26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Nekulturnost a bezohlednost ČT

11.7.2007

V pondělí 9.7. vysílala Č24