23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

HISTORIE: 100 let československých legií

Nedávno, na začátku září 2021 byly zahájeny oslavy 100. výročí založení Československé obce legionářské. Slavnostní průvod v uniformách legionářů a veteránů z Václavského náměstí na Žižkov nebyly naší veřejností nijak nějak zvlášť zaznamenány. Ani Česká televize se ve svých zprávách tímto výročím nijak zvlášť nezabývala, televizní šoty ze setkání na Václavském náměstí a u sochy Jana Žižky byly ve zprávách presentovány sekundovými ukázkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 24.9.2021 22:01

Pamatuji se sice na (v mém dětství a mládí) ještě některé žijící legionáře, ale nemám nic, čím bych autorovo povídání v článku zde nějak obohatil.

Spíše jsem hledal analogii k této větě článku: "Nedávno, na začátku září 2021 byly zahájeny oslavy 100. výročí založení Československé obce legionářské."

Oslavy!

Takže spekuluji, o čem se asi bude psát, až v roce 2089 budou zahájeny oslavy 100. výročí české Sametové revoluce.

Otevírání a zavírání dveří bude v roce 2089 již určitě probíhat digitálně, takže se budou muset vyrobit jakési historické artefakty, zvané "klíče", aby se účastníci budoucích pamětních průvodů mohli prozvonit k jejich lepší budoucnosti. Hm, a pak je tady ještě jedna nejistota: Najde se v roce 2089 nějaký dobrovolník k tomu, aby sehrál na ulici umírajícího poručíka Zifčáka?