8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

GLOSA: Pane Rusnoku, neomlouvejte se!

Mluví se tak v královských i prezidentských palácích. Mluví se tak ve všech parlamentech světa. Představa, že v Bílém domě či Westminsteru nikdo občas "nezafuckuje", je slabomyslná. I politici jsou jen lidé. Stejně jako kdokoli jiný, i politici občas mluví sprostě, normálně vyměšují, říhají i prdí, souloží, milují i nenávidí, jsou věrní i nevěrní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 9.12.2013 6:24

Re: Absolutní souhlas s článkem,

Vole vole Tomasi, vždycky mi bude sympatičtější někdo, kdo "voluje" než podrazák a křivák, co si hraje na strážce morálky jako někteří "novináři" a ušlechtilci z profese.

J. Schwarz 9.12.2013 6:20

Na tohle pokrytectví

nádherně sedí ten vtípek jak se dva o cosi dělí. Dávají si přednost, jeden si vybere lepší část a druhý se rozčiluje že to není správné. Tak se ten první optá stěžovatele co by on udělal na jeho místě. Samozřejmě bych si vybral tu horší /menší/ cast, vece on. Tak co si stěžuješ, vždyť máš co by sis sám vybral... Pokrytci vždycky chtějí pomocí předstírané morálky "přečůrat" ty druhé a náramně je rozčílí, když s tím narazí. To je pak najednou keců o morálce, buranství, sobectví atp...

Z. Tomas 9.12.2013 4:48

Re: Absolutní souhlas s článkem,

Ty vole, vole, Kaniokova, tady to nebylo v hornickem panelaku, ale mezi vladnimi "odborniky"  v  parlamentu. Trochu rozdil, ze?;)

Z. Tomas 9.12.2013 4:40

Ten clanek

je obhajobou naseho maleho, ceskeho krupanstvi. Kazdemu asi v soukromi obcas uletne nejake to  "drsnejsi slovo",  ale kazda veta prospikovana tim ujetym "vole, ty vole", je mozna obvykla nekde v hospode, ale jinam nepatri. Rusnokovi bych klidne prominul tu prdel, ale vole, ty vole, urcite ne..

Z. Jaromír 9.12.2013 4:06

Vida,

to jsou nám novinky, takže už víme, jak to mezi lidmi chodí. Hned jsem si při čtení vybavil, jak nám babička vtloukala do hlavy, že na záchod chodí i císařpán pěšky. 

Z debaty ministrů v demisi se nezaujatý posluchač dověděl, že jsou přezaměstnaní. Je čas, aby si šli již odpočinout. Aby je náhodou únava nedohnala při nějakém nevratném rozhodnutí.

L. Krajíček 9.12.2013 4:01

Re: pokojné spolupráce lidí i rozdílných názorů.

Z tohoto pohledu máte určitě pravdu.

Mimochodem si vzpomínám, že se černochům obecně u nás říkávalo "zulukafři". Původ slova je jednoznačný.

ppd

J. Bruner 9.12.2013 3:51

Re: pokojné spolupráce lidí i rozdílných názorů.

nepsal jsem o JAR, ale o Mandelovi. A to je velký rozdíl. Dnes získávají převahu "kafři" (tak jsou místními bělochy nazývání původní obyvatelé) a jejich náhled na život je jiný než náš. Ovšem původně to byla jejich země a v ní ať si žijí po svém. Stejný názor zastávám i pro nás v Evropě. Muslimští přistěhovalci nechť se ztotožní s naší kulturou nebo ať zemi opustí.

L. Krajíček 9.12.2013 3:41

Re: pokojné spolupráce lidí i rozdílných názorů.

To je právě to. O JAR jsem nasbíral spoustu rozporuplných informací, ale o pokojné spolupráci jich bylo rozhodně nejmíň.

J. Bruner 9.12.2013 3:29

Re: mýlíte se pane autore

nelze být na pohřbu všech,to máte pravdu, ale vzdání holdu Mandelovi znamená, ztotožnit se s jeho myšlenkou pokojné spolupráce lidí i rozdílných názorů.

J. Kanioková 9.12.2013 2:25

Absolutní souhlas s článkem,

to pokrytecké pohoršení je trapné. Je to stále dokola stejný problém, utopické odmítání světa jaký skutečně je..

Dokážu pochopit, že intelektuálové pohybující se profesích i ve společnostech, kde se s "obyčejným všeholidem" nepotkají, že se jim to nelíbí. Ale přála bych jim, aby alespoň na čas museli žít třeba v hornickém paneláku nebo v podobném prostředí, aby se přestali tak pohrdavě pohoršovat a vyvyšovat. Myslím, že by se pak Rusnokovi šli i omluvit.

Mi spíš připadá podrazácké, že to kdosi pohotově použil k medializaci. Trapné, snobské a nefér.. Naše mediokracie se už dlouho vyznačuje podlostí, potměšilostí.

L. Krajíček 9.12.2013 2:12

Re: mýlíte se pane autore

Na pohřeb se letí proto, že někdo chce. Na světě je cca 240 států, přičemž účast ohlásilo šedesát. Tedy tři státy přítomny nebudou, čtvrtý ano.

No tak jsme klidně mohli být mezi těmi třemi ze čtyř. Oni by ho pochovali i bez nás.

V. Grycz 9.12.2013 1:52

Na pohřbu Havla

tu též od nich nikdo nebyl. Nejel bych tam.

J. Bruner 9.12.2013 1:30

mýlíte se pane autore

mě například naštval obsah ne forma projevu. Na pohřeb se letí proto, že se vzdává hold zemřelému a vysílá se poselství národu, který předseda vede a ne proto, že je to blízko nebo daleko.