3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

HISTORIE: Diskuze Hitlerem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
cb 30.1.2009 12:35

Re: současná recese a řešení ve stylu New Deal (tedy keynesiánské řešení:-))

R^

Tino 30.1.2009 12:37

Re: současná recese a řešení ve stylu New Deal (tedy keynesiánské řešení:-))

Keynesiánské teorie mají jistě své opodstatnění. Nejsou ale dokonalost sama a mohou způsobit opak chtěného.

Zásadní problém současného civilizovaného Západního světa je způsob financování sociálních systémů států. Pro sociální vývoj se stalo sociální zajištění neufinancovatelné, protože pracujících je již méně než těch co jsou zajišťováni státem.

Takže je třeba změnit plátce státu! Platit jej by měl ten, kdo má z něj profit a ne ten kdo se živí prací. Jednoduše spotřební daní a pracovní daň zrušit úplně!

cb 30.1.2009 12:48

Re: současná recese a řešení ve stylu New Deal (tedy keynesiánské řešení:-))

Ma to neco do sebe. Ale stat chce hodne druhu dani proto, aby platci meli min moznosti se jim vyhnout. :-/

fox 30.1.2009 11:57

Diskuze

STAVTE TEMELÍN 3 A 4,TŘEBA NA DLUH.TO JE JEDINÉ,CO LZE PŘIPUSTIT PRO  TVORBU PRAC.MÍST.A NA DLUH.KDO TO UDĚLÁ,BUDE ZA 10 LET SVATOŘEČEN§

cb 30.1.2009 12:50

Re: Diskuze

CEZ si Temelin v pohode zafinancuje sam, pokud mu nebude Bursik hazet klacky pod nohy.

Jenda 30.1.2009 13:27

Re: Diskuze

Proto je potreba bursikovscum hazet klacky na hlavu.

M. Zima 30.1.2009 15:34

Svatořečení

nebude nutné, ti atomoví pitomci, co teď kecají s Topolánkem v Ostravě o nedostatku energie, budou zeleně světélkovat sami.

Jenda 31.1.2009 0:12

Re: Svatořečení

Tak tak ... mel bych na vas takovy jednoduchy dotaz. Co by bylo rakusakum nebyt Temelina a Dukovan? Poradim vam, souvisi to s vasim jmenem.

Tino 30.1.2009 11:31

Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Tohle je zásadní otázka a na ni by měli všichni nalézt odpověď. A odpověď už je, jen na ni v EU nikdo ještě neslyší. Patrně bude zapotřebí katastrofálního prohloubení krize, aby to evropany donutilo k sebezáchově. Protože zánik nám fakticky hrozí.

Sociální státy Evropy jdou do hospodářského propadu a jejich sociálně potřební občané věří, že lze sociální zajištění ufinancovat. Stávajícím daňovým systémem ale tohle absolutně není možné a politikové to moc dobře vědí. Jen to nechtějí z huby ani vypustit, aby si nenaštvali voliče a přišli tak o moc či pozice.

Recept je v podstatě jednoduchý. Zrušit v celé Evropě danění práce a zavést spotřební daň jako kompletní státní ziskový systém. Tím se přenese platba z pracujících na účastníky trhu, kterými jsou v obrovské míře i největší rivalové v cenách - Čína a jiné asijské státy. Všem státům v EU pak zavést minimální jednotnou daň ze zisků firem, kdy snížit ji by nebylo státu možné a zvýšení by bylo každého státu věcí. Pak by nedocházelo k odlivu investorů z jedněch částí EU do jiných a ven z  EU. Investory by to neomezovalo v možnostech průniku na Evropské trhy.

Zcela jednoduchý recept, který ale nenachází podporu, protože politikové se nesnaží o inovaci systémů, ale o udržení tzv. svobody trhu. Svoboda trhu spolu s odborářskými snahami jsou již mrtvolami minulosti. Sociální smír podle starých systémů už nefunguje a nikdo to nechce přiznat. Hodně mocných by totiž přišlo o svůj vliv.

Jak dlouho bude zbyteček pracujících financovat ty bez práce? Jak dlouho budou zisky firem odplouvat směrem východním namísto aby zůstaly doma v EU? Jak dlouho chce ještě EU financovat Čínský komunistický kapitalismus i celý Východní svět plný lidí bez sociálního zajištění a hladovějících po práci za  jakékoliv ceny? Nejvyšší čas vzpamatovat EU ze socialistických hovadin a přejít na reálně možná řešení. Jinak nám hrozí v brzku všeobecná CHUDOBA!!

vltava 30.1.2009 12:37

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Pozitivní na každé krizi je, že oddělí zrno od plev. Neperspektivní podniky zkrachují a uvolní místo jiným. Kdyby v minulosti byli dotacemi podporováni kováři a koláři, tak jediný výsledek by byl pozdější a pomalejší nástup automobilismu. Takže ty dotace by byly jenom vyhozené peníze. Stejně jako většina dotací dneska.

