13.8.2022 | Svátek má Alena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kobylka Lajda 12.7.2007 15:33

Re: Re: Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Jo. jo, máte pravdu - jsem špatná křesťanka, nicméně se aspoň snažím o trochu rekultivace své duše - někdy to jde líp, někdy hůř.  Mohu Vám slíbit, že o Vaší výtce budu přemýšlet a mrknu do bible!;-)

herdekbabka 12.7.2007 9:03

oni mají i jiné - nešvary-

tak například - připomínka povodní - naprosto neprofesionální - - desítky obětí povodní . , myslím, že by neměl být problém zjistit pokud to nemají z dřívějška - kolikže obětí povodní přesně bylo. Jako další - z Karlových Varů - ptali se toho herce - na dojmy z Formanlandu - myslím, že když už reportér nezná natolik anglicky aby dokázal říci - z Formanova rodiště - mohl to obejít - z České republiky. Nejsme žádný dysnylend - to by mohl vědět.

sváťa 12.7.2007 1:01

Re: Re: Vaše starosti

tak si zkuste telefonní připojení !!

A jiná možnost zde není.

A. 11.7.2007 22:11

Re: Re: Pro pořádek : Jan Hus nebyl husita a byl a zemřel jako katolík.

He he he.. Kobylko. Anglie a úctyhodná? Pragmatická, to ano. Vzpomeňte na výroky britského premiéra Beniamina Dizraeliho o morálce platné pro jednotlivce a morálce platné pro stát a je po úctě.

A. 11.7.2007 21:59

Re: Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Paruba nemusím. Nicméně jste hodně mizerný křesťan, když za své bližní pokládáte jen lidi Vám sympatické.  U těch je to snadné.  Ale Kristus nás přece učil něco jiného. ;-)

bp 11.7.2007 21:49

Re: Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Potíž je v tom, že i vy patříte k té pomýlené většině, která slovo "modernější" považuje synonymum k "lepší". To dnes už neplatí ani v technice. Už se na nic neptám, je to vážné off-topic, ale jen vás prosím, abyste se někdy zamyslela nad tím, zda věříte, že existuje neutrino nebo že žil Homér. ;-) Hezký den!

Irena 11.7.2007 21:20

Re: TV

Těžko to lze vyjádřit přesněji!!!!

Kobylka Lajda 11.7.2007 20:37

Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Ač je to mimo téma diskuse, i katolická církev musela provést spoustu změn a modernizací a i tak jsou problémy, zda církve vystavující na odiv bohatství, přepych a  pozlátko mají co říci lidem v 21. století. Kněží, kteří se zpronevěřili svému poslání, ti jsou  v každé církvi, samozřejmě poměrně k velikosti církve. Samozřejmě, že se na Vás nezlobím, i když nevěřím na svaté, panenku Marii, zázraky, transsubstanciaci a řadu dalších věcí, které jsou pro moderní lidstvo passé, nebo nad tím vůbec nepřemýšlí. Pokud se ovšem křesťané v rámci ekumeny nespojí, hrozí převálcování islámem!8-o8-o

nepolitik 11.7.2007 19:51

Re: Re: Spíše nesouhlasím

Tuto diskusi neřídil mederátor ČT, ale jeden z lékařů. Dnes obdobným způsobem přerušila ČT24 TK ČSSD.

nepolitik 11.7.2007 19:48

Re: Jestli to nebude tím,

A proč tedy u sportovních pořadů jde další program posunout nebo přeřadit na jiný den??? ;-D

nepolitik 11.7.2007 19:40

Re: Tak to jste šokován neustále.

Kdyby si autor stěžoval na přerušení nějaké telenovely či soapopery, potom bych s Vámi souhlasil. Pokud si někdo stěžuje na přerušení přímého přenosu jde o zcela jinou záležitost. Proč tedy nejsou přerušeny sportovní přenosy před jejich skončením a další pořady bývají posunuty? ;-D

nepolitik 11.7.2007 19:35

Re: TV

To nebyla diskuse řízená nějakým žutrnalistou, ale diskuse odborníků na půdě Faustova domu. Tím hůř pro ČT, že k ní zachovala takovým barbarským způsobem.

