Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PV

Dobrá propagace knihy, jinak vcelku k ničemu, nic nového.

JV

Sovětská vojska po roce 1968 měla v Československu jistě vrchního velitele.

Představme si, co by se asi stalo, kdyby - po té co byla odsouhlasena republikou armádou SSSR bratrská pomoc, kdyby velitel byl v Praze zastřelen bývalými důstojníky ČSLA, kteří byli pro ten úkol připraveni, řekněme, ve Francii.

JV

Proč si nepřiznat, že pád Československa byl dán již jeho vznikem? A to jak z důvodů domácích tak zahraničních.

Proč si nepřiznat, že zahraniční politika státu byla naivní a neprofesionální a nezaručovala ani minimální obranu státu, a že nikdo neměl zájem na jeho udržení ?

Která z válčících stran hledá útěchu v: Chtěli jsme bojovat, ale nebylo nám dovoleno???

Proč si nepřiznat, že domácí politika byla stejně slabá, a to tak, že rozpad státu byl pro tolik lidí šokem?

Proč si nepřiznat, nebýt vítězství cizích armád nad nepřítelem by nebylo dnes ČR? A to i za účasti dalšího, byť v té době ještě nezjevného nepřítele. Nebo přítele?

Proč?

JV

J 18V38l26č87e92k

30. 5. 2024 20:05

Proč? Protože to je blábol. ;-D

VM

Atentát - to je německá verze té akce, papouškovaná vlastně dodnes i místními médii.

Teprve letos 1x pojmenován z pohledu lidí, ze zemí Koruny české.

Foto

Reinhard Heydrich byl nejvyšším představeným organizace SS, muž zodpovědný za vyhlazování evropských Židů, ne nadarmo se mu říkalo "architekt holocaustu", likvidace takového člověka je skutečně hrdinským činem západního odboje.

Žádným jiným odbojářům po celé Evropě se nepodařilo odstranit vyššího nacistického pohlavára. Za likvidaci Heydricha, po Hitlerovi nejvyššího nacisty, můžeme být náležitě hrdí.

Ne nadarmo roku 1942 nacisté pojmenovali svou akci, při které likvidovali ghetta v Polsku a tamější Židy deportovali zejména do Treblinky, Majdanku a Sobiboru, kde byli zavražděni, jako "operace Reinhard" (po Heydrichovi).

Bohužel jeho paní Lina ani po válce neprozřela, ctila svého zabitého manžela, včetně zvěrstev, za která byl odpovědný, respektive je naplánoval na konferenci ve Wansee.

VP

V58a79ň44u79r80a 72P30e42t59r

30. 5. 2024 15:33

Nejvyšším představitelem SS byl SS Reichsfuhrer Heinrich Himmler. Reinhard Heydrich byl jeho zástupcem.

JJ

J62u32r39a 64J59u21r59a61x

30. 5. 2024 13:52

Velmi dobře napsáno.

A jak z diskuse patrno, taky si to za pravdu pěkně schytáváte.

Mmch. teď běží na ČT2 dokument Apokalypsa: Hitler míří na východ. Francouzský. Doporučuji se dívat zejména pí Rybnické.

HR

Doporučuji publikaci "Němci ven!" dobová svědectví

HR

Autor: V Brně sloužilo za války celkem 800 členů gestapa, z velké části moravských Němců.)

Přesnějí: Už samotná účast na březnové okupaci 1939 byla ze strany německého bezpečnostního aparátu předem pečlivě připravena a do Brna přijelo více než sto nacistických policistů z Vídně a Stuttgartu, kteří představovali personální základnu budoucí řídící úřadovny Gestapa. Tato úřadovna byla centrálou Gestapa na území protektorátní Moravy a spadaly pod ní venkovní služebny působící v menších moravských městech.

V rámci této instituce působili jak říšští Němci, tak Rakušané a mimoto řada brněnských Němců. Sídlem řídící úřadovny se nejprve stala budova Zemské školní rady na Mozartově ulici č. 3 a od prosince 1940 až do osvobození pak získala své hlavní sídlo v konfiskované budově Právnické fakulty Masarykovy univerzity na Veveří 70. Odtud byly řízeny operace proti odbojovým organizacím, které prováděly jednotlivé referáty podle předepsané náplně činnosti. Celkově se na brněnské řídící úřadovně vystřídalo za celé období okupace přes 800 zaměstnanců. Funkci jejího vedoucího zastávalo postupně pět důstojníků, z nichž nejdéle stál v čele v letech 1941–1944 vládní rada Wilhelm Nölle (říšský Němec)

Pramen: Masarykova univerzita Brno

OK

Co tím chcete říci? Že vlastně tehdy ti Němci byli bezvadní, že české občany likvidovali zcela správně a podle pravidel, že to měli už předem propracované? Vy tady uvádíte přesně ty důvody, proč byli po válce odsunuti.

VN

A já se zase můžu domnívat, že atentát (mimochodem pořádně zpackaný), a následující teror, smršť poprav, Lidice, Ležáky..., byl chladným kalkulem za průlivem la Manche, jak po válce realizovat konečné řešení sudetoněmecké otázky v ČSR. Asi to ani jinak nešlo a ani změnit už to nejde.

Že byl Heydrich český kat, je taky nesporné.

Nechme to historii.

HR

Ano, ale korektní hostprii, ne těm krásným narativům .

HR

Nevím co pan autor myslí větou “jak to bylo s oním brněnskými „ pochodem smrti“ iniciovaným hlupáky a brněnskými obdivovateli nacismu.”

Dnes dohledatelná fakta o oněch masakrech “divokého odsunu” jak v Bně, tak i v Ústí a jinde, vysvětlují, že se jednalo o cílené a plánované akce řízené pozdějšími příslušníky československé vlády. Zodpovědní jsou generál Ludvík Svoboda 1945 ministr národní obrany, později prezident Československé republiky. Organizaci v Brně převzal Bedřich Pokorný velitel Národní bezpečnostní stráže v Brně a zemský velitel Sboru národní bezpečnosti na Moravě. Za své činy (i jiné) byl odsouzen, ovšem předčasně propuštěn. Jeho postoj v době protektorátu nebyl nikdy objasněn.

OK

Za co byl nebo nebyl zodpovědný Svoboda nechte nám, tady v Čechách, spíš si nastudujte za co byli zodpovědní Němci za války, moc jich potrestaných nebylo. Projeďte se po Evropě oni vám to všude rádi řeknou.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz