7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

GLOSA: Slídivá očka

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Schumacher 14.12.2007 10:16

Jak ? Jednoduše.

Večer stačí ťukťukťuk a přes internet má na ráno koupené nové auto. Nevýhodou je, že ta auta se někde hromadí.

JH 14.12.2007 10:03

Spadl z višně?

V celé centrální Praze by mělo být stále více a více kamer. Kdo bohužel místo v protekčních vilách, jako současní úplatní a režimu poplatní "publicisté musí žít  na Praze 2, 3 a řadě jiných ,dobře ví o čem mluvím. Stáda prostitutek,narkomanů,zlodějů, ožralých národních hostů, případných vrahů a lupičů stále putují a pokoušejí se normálního člověka při nejmenším zmydlit a okrást- jak se bránit? Noví "publicisté" zašití se svými štrozoky v  hospodách a vinárnách toho asi o skutečném dění v současné Praze mnoho neví. Hlavně, že mají obavy o svou "svobodu". No nešť tak budou vidět na monitoru se svými rajdami!

PPP 14.12.2007 9:52

v tom to je

Různé scifi příběhy líčily budoucnost buďto zcela černě - člověk bude všude a stále sledován a pod dohledem, nebo naopak růžově - člověk bude mít stále poruce lékařskou pomoc, nikdy se neoctne v tísni, nikdy nebude ohrožen. Ve skutečnosti ale nic není čern´nebo bílé, kamery přináší nevýhody i výhody současně a vo to de.

MiK 14.12.2007 9:26

kamery na Václaváku

No to je mi novinka! Už teď je horní půlka Václaváku sledovaná kamerami, jejichž záběry jdou on-line do jedné cizí mocnosti.

nik 14.12.2007 8:44

Vadí.

Mně osobně vadí i to, že jda v práci cestou dolů po schodech směrem k vrátnici jsem snímán kamerou a může si mne prohlížet každý vrátný, aniž bych já měl možnost vidět jeho. Nemluvě o tom, že onehdy si pan ředitel prohlížel nějaké starší záznamy. To je to co vadí, že někdo detailně vidí vás, ale vy přitom nemáte možnost sledovat stejně detailně jeho reakce, a ještě navíc si může nějaká hlava pomazaná prohlédnout, co jste dělali minulý týden.

MOON 14.12.2007 8:32

Re: Re: Re: s odstupem ještě

;-DR^:-D:-D:-D:-D:-DR^

ptakopysk 14.12.2007 7:26

Re: Re: Hrozná představa.

nebo až zjistíte, že čip vašeho souseda se nachází těsně vedle čipu vaší manželky :-D

ptakopysk 14.12.2007 7:25

Re: Slídivá očka

jaktěživo jsem neviděl, že by kamera někoho zatkla, nebo někomu udělila pokutu na místě. A čo také si predstavujete pod pojmom "slušný člověk" vojak Lindauer? Víte o tom, že v podstatě každý člověk v tomto státě někdy alespoň jednou překročil zákon? Neboť zákonů je tolik, že vůbec nemusíte vědět, že nějaký překračujete. A o vyhláškách ani nemluvím. Dejte si bacha, občane, kdykoli vám může domů přijít úřední přípis, abyste se dostavil oholen a čistě oblečen před komisi, protože jste byl monitorován při.... 

Lindauer 14.12.2007 7:01

Re: Hrozná představa.

nevadí, dožijí se jiní:-Da budou rádi, až podle toho čipu naleznou unesené dítě nebo nezvěstného člena rodiny.

badaxe 14.12.2007 6:59

Re: Re: s odstupem ještě

Dělá to normálně, parkuje blbě takže auto odveze odtahovka a tedy zbývá ta socka :-)

Lindauer 14.12.2007 6:58

Slídivá očka

mu vadí, ale hordy loupežníků a vrahounů ne? Kde vládne anarchie, arogance k zákonům a nepořádek, kde zloději ani poledne nedrží, musí být nějaký prostředek, který upozorní na aktéry takového chování! Jen houšť! Slušní lidé se nemají ničeho obávat a na lumpy je to jako ušité:-D tak nějak autůrku.

MOON 14.12.2007 6:58

ORWEL

Někde jsem čet ,že by se chudák Orwel asi musel zbláznit.V současnosti je blízkosti jeho domu 47 kamer.Hezký den MOON:-D

MOON 14.12.2007 6:55

Re: s odstupem ještě

Hele jak to děláš?Ráno do práce autem a odpoledne z práce MHD ?Hezký den MOON:-D

mjd 14.12.2007 6:40

Hrozná představa.

Podstatně dokonalejší a bez toho chlápka u monitoru bude až každé novorozeně dostane svůj neodstranitelný čip, kterým bude člověk po celý život nejen sledován, ale i usměrňován co, kdy, kde a jak má udělat, atd. Představa již dnes téměř reálná - a budeme naprosto svobodní. Ale toho se již nedožiju. :-/

honzak 14.12.2007 6:04

s odstupem ještě

připomínka - unesený dědeček by se za přispění obrázků z kamerové systému hledal lépe, než bez nich. Koukni synku občas do televizoru. Včera banka vypsala půl mega / kus na tři borce, zobrazené v kamerových systémech banky. Pospíchali tak, že si s sebou vzali mnohem více hotovosti, než jim podle stavu konta náleželo.

A k tomu parkování - zkus chodit občas pěšky a jezdit sockou. Ve špičce je to mnohem rychlejší! Teď ráno je to naopak, autem jsem v práci o 25 minut dřív neý MHD.

68 14.12.2007 5:40

Pane, vy potřebujete hodně soukromí k parkování?

A také, vždyt se vám vždycky vyplatí zaplatit těch pár šlupek pokuty za cenu možnosti okamžitého podání nezbytného léku trpícímu, nebo za neodkladný informační telefonát o únosu dědečka. To snad utáhnete? Dejte si říct, nemůžete stále jen listovat v seznamu lidských práv, to se budete brzo cítit nesvůj i v té vaší nové vesničce bez kanálů. A vůbec, když se tak koukám, vy asi musíte být přímo pastva pro nejrůznější kamerky, takže se vám nakonec ani nedivím, že remcáte.

honzak 14.12.2007 4:47

škoda,žes to

nezapomněl úplně.

Kanuk 14.12.2007 1:10

Ten pravý

Dnes tu brečí, že mu policajti umístěním kamer omezují osobní svobodu, zítra bude brečet, že mu policajti nechali ukrást auťák a pozítří, protože mu do 24 hodin ten ukradený auťák nenašli, obviní policajty, že mu ten auťák ukradli. Takoví jsou na celém světě.

Komik 14.12.2007 1:00

Nejsem příznivec kamer,

ale vaše argumentace je podivná. Pokud špatně parkuji - jaký je rozdíl mezi spoléháním na benevolenci "clověka někde za monitorem" a strážníka (tedy kromě toho, že anonym za monitorem se hůř uplácí)? A když vidím, jak se v Praze parkuje - promiňte, ale u většiny těch aut nemám dojem, že by jejich majitelé běželi honem dát někomu lék (útěk k telefonu s únoscem bude pravděpodobně obvyklejší - rozhodně v době mobilů).