29.11.2021 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rou 28.8.2009 10:50

zvazuji koupi,ale

neni mi jasne proc existuje zahranicni prodejce,ktery laxman nabizi za neco malo pres 13000 a u nas firma galaxy zdima lidi co to da a nabizi samy produkt za bezmala dvojnasobek?!Copak jsou lide v CR tak hloupi a neumi si zjistit informace?Nejspis je nutne chapat,ze zelezo se kuje dokud je zhave ze?Nebo mate jiny pohled pane Valuch?

Valuch Jan 1.7.2009 10:12

Re: Tak jsem se podival

V učení jazyků je obrovský rozdíl v metodách: existují metody učení, se kterými se budete dřít léta a v životě si jazyk neosvojíte - důkazem jsou statisíce takových lidí. A pak existují metody, které umožnují se učit neskutečně rychle a efektivně. Protože žádné ,,buňky na jazyky" neexistují (to je jednoznačně dokázaný fakt), je rozdíl pouze v metodách. Zkuste se podívat víc na ty stránky, třeba změníte názor.

Josef K. 30.6.2009 0:20

Tak jsem se podival

na vase internetove stranky, kde nabizite nesmysly, jako je zvladnuti ciziho jazyka za tri tydny (to pisu jako clovek, ktery se jazyky zivi a sveho casu je ucil) a to mi staci. Sbohem.  

Pavel Rolinec 29.6.2009 22:10

Komentář

Dobrý večer všem. Zaujala mě zde vášnivá diskuse ohledně technologie AVS. Jsem rozhodně na straně vědy. Můžete pochybovat o ceně, přínosu, avšak vědecké poznatky nelze popřít či zavrhnout mávnutím ruky. Současná doba si vynutila rychlé řešení našich problémů a tak samotná existence relaxačních přístrojů je odpověďí lidského snažení. Lidé ročně utratí nemalé peníze za léky, které často pouze naše tělo oklamou. AVS přístroje fungující na vědeckých základech, jsou rozhodně formou méně násilnou a jistě funkční. Jsem aktivní uživatel AVS přístroje a zážitky mám nepopsatelné. Lépe spím, jsem klidnější. Vřele doporučuji !!!!!!

Martina R. 29.6.2009 21:09

Re: Nerad bych

AVS nemají žádné vedlejší nebo škodlivé účinky.Ty frekvence nejsou cizí. Mozek vyvíjí určitou aktivitu v závislosti na situaci. Funguje na různých frekvencích měřených v Hz. Jedná se o hladiny vědomí, které jsou člověku naprosto přirozené. Jak tu bylo už několikrát zmíněno jsou to hladiny delta( spánek ), theta( podvědomí ), alfa( uvolnění ) a beta( bdělost, běžná činnost ). Psychowalkman člověku nabídne tyto frekvence a mozek se jim automaticky přizpůsobý. Jedná se o tzv. efekt napodobení frekvence. Např. pokud by jsme chtěli usnout tak posloucháme a vnímáme postupně se snižijící hodnotu HZ a tak nás přístroj navede do hladiny theta a delta a my lehce usneme.

Jsou různé metody jak relaxace dosáhnout, ale AVS jsou jsou z nich rozhodně nejúčinnejší a zaručená. Což se u jiných metod nedá říct...

Josef K. 29.6.2009 16:47

Re: Mozna, ale

Cil je uvolnit se a to mi program jako Natura, za dvaadvacet euro, umoznuje taky. Ma spoustu nastaveni a kombinaci zvuku, plus generovani vln alfa, beta, delta a theta. Vrele doporucuji. Co se tyce relaxacni hudby, zkuste neco od opravdoveho umelce, jako je Dan Gibson, Medwyn Goodall nebo Tony O'Connor. 

Valuch Jan 29.6.2009 8:54

Re: Reklamní kampaň

Dobrý den, AVS přístroje nejsou kazeťáček - vy neznáte jejich princip, nevíte, že tam není žádná hudba? Nakolik podložené jsou vaše další názory (např. že stojí desetinásobek ceny)? A desetinásobek jaké ceny? Výrobní? 

Valuch Jan 29.6.2009 8:49

Re: trikrat fuj, cpat takhle reklamu na psa je dost ubohe

dobrý den,

- slovo geniální bych nepoužil, ale budiž: internetu trvalo přes 20 let, než se začal pořádně rozšiřovat, televizi přes 50 let, než ji měla téměř každá domácnost, Papinovu hrnci (tak geniální, jednoduché a levné věci) to trvalo přes 300 let, než se masově rozšířil, mobilním telefonům to trvalo přes 15 let od vzniku k masivnímu rozšíření. Čili: vždy to nějakou dobu trvá a záleží na mnoha okolnostech. 

- proč myslíte, že je to drahé? Mě to vzhledem k užitkům nepřipadá vůbec drahé, naopak (a určitě nejsem sám), názor na cenu je velmi subjektivní.

- Já, majitel společnosti Galaxy, žádnou reklamu na tomto serveru nemám.

