnitra a spravedlnosti o úpravě poměrů rodinných příslušníků vesnických boháčů. Pod tímto eufemickým názvem se skrýval další krok komunistické strany k absolutní vládě nad naší zemí. Letos uplyne od tohoto zločinu 70 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 15.10.2021 3:54

Jistě, brutalita totalitní moci komunistů v padesátých letech je všeobecně známa, stejně jako její uvedené důvody, takže tuto znalost nijak nezvětší výstavba nějakého dalšího pomníku obětem - spíše tedy medializace téhož.

Nicméně, a bohužel ani tyto drastické zkušenosti nedokáží odpovědět na otázku zda "má či nemá stát (politická vláda) v případě potřeby něco spravedlivě rozdělovat, že zákon nám něco zařídí, že někdo bude mít vyšší kompetence, že bude lepší ochrana před...atd...Což se totiž projeví až v té konkrétní věci a v té konkrétní době. Ono totiž současně používané řešení "tak dobře, stát to tedy těm lidem nesebere, ale ty potřebné peníze si půjčí, a půjčí a půjčí, že to ještě tři další generace nezplatí, taky nepatří k těm nejchytřejším...:-(

M. Vlasák 15.10.2021 3:50

Pod tu výzvu sedláků se mohu jen podepsat.R^