Tino 30.1.2009 12:43

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Není už industriální období! A nelze financovat státní sociální systém z daní za práci, když většina společnosti je závislá na státu pro svou sociální nedostatečnost. Proto je potřeba změnit plátce státu. Aby totiž ve spotřební dani platil ten kdo spotřebovává a ne jen ten, kdo tvoří hodnotu.

Nejde prostě sociální stát ufinancovat a žene se do maléru celý Západní svět.

mirda 30.1.2009 13:35

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Za Váš příspěvek Vám tleskám. Myslíte si, že se Evropa k takovému kroku někdy odhodlá, nebo bude muset dojít k revoluci pod praporem těch, kteří dnes více vydělávají a stát (viz snahy KSČSSD) je chce zase progresívně zdaňovat????

Tino 30.1.2009 13:48

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Podle mně nemá EU jinou alternativu, než reformní změnu ve společném postupování. Asijské dříve rozvojové země se probudily a ohrožují ekonomiku Západního světa. Trh pracovními silami se hroutí, moderní technologie si našly cestu i do těch Asijských států a dvě a půl miliardy lidí bez jakéhokoliv sociálního zajištění berou práci za jakoukoliv cenu. Nezaměstnaní rozvojového světa ekonomiku Číny, Indie, Indonésie ap. posilují, kdežto nezaměstnaní západu jsou těžkou přítěží sociálních systémů států. Proto se MUSÍ změnit systém financování sociálních jistot Západu! Jinak jdeme do kytek a to rychle!

mirda 30.1.2009 13:58

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Ale - kdo tu změnu udělá - toť otázka.;-(;-(

Tino 30.1.2009 14:07

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Ještě nedávno nebylo známé žádné východisko. Teď už se aspoň o něm ví. A to je naděje. Nejhorší na tom je ten čas. Je třeba reformovat už včera a ne až se EU rozhoupá k politickým debatám na tohle téma. Kdyby aspoň politici měli snahu pravdivě popisovat situaci. Jenže bližší je oblbnutý volič, než budoucí prosperita.

mirda 30.1.2009 14:12

Re: Jaké pozitivní kroky by měla krize přinést?

Díky za naději a přeji hezký víkend.VV

Honza Urban 30.1.2009 10:59

Argentina

Krize v Argentině odstartovalo šetření na státní výdajích? To snad nemyslíte vážně. V Argentině se muselo začít šetřit, protože už jí nikdo nechtěl půjčovat. Předchozí vlády se tam strašně zadlužily. A najednou ti, kteří jim půjčovali, chtěli svoje peníze zpátky. ;-€

Real 89.176.75. 30.1.2009 10:23

Výrok hodný ODS a jejího vůdcovství v Evropě !

Tady se vesele blábolí a utekl Vám v přímem přenosu na čt24 výrok křivohubky Vondry ! ,, Ekonomická krise nám přinesla  pozitivní impulsy k dalšímu rozvoji ekonomiky !" ;-D To by němej neřekl , kdyby mu hubu rozbyl !:-/

Real 89.176.75. 30.1.2009 10:23

Re: Výrok hodný ODS a jejího vůdcovství v Evropě !

,,rozbil "

M. Zima 30.1.2009 10:47

Kvalita Vondry, Topolánka atd. je prodiskutovaná záležitost. Také jsem je slyšel, jsou to blbečci.

Jenda 30.1.2009 13:26

Re: Výrok hodný ODS a jejího vůdcovství v Evropě !

A proc ne? Pokud ostatni ta krize postihne vic, pokrachuji tamni tovarny, tak ty nase mohou zabrat jejich trhy. Netvrdim, ze k tomu dochazi, nemam k dispozici patricna data, ale je to dost dobre predstavitelne.

Pytel 30.1.2009 10:08

cože

Čtu tady dobře o konzervativním záměru podporovat blázna a ještě většího magora, aby zatočili s komunisty a socialisty? :-)

Vtipné. Možná by se tu dala objevit lecjaká paralela s dnešní českou politikou.

ulman 30.1.2009 9:39

blekoty

blekoty obřezaného židáčka

F..A.Kekule 30.1.2009 10:04

Re: blekoty

Pane Vůlman, běžte se bodnout!

