19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan Brezina 26.6.2009 12:19

Re: kym je Brezina placen

To mate uplnou pravdu - soud kvuli tomu skutecne byl:-))

viz napriklad:

http://zpravy.idnes.cz/zeman-se-nakonec-musi-omluvit-novinari-brezinovi-f7s-/domaci.asp?c=A070410_170823_domaci_mia

A ted zkuste napsat neco k veci. Pokud ovsem dokazete sdelit i neco vic, nez jsou osobni pomluvy...:-))

A.R. 26.6.2009 12:29

Re: kym je Brezina placen

Jestli jsem to spravne pochopil, tak nepopirate, ze delate PR vyrobcum AVS!!?

Ivan Brezina 26.6.2009 12:35

Re: kym je Brezina placen

Prominte, ale to je takova pitomost, ze jsem nepovazoval za nutne vam to vyvracet. Ale chapu vas - ta pomluva s Temelinem vam nevysla, tak se holt chytate jineho stebla. Zkuste jeste zopakovat mou spolupraci s KGB, kterou zminujete v komentarich nize - u toho jsem se aspon zasmal. Jo a taky jsem v detstvi tahal kocku za ocas.

A.R. 26.6.2009 12:36

Re: kym je Brezina placen

O vasi spolupraci s KGB jsem nikde nepsal - zase lzete!! Jste proste lhar!

Ivan Brezina 26.6.2009 12:43

Re: kym je Brezina placen

Tak ja vam to sem prepastuju vcetne IP adresy a casu, kdy jste to psal:

Re: Pane Vollnere, umite cist?:

Autor: A.R. IP: 195.113.23.xxx Datum: 26.06.2009 11:17

Ooooo, pane Brezino, jak pronikava argumrntace Mossadem. Vam i ale byla blize spise KGB, nebo ne?

R.J. 26.6.2009 11:30

Tak nevím pane Březino,

jestli ten stroječek je dobrý. Když si představím "různé uklidňující stimulanty", tak ten walkman bych si tedy nevybral. Dnes se tady roztrhl pytel se "stimulanty", pan Vlk je čerpá u německých důchodkyň nahoře bez v Bulharsku, asi bude z řádu Trapistů, ale asi se uklidní více, než když si nasadí brýle ,které blikají jako Kočkovic lochneska.Ale jak říkala moje babička, proti gustu žádný dišputát. A co relaxovat takhle, parta kamarádů, basička, manželka je někde daleko, potom zažít deštíček ve škarpě,kam se všichni odebéřou,ráno postávat u bufáče s držkovkou , doma ještě slíznout jednu držkovou, no není ten svět hned krásnější ? Tomu říkám "relax" , né nějaká blikátka s falešným šuměním ,není nad šumění v palici z kapky alkoholu, to je ten pravý, nefalšovaný zážitek, to je za všechny psychology dohromady, i se strojěčkama. ;-D 

A.R. 26.6.2009 12:07

Re: Tak nevím pane Březino,

R^VVR^

Ivan Brezina 26.6.2009 12:23

Re: Tak nevím pane Březino,

Pane R.J., ale to se prece s pouzivanim AVS vubec nevylucuje. Zpusobem, ktery popisujete, cas od casu relaxuju taky. Jenze jak starnu, jsou kocoviny bohuzel cim dal silnejsi...:-))

R.J. 26.6.2009 13:29

Re: Tak nevím pane Březino,

To je fakt, ale teď vážněji, beze srandy, je zajímavé, jak rytmus uklidňuje či naopak povzbuzuje, nakonec to znají šamani již pár tisíc let, tance za zvuků bubnů, či monotoní zaříkávání, na každého budou asi působit různé "vlny", mě uklidnuje třeba Andante 21 koncertu pro klavír od Mozarta, nebo Nokturna od Chopina. Ale jiná hudba ve mě vyvolává pocit "síly", nebo dobré nálady, nebo také pěknou depku, zéleží, v jakém rozpoložení začne člověk poslouchat. Do toho "transu" při tom vede různá cesta, vždyť jen v hudbě je tolik žánrů, pro "druhou" skupinu neposlouchatelné, ale pro tu ,které ta konkrétní něco "říká" , spolehlivě je uvede do stavů blaženosti. Zajímavé. Jak každý máme mozek  "postaven"  stejně, ale trošku jinak. Jinak pane Březino,co říkáte relaxu s "deseti" a svíčkovou na hluboký talíř, maso řádně špikované. Nechci se rouhat, ale někdy to zkoncentruje  "Všechny krásy světa". :-)

Ivan Brezina 26.6.2009 16:33

Re: Tak nevím pane Březino,

Ta svickova je skvela, ale omacka musi byt udelana poctive se smetanou. Idealni je pak posmourne podzimni odpoledne, kdy za okny tise mrholi, a clovek se s plnym brichem pomalu propada do nirvany...:-)).