nepolitik 11.7.2007 19:33

Re: tedy nevím, ale v každé televizi na světě diskusi, která trvá hodinu

Vy jste ten pořad viděl, že píšete o vykecávání? Nebo se pouze předvádíte jak jste chytrý? ;-D

Kopřiva 11.7.2007 18:44

Názor

Nejlepší diskusní pořad,který jsem kdy sledoval,byl na SLOVENSKÉ 2.Jmenoval se "Pod lampou",nebo tak nějak.Asi ho už zrušili.Teď,když jsem si koupi internet mi může ČT vlézt na záda.Akorát mne štve,že jí musím platit.Pro spravedlnost musím říct,že na 2 jsou některé dokumenty dobré.Nemůžu za to,ale žena a seriály.

OCO 11.7.2007 18:30

Nekulturnost

Domnívám se, že jsem odhalil schéma skupiny televizních pořadů několika televizních programů:

Na obrazovce se objeví herecký ksicht. Nejčastěji pražský. K sobě si zve další dva až tři nejčastěji herecké ksichty. Nejčastěji pražské. Spustí se talk show. Lze to přeložit jako diskuse s vybranými hosty ve televizním studiu. Nebo podle mé zkušenosti je přiměřenější překlad – žvanění, jako když kráva do vody sere. Nevím, co vede skupinu zejména pražských herců k tomu, že se neustále dokola propůjčují k onomu bezbřehému žvanění z televizní obrazovky. Kladu si otázku. - Dovedou ještě něco umělecky ztvárnit? Nebo se z nich staly jen ubohé vyžírky koncesionářských poplatků za dobu, po kterou nastavují své ksichty televizním kamerám či vydáváním skřeků v televizních reklamách, na příklad s kolem štěstí? - Po převratu s  velkým halasem prohlašovali, že nebudou chtít žádná oceňování zasloužilými či národními umělci. Za to nyní, po téměř dvaceti létech není týdne, kdyby se nečastovali nějakými pozlátky a navzájem si gratulovali k tomu, jak jsou dobří. Televize (ČT – na jinou se nedívám) asi předpokládá, že kromě hašteřících se politiků  a přetvařujících se herců neexistují jiní lidé.

Povzbuzující v tomto marasmu je, že mám na televizním přijímači jednobitovou paměť. Zapnuto – vypnuto. Využívám ji. Nedovedu si však zdůvodnit, proč musím platit, podle principu kolektivní viny,  koncesionářské poplatky. Dokonce před časem bylo vyhrožováno mé ženě, se kterou žiji 44 let ve společné domácnosti, že pokud se k placení i ona nepřihlásí a nezaplatí, bude pronásledována. Nevím, z čeho její povinnost byla odvozena. Asi z chodbového elektroměru našeho domu, který je napsán na ni.

bp 11.7.2007 18:20

Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

No, madam, mohli vám taky dát Bicana. Proti němu je je pan expremiér vzorem mravopočestnosti.

Snad se na mě kvůli mé politické nekorektnosti a neekumenismu nebudete zlobit, ale dovolím si ještě poznámku: Jakápak "mše", když nevěříte na transsubstanciaci a nemáte apoštolskou posloupnost? Ale aspoň už nekřtíte ve jménu republiky, to se vám musí nechat. ;-)

vládík 11.7.2007 16:37

Re: Re: Re: Nejen ČT 24,

Jak jsi toto usoudil z mého stanoviska, že tři kanály platíme zbytečně?        PS: Můžeš mi připomenout, kdy jsme si potykali?

vládík 11.7.2007 16:36

Re: A kčemu Vám ty informace kdy byly ?

Nerozuměl jste. Chceme vidět ty blbosti. Psal jem o dani z elektrických hodin (za césarů to bylo ze záchodků).

Kobylka Lajda 11.7.2007 16:35

Re: Pro pořádek : Jan Hus nebyl husita a byl a zemřel jako katolík.