Hanyz01 30.1.2009 9:16

technická poznámka

Pane Moszi, Rath samozřejmě pravdu neměl, ale z trochu jiných důvodů, než které prezentujete. V prvé řadě proto, že Hitler udělal de facto to samé, co komunisté - bez ohledu na cokoliv vybudoval válečný průmysl (co tvrdil Schacht a co je realita jsou dvě odlišné věci - prosím rozlišujte to) a zároveň získával prostředky arizací majetku a "dobrovolným výpalným" od firem v německu působících. Zaměstnanost opticky snížil (hodně lidí šlo do různých ozbrojených složek, někdo do koncentráku, někdo uprchl). Velmi rychle se nicméně začal projevovat kritický nedostatek zlatých a devizových rezerv - právě proto, že moře lidu bylo zaměstnáno tam, kde neprodukovali zboží pro obchod, ale zbraně případně jen papíry (neuvěřitelně zbytnělá ministerstva a různé úřady), resp. byli ve Wehrmachtu, SS apod.

Spolu se středověkým pohledem na práva a postavení žen ve společnosti to rychle vedlo téměř ke kolapsu německého hospodářství (a mimo jiné k dodávkám špičkové techniky do států, u kterých nebyla jistota, zda se nepřidají k protiněmeckému táboru - SSSR, Jugoslávie apod.). Situaci zachránil anšlus Rakouska a hlavně obsazení ČSR.

Což zjevně pan Rath naprosto netuší, jinak by o "úspěšné" Hitlerově ekonomice nemohl takhle plkat. 

www racek 30.1.2009 9:27

Re: technická poznámka

rath řekl hloupost úplně jinou. totiž že hitler tím vyhrál volby, že dal lidem práci. to jaksi nejde, napřed dát práci a pak vyhrát volby , když ve vládě ještě neseděl ... to ostní byl hloupý rathův újezd

Hanyz01 30.1.2009 9:30

Re: technická poznámka

Tak to je druhá věc, ale asi nemá cenu tady vypočítávat všechny bejkárny, co z Ratha kdy vypadly. To bychom tu byli do večera (a strávit páteční večer tímhle by bylo proti přírodě:-))

M. Zima 30.1.2009 10:44

Ono to ani

s tou "záchranou" Rakouskem a ČSR nebylo tak jednoduché. Ani později, když se podařilo dostat se velbloudí karavanou napříč Saharou na francouský zlatý poklad to nestačilo a proto musely obsazené země náklady okupace platit, akceptovat bezcenné papíry, atd., pokud vím, Dolfiho první ministr financí to nevydržel. 

Přístup pana Mosze (ostatně i Ratha, českých VIPů, ...,nejrůznějších  expertů presentovaných v  ČT, ...) k dějinám a faktům je typicky český, jeho logika je smíchána se spravedlivým rozhořčením a potom na nějaké té skutečnosti tolik nesejde. Ostatně, to je Bohu žel možno předhodit i Vám, poukazujete na komunisty a ignorujete, že jsou momentálně Adolfově pojetí finanční politiky kapitalisté a demokrati mnohem blíže.

Hanyz01 30.1.2009 10:58

Re: Ono to ani

Samozřejmě, že nadále pokračovalo vytěžování zabraných území (nejen těchto dvou států) po všech stránkách - nechtěl jsem ten původní příspěvek až tak natahovat, navíc mi šlo o to, abych osvětlil základní neznalosti páně Rathovy pokud jde o historii (nebo ekonomii).

Teď si jen nejsem jistý, co myslíte druhou částí svého příspěvku (poukazování na komunisty a ignorování... ???)

M. Zima 30.1.2009 11:18

Mínil jsem Vaše:

"Hitler udělal de facto to samé, co komunisté ", tomu se nedá odporovat, těch podobností a paralel je spousta, ale ve finančnictví nepředvedl demokratický kapitalismus také nic jiného, dokud je barva v kýblu a sežene se role papíru, tak se tiskne.

A aktuálně: tak, jak lže dnes v Ostravě Vondra s Topolánkem o JE, lhali i komunisté o historické nutnosti vítězství dělnické třídy, nebo nacis o nadřazenosti rasy. Kvalitativně je to vše stejné ignorování faktů, u zmíněných osob ulehčené vlastními "schopnostmi".