Pokud jde o ty vibrace, mate uplnou pravdu. Kazda hudba na kazdeho pusobi jinak a je treba to individualne vyzkouset. AVS pristroje umoznuji doplnit hudbu podle vaseho vyberu relaxacnim programem, jehoz ucinnost si taky vyzkousite predem. Takze ja uz treba vim, ze vam v pristroji treba pet programu, ktere mne zarucene za par minut uspi, a ty pouzivam prednostne spolu s hudbou, ktera na mne funguje. A nebo vim, ze jine programy na mne osobne nezabiraji, ale zase je ma rada moje dcera nebo zena.

Valuch Jan 29.6.2009 8:27

Re: Tak nevím pane Březino,

Souhlasím s vámi, přirozená relaxace je krása. Bohužel to ale v dnešním světě nestačí. Podle Světové zdravotnické asosiace (WHO) více než 80% dospělé populace ve vyspělých zemích nerelaxuje dostatečně, což má za následek zvyšování všech civizlizačních potíží (nespavost, únava) a závažných onemocnění (cukrovka, kardiovaskulární choroby, deprese aj. aj. aj.). Chápu to také tak, že kdyby byla relaxace dostatečná, tak mezi lidmi neexistuje stres, napětí a už vůbec ne potíže typu nespavosti apod. Prostě a jednoduše: 1-2x ročně dovolená a občas do přírody většině lidí nedostačuje a mohou si říkat, jak jsou v pohodě - mě nepřesvědčí. Zažil jsem mnoho lidí ve skutečné pohodě a věřte mi, je to nebetyčný rozdíl - na první pohled.   

Jurajda 26.6.2009 11:27

Březina,Březina?

Voni maj smůlu mladej že jsou tu lidi co byli návštěvou u pana Cimickýho a tak můžou s klidem napsat že si tu ptákovinu možná koupěj ale až nebudou vědět co s penězma!Takhle nás houpat trochu můžou,ale mlátit s náma o zem to je trochu moc!Ovšem jestli jim za ten článek dobře zaplatili tak to je něco jinýho žejo,kšeft je kšeft!Ovšem taky je třeba uvážit jestli si neudělaj takovou průhlednou reklamou třeba ostudu?To by mohli taky chválit od podobné firmy perpetuum mobile,no nic ve zlým ale kdo ví co se v tý hlavě po těch brejlích vylíhne,vždyť jste psal že to věda nemá ještě tak dobře zmáknutý!

Schumacher 26.6.2009 19:00

Re: Březina,Březina?

Kdo se dostane až k Cimickému, je už spolehlivě na cestě bez návratu. Zbývá uzavřené oddělení v Bohnicích ;-D 

Jurajda 26.6.2009 22:42

Re: Březina,Březina?

No jako majitel zámečnického servisu jsem tam byl za jiným účelem,ovšem nutno dodat že práce byla zdarma protože se většinou dobrým známým nic neůčtuje a tak ta diskuze proběhla u kafe anžto mě ten vercajk zajímal protože jsem předtím viděl tu reklamu v časopise,víme!On má pan doktor taky soukromou praxi ve vilce,takže váš výpad je zcela mimo mísu,ovšem jestli jste ho psal v psychyatrické léčebně tak se omlouvám!

woka 26.6.2009 11:08

já přízemní člověk

si občas vzpomenu na zlatá slova mojí babičky. Když si někdo stěžoval, že je vystresovaný a pro to či ono nemůže spát, mávla rukou a říkala: "kdo je opravdu unavené, ten usne" . Občas si na to vzpomenu a -  světe div se - pomáhá mi to.  

Když mi někdo třeba na masáži nebo kosmetice pustí nějakou kazetu se zvuky pralesa nebo šuměním moře, spíš si uvědomuju, že cvrlikání ptáčků tam tak nějak nepatří. A když tuhle zničehožnic do toho začal vemlouvavě hovořit krásným barytonem Moravec, že jako cítím hluboký klid v duši, před očima jsem měla rázem Moulina a musela jsem se rozsemát.  

V. Hoffman 26.6.2009 12:01

Re: já přízemní člověk

No, vasa babicka urcite bola dobra zena, ale pravdepodobne nepoznala co dokaze s telom narobit takych 30 hodin v kuse za pocitacom, ked clovek nahana terminy.  To sa do krvi vyplavuju take kvanta adrenalinu a mozog je tak rozbehnuty, ze  je potom fakt problem zaspat. Fyzicka unava je nieco uplne ine.