Je to jeden z dalších extrémních nízorů na naši historii. Neexistuje pouze NE, ale ani pouze ANO. Vše bylo složitější, a z hlediska českého národa není moc povzbuzující, že stále na něco pliváme - teď je v módě zatracovat husitství a vynášet např. dobu Karla IV . Plivalo se na Háchu, generála Eliáše, pak na odsouzené antikomunisty - abychom potom mnohé rehabilitovali a mnoho věcí přehodnotili.  Úctyhodná je Anglie, která dovedla skloubit historii, tradici s moderním náhledem na běh světa. My umíme jen nadávat, zatracovat, znehodnocovat, bourat pomníky - vše vždy kategoricky a na věčné časy. Už bychom měli být poučeni, že život jde úplně jinudy a jinak. Na druhé straně pod praporem husitství se zrodila naše moderní národní svoboda, jazyk, obrození i vznik samostatného státu.  Název příspěvku je samozřejmě pravdivý, ale strašně směšný - Jan HUS nebyl HUSITA. Byl Stalin stalinista? Váš příspěvek je pouze rozhorleným výkřikem, a to velmi zjednodušeným!;-D;-D;-D;-D;-D

Kobylka Lajda 11.7.2007 16:24

Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Znáte nějaké společenství lidí, které by bylo bez poskvrny? Mne osobně se to velmi dotýká, spíše však to, jak Parub kecal o pravdě, cti, statečnosti, podstupování obětí - a on  sám koná něco úplně opačného. Nebyla to jen chyba ČT, ale i servilních duchovních, kteří mu z nepochopitelných důvodů udělili slovo. Píšu stížnost na ústřední radu církve.  Paroubek můj bratr ani bližní není.8-o8-o8-o

Jan Horáček 11.7.2007 15:39

...bezohlednost a barbarství

Za co nás Vážená ČT máte? Jste přeborníci ve skoku so řeči. A při zajímavém tématu

v 8,25 najednou konec a pokračování na ČT 24. Když to nemůžete odvysílat celé, tak s tím

ani nezačínejte.

Karel 11.7.2007 15:09

Re: Pro pořádek : Jan Hus nebyl husita a byl a zemřel jako katolík.

Helejte, musíte ale rozlišovat na žižkovce a na utrakvisty.

Karel 11.7.2007 15:07

Re: mám možnost přijímat jen 50% programů (čt1 a čt2)....

Musím se televize zastat: já se v dětství díval na večerníčky - bylo to fajn;-)

Ale vážně, bednu nemám, ale třeba taková Šumná města, která jsem dvě viděl, byla pro mě obohacující. Jinde to nemáte se současnou architekturou, na městských portálech jsou rádi, když rozliší gotiku od baroka.

Sch.glosátor 11.7.2007 13:48

Pro pořádek : Jan Hus nebyl husita a byl a zemřel jako katolík.

Viz například jeho názor na transsubstanciaci. Následné "husitské" hnutí parazitující na jeho mučednictví znamenalo zkázu českých zemí, hospodářský a kulturní rozvrat. Zaplaťpámbu za Lipany.

Sch.glosátor 11.7.2007 13:39

A kčemu Vám ty informace kdy byly ?

Či spíše na co ? Kam peníze si přečtete ve státním rozpočtu. Základní důležité informace najdete v Hospodářkách a na netu. S komoditami pravděpodobně neobchodujete a tak kolik stojí benzín si přečtete u pumpy a ostatní zjistíte z inkasa. Kolik platíte na daních a kolik stojí rohlík na to také nepotřebujete televizi ;-)

Karla 11.7.2007 12:56

Re: Vaše starosti

kromě peněz, nemáte čeho litovat

lucina 11.7.2007 12:32

Re: Souhlasím

Míšo, ozvi se na e-mail lucinapes@seznam.cz

krmič 11.7.2007 12:20

Re: Re: Kde je potřeba to ustřihnout, tak to nechají běžet!

Jan Hus by s ním zatočil, ten byl na hříšníky přísnej: žádné odpustky! ;-D

www racek 11.7.2007 12:03

Re: Re: Nejen ČT 24,

no, asi máš na mysli rozdělení poodle preferncí. třeba televize ods ... ta by dostala licenci, pak socanů ... ti by měli nedostatky v žádosti, třeba nepředepsaný tečky ... tak by nevysílala, pak komoušů, tu bychom zakázali no a lidovci už jí mají. TV NOE-

www racek 11.7.2007 12:02

tedy nevím, ale v každé televizi na světě diskusi, která trvá hodinu

po hodině ukončí. že to neukočíroval moderátor, svědčí jen o tom, že to neukočíroval. sorry, tohle téma je na hodinu až moc. po 20 minutách se stejně už jen vykecávali.