- A prosím vás neurážejte naši firmu i mě, to si velmi vyhrazuji. Žádné placené lidi, anonymy, jsem nikdy nepoužíval a používat nebudu! Jestli tu někdo píše, tak jen za sebe. Přijměte prostě fakt, že AVS přístroje fungují a že existují lidé, kterým pomáhají nebo kterým dokonce pomohli významně změnit život k lepšímu.     

Valuch Jan 29.6.2009 8:39

Re: Tak pan Brezina používá psychowalkman,

dobrý den, ale lidí stylu pana Breziny je dnes podle Světové zdravotnické organizace (WHO) přes 80% dospělé populace (ve vyspělých zemích) - čili zřejmě všichni, kromě těch hajných apod. A všichni tito lidé nejsou schopni následky stresu, únavy a dalších civilizačních zátěží zvládnout ani kompenzovat, proto se stále zvyšují kardiovaskulární onemocnění, deprese, potíže se spánkem, psychické poruchy aj. aj. aj. aj. Takže AVS přístroje považuji za velmi, velmi užitečnou věc. Zatímco před 20 lety je nekupoval nikdo, dnes je kupují celosvětově miliony lidí.

Valuch Jan 29.6.2009 8:33

Re: zajímavé

Drahé vzhledem k čemu??? Spousta věcí je drahých a člověk je přesto kupuje a ani ho možná nenapadne, že jsou drahé (auta, počítač, mobilní telefony..). Drahé je relativní pojem, drahý může být za určitých okolností i rohlík, přestože jde o pár korun. Myslím, že vzhledem k účinkům a prospěšnosti pro život jsou AVS přístroje ještě levné.    

Valuch Jan 29.6.2009 8:31

Re: zajímavé

Nemel jste to vyzkouset s rozlicnymi programy ale ze zacatku jen s relaxacnimi. Jestli vam dal nekdo takove pokyny, tak urcite ne nase firma (Galaxy).

Valuch Jan 29.6.2009 8:27

Re: Tak nevím pane Březino,

Souhlasím s vámi, přirozená relaxace je krása. Bohužel to ale v dnešním světě nestačí. Podle Světové zdravotnické asosiace (WHO) více než 80% dospělé populace ve vyspělých zemích nerelaxuje dostatečně, což má za následek zvyšování všech civizlizačních potíží (nespavost, únava) a závažných onemocnění (cukrovka, kardiovaskulární choroby, deprese aj. aj. aj.). Chápu to také tak, že kdyby byla relaxace dostatečná, tak mezi lidmi neexistuje stres, napětí a už vůbec ne potíže typu nespavosti apod. Prostě a jednoduše: 1-2x ročně dovolená a občas do přírody většině lidí nedostačuje a mohou si říkat, jak jsou v pohodě - mě nepřesvědčí. Zažil jsem mnoho lidí ve skutečné pohodě a věřte mi, je to nebetyčný rozdíl - na první pohled.   

Valuch Jan 29.6.2009 8:20

Re: Relaxace.

Dobrý den, to velmi pochybuji, že bude výsledek stejný. A jestli jste pro, můžeme to vyzkoušet. Oficiálně, veřejně. A budete pak popisovat i subjektivní pocity, a necháme při tom dělat i objektivní měření (stav psychosomatického uvolnění, krevní tlak, přeladění mozkových vln - budeme měřit všechno, na co jednoduše seženeme vybavení). Jste pro?

Valuch Jan 29.6.2009 8:17

Re: Mně stačí nudná přednáška - školení . . . .

AVS přístroj byste mohl použít i na to, abyste při přednášce neusnul...:) 

Valuch Jan 29.6.2009 8:17

Re: Mozna, ale

Protože v účinnosti AVS přístrojů a jakýchkoliv nahrávek relaxační hudby je v účinnosti (a dalších věcech) diametrální rozdíl. Účinnost relaxační hudby je proti AVS technologii zhruba na 20% - je to jen orientační číslo, záleží na mnoha faktorech a na tom, jaké jsou cíle. 

Valuch Jan 29.6.2009 8:15

Re: zajímavé

V této diskusi není moc prostoru, ale zkusím to tedy: Pokud vás ruší zvuky z okolí, není stimulace dostatečná. Při navození hlubokého somatického uvolnění by to mělo být opačně. Jaký jste dodržoval návod? V žádné mé knize jasný a přehledný návod na používání není. Je buď součástí návodu (u starších přístrojů) nebo je v brožuře Vítejte ve světě AVS technologie!

Valuch Jan 29.6.2009 8:10

Re: zajímavé

Mohl jsem se podepsat anonymně, ale jak vidíte, otevřeně říkám, že nejsem nestranná osoba. To je dost odvážné a dost fér, nemyslíte? Proč myslíte, že to dělám? Protože si věřím v tom, co dělám (mám pro to doslova tisíce důkazů). Zaměřte se na důkazy, fakta, jestli se chcete v něčem vyznat. A za druhé si myslím, že přesto, že nejsem nestranná osoba, tak mám na rozdíl od některých výlevů emocí zde velmi objektivní pohled. J.Valuch  

Josef K. 28.6.2009 19:58

Mozna, ale

proc tyto psychowalkmany stoji tisice, kdyz se v Levnych knihach daji koupit relaxacni CD za par korun, a skvele programy, jako je Natura Sound Therapy nebo Atmosphere Deluxe jsou na netu k dispozici za par desitek dolaru? 