Ale pravda je, ze v poslednej dobe mi dost pomaha par minut koncentracie na dych, teda ked nie som tak utahany, ze si na nu ani nespomeniem:-/

Šárí 26.6.2009 11:06

No, já

si nejlépe odpočinu v úplném tichu, se špunty v uších. Mlácení deště na plechovou střechu mně neuspává, nýbrž leze na nervy. Každá "relaxační" hudba, kterou jsem kdy slyšela, mně byla nepříjemná a znervózňovala mně - proto např. nechodím do solných jeskyní, kde by to jinak bylo fajn, nebýt nechutných syntetických pazvuků. A jak jsem zjistila, nejsem sama, komu tyhle věci relaxační nepřijdou.

Přirozeně tekoucí voda, jez, mořský příboj, vítr v korunách, ptačí zpěv - to je jiná káva, to je paráda...

Každý jsme holt jiný. 

ttt 26.6.2009 10:39

trikrat fuj, cpat takhle reklamu na psa je dost ubohe

Dost podezrelych veci o te firme:

- kdyz je to tak genialni, proc je to tak malo rozsirene

- kdyz je to tak jednoduche, proc je to tak drahe

- proc cpou reklamu do clanku na psu

- jestli to neni rovnou planovano jako reklama, proc si tak zurive hlidaji diskusi (je tu nekolik prispevku vylozene od zastupcu firmy a nekolik dalsich taky od nich, pouze jakoby od nahodneho ctenare)

Valuch Jan 29.6.2009 8:49

Re: trikrat fuj, cpat takhle reklamu na psa je dost ubohe

dobrý den,

- slovo geniální bych nepoužil, ale budiž: internetu trvalo přes 20 let, než se začal pořádně rozšiřovat, televizi přes 50 let, než ji měla téměř každá domácnost, Papinovu hrnci (tak geniální, jednoduché a levné věci) to trvalo přes 300 let, než se masově rozšířil, mobilním telefonům to trvalo přes 15 let od vzniku k masivnímu rozšíření. Čili: vždy to nějakou dobu trvá a záleží na mnoha okolnostech. 

- proč myslíte, že je to drahé? Mě to vzhledem k užitkům nepřipadá vůbec drahé, naopak (a určitě nejsem sám), názor na cenu je velmi subjektivní.

- Já, majitel společnosti Galaxy, žádnou reklamu na tomto serveru nemám.

- A prosím vás neurážejte naši firmu i mě, to si velmi vyhrazuji. Žádné placené lidi, anonymy, jsem nikdy nepoužíval a používat nebudu! Jestli tu někdo píše, tak jen za sebe. Přijměte prostě fakt, že AVS přístroje fungují a že existují lidé, kterým pomáhají nebo kterým dokonce pomohli významně změnit život k lepšímu.     

Petr Gajdošík 26.6.2009 10:37

Uf, jak jsem rád

že mi k relaxaci stále stačí závan čerstvého větru v lese nebo v parku, hudba doma v pokoji, knížka nebo hraní si s malou dcerkou... Tímto zdravím autora (ahoj Ivane), občas si vzpomenu na nějaké to naše společné šlapání po horách a lesích :-)

Ivan Brezina 26.6.2009 11:03

Re: Uf, jak jsem rád

Zdar Petre, ja samozrejme taky relaxuju zpusoby ktere popisujes. AVS neni nahrazka, ale zajimava alternativa, kdyz na to ostatni nani cas. Porad v Lipe?

Valuch Jan 26.6.2009 10:04

zajímavé

Zajímavé příspěvky.:) Pro ty, kdo nevěří, nic o AVS technologii nevědí a nezkoušeli: doporučuji si něco přečíst a zodpovědně (!) vyzkoušet. 

Ti, kteří vyzkoušeli, tak soudím, že možná ne podle správného postupu, návodu? AVS technologii je více tréninková záležitost než jednorázová: jako při fyzickém cvičení - když půjde člověk poprvé do posilovny a bude dělat cviky, které nikdy nedělal, tak je pravděpodobné, že nedosáhne žádného hmatatelného efektu (zatím) a možná bude ze cvičení i dost zničený. 

Rušivé zvuky - kdo o tom píšete: jedná se o známý jev, a velmi pravděpodobně jste nedodržel správný postup. Jestli chcete poradit, zavolejte si k nám do Galaxy - s radou to překonáte a máte šanci AVS přístroj plnohodnotně používat.

Diskuse tříbí názory, tak pokračujte... Ale jednu věc si vyhrazuji: všechny efekty AVS přístroje (psychowalkmanu), především hluboké psychosomatické uvolnění, kvalitnější spánek a koncentraci nedokáže nahradit žádná jiná (relaxační) metoda, ani procházka, ani měsíc dovolené, ani nic jiného (kromě farmak). Padesát let výzkumu dává na tuto otázku nekompromisní odpověd: AVS technologie má nenahraditelné účinky a jednoznačně lepší účinky než jiné známé porovnatelné metody (v síle/hloubce a především v rychlosti).

S pozdravy, Jan Valuch (spoluzakladatel Galaxy, Evropské asociace AVS aj., člen Mezinárodních sdružení pro AVS, vedoucí projektu zavádění AVS do českého zdravotnictví, autor publikací o AVS, aj.)   

A.R. 26.6.2009 10:09

Re: zajímavé

Aleee, vy jak pisete na konci nejste nestranna osoba, nybrz se prizivujete a mate zisk z pouzivani AVS. Je jasne, ze za mrzky peniz byste propagoval cokoliv.Rv

Valuch Jan 29.6.2009 8:10

Re: zajímavé

Mohl jsem se podepsat anonymně, ale jak vidíte, otevřeně říkám, že nejsem nestranná osoba. To je dost odvážné a dost fér, nemyslíte? Proč myslíte, že to dělám? Protože si věřím v tom, co dělám (mám pro to doslova tisíce důkazů). Zaměřte se na důkazy, fakta, jestli se chcete v něčem vyznat. A za druhé si myslím, že přesto, že nejsem nestranná osoba, tak mám na rozdíl od některých výlevů emocí zde velmi objektivní pohled. J.Valuch  

křovas 26.6.2009 10:24

Re: zajímavé

teď už zbývá jen zodpovědět poslední otázku: proč je to tak zatraceně drahé?

Mirek Pátek 26.6.2009 11:41

Cena

Na http://www.mindmodulations.com/prod-neurotronics-laxman-mind-machine.html?gclid=CI2DwobOp5sCFdMWzAodQyOz1Q je Laxman za 649 dolarů (s poštovným do Česka 674 dolarů). Možná je tam méně programů a samozřejmě chybí čeština.

Vyzkoušel jsem Ivanovu mašinku a jako zdravý racionální čtyřicetiletý muž s lékařským vzděláním mohu potvrdit, že její použití vskutku uklidňuje. Pravděpodobně uklidňují i jiné věci (nevím, meditovat neumím a k temnému tichému bazénku se slanou vodou nemám přístup) ale Laxman je praktický. Mě uklidňuje hra na banjo, ale chápu, že produkuje negativní externality (česky - ostatní může prudit). Takže se těším, až mi Ivan mašinku zase půjčí.

Valuch Jan 29.6.2009 8:33

Re: zajímavé

Drahé vzhledem k čemu??? Spousta věcí je drahých a člověk je přesto kupuje a ani ho možná nenapadne, že jsou drahé (auta, počítač, mobilní telefony..). Drahé je relativní pojem, drahý může být za určitých okolností i rohlík, přestože jde o pár korun. Myslím, že vzhledem k účinkům a prospěšnosti pro život jsou AVS přístroje ještě levné.    

V. Hoffman 26.6.2009 12:10

Re: zajímavé

No, neviem, mozno je to skutocne o tom, ze clovek si musi navyknut mozog, ale ja som tu masinku vyskusal tak 10 krat s rozlicnymi programami a stale mi to neskutocne liezlo na nervy. Hlavne tie zablesky. Mozno to cloveka skutocne niekam dostane, ked sa uplne podda, ale mna to jednoducho rusilo tak, ze som sa vobec neuvolnil. 

Mimochodom, postupoval som presne podla knizky a pokynov, ktore som dostal pri nakupe.

Valuch Jan 29.6.2009 8:31

Re: zajímavé

Nemel jste to vyzkouset s rozlicnymi programy ale ze zacatku jen s relaxacnimi. Jestli vam dal nekdo takove pokyny, tak urcite ne nase firma (Galaxy).

mike 26.6.2009 17:21

Re: zajímavé

Ad rusive zvuky: jestli je to znamy jev, proc sem tu radu jako ho prekonat rovnou nenapisete? Nebo primo odkaz na vase stranky, kde to jiste mate napsane. Ze jsem nedodrzel spravny postup je mozne, postupoval jsem podle knihy, kterou jsem si koupil s psychowalkmanem. Napsal ji nejaky Jan Valuch ;-P