Frantisek 27.6.2009 13:20

Re: pod článkem chybí dodatek

A vy myslite ze v zivote to takhle nekdy nebyva? Mne se stalo mnohokrat ze jsem necemu nejdriv neveril a pak mne to nadchlo. Treba prave psychowalkman. Pouzivam ho skoro ob den uz hodne dlouho a je to fakt skvela vec.

Jurajda 26.6.2009 22:42

Re: Březina,Březina?

No jako majitel zámečnického servisu jsem tam byl za jiným účelem,ovšem nutno dodat že práce byla zdarma protože se většinou dobrým známým nic neůčtuje a tak ta diskuze proběhla u kafe anžto mě ten vercajk zajímal protože jsem předtím viděl tu reklamu v časopise,víme!On má pan doktor taky soukromou praxi ve vilce,takže váš výpad je zcela mimo mísu,ovšem jestli jste ho psal v psychyatrické léčebně tak se omlouvám!

mike 26.6.2009 22:25

Re: pod článkem chybí dodatek

Kdepak. Byla to klasicka manipulace. Nejdriv neduvera, pak hledani a pochybnosti a nakonec prozreni a happy end. Vypadalo to pomerne verohodne (coz je dulezite) a pocitam, ze v Galaxy to na prodeji bylo rozhodne znat. Tenkrat jsem na to taky skocil, jelikoz jsem jeste autora povazoval za novinare. Doslo mi to az zpetne a postupem casu se pan Brezina ukazal byt spise aktivistou nez novinarem.

Psychowalkman jsem si taky koupil az po tomhle clanku; nebyl rozhodujici, ale par plusovych bodu pridal. Nelituju, za pokus to stalo a par zajimavych zazitku jsem s tim mel. Ale jak jsem psal, uz hezkych par let mi lezi nekde v supliku a nemam potrebu ho hledat.

V. Hoffman 26.6.2009 21:45

Re: Meditace maji smysl - o b r o v s k y

No, to je sice pekne, ale na tej stranka pisu, ze z urcitych dovodov /ktore sa v zasade daju aj respektovat/ meditacne navody z netu odstranili a treba sa obratit priamo na ich centra. ;-)

J.G. Pašek 26.6.2009 21:29

Mně stačí nudná přednáška - školení . . . .

a já se probudím, až když do mě soused šťouchne, že hlasitě chrápu . . . .

Frantisek 26.6.2009 20:55

Re: pod článkem chybí dodatek

Ja si ten clanek taky pamatuju - ostatne prave na jeho zaklade jsem si kdysi psychowalkman koupil. Brezina v nem zminoval celou radu pochybnosti, ktere mel. A prave to mne presvedcilo, ze to ma cenu zkusit.

Frantisek 26.6.2009 20:53

Moje osobni zkusenost...

...je uplne stejna jako autora clanku. Psychowalkman jsem si koupil uz pred lety a pouzivam ho prakticky ob den. Clovek od nej nesmi cekat zazraky typu leceni vsech nemoci, ale jako relaxacni pomucka je to opravdu ucinne. Kdyz si ctu clanek, nenachazim v nem zadnou nevyvazenost. Autor proste vecne popisuje, co s nim psychowalkman dela. Mozna by stalo za to, kdyby se nekteri diskutujici zdrzeli osobnich utoku a proste si vyzkouseli, jestli na ne ten pristroj funguje nebo ne.

Frantisek 26.6.2009 20:47

Re: Březinova podrážděná reakce v diskusi je nejlepším důkazem, že to nefunguje.

To mi teda neprijde. Pokud mohu soudit, ohradil se jen proti narceni ze je to PR clanek, coz docela chapu. Zda se mi, ze se do nej dost nevecne pustil ctenar, ktery ho proste nema rad kvuli jeho nazorum na ekologii... 

mike 26.6.2009 19:08

Re: Březinova podrážděná reakce v diskusi je nejlepším důkazem, že to nefunguje.

:-D na druhou stranu, tady reaguje jeste pomerne mirne. Kdyz porovnam s diskusemi tykajicich se ekologie.

mike 26.6.2009 19:06

Re: pod článkem chybí dodatek

Proc mysli je celkem jasne. Nejde o to, o cem pisete, ale jak pisete. Tenhle clanek opravdu pusobi jako reklamni.

Nicmene, u mne mate benefit of doubts, jak jsem psal uz rano. Ale docela by mne zajimal ten davny clanek v Reflexu, ktery jste psal jeste jako redaktor. Tam moc pochybnosti nemam.

Schumacher 26.6.2009 19:00

Re: Březina,Březina?

Kdo se dostane až k Cimickému, je už spolehlivě na cestě bez návratu. Zbývá uzavřené oddělení v Bohnicích ;-D 

Schumacher 26.6.2009 18:58

Březinova podrážděná reakce v diskusi je nejlepším důkazem, že to nefunguje.

K naladěnosti a harmonizovanosti má daleko. Naopak chytá na první našlápnutí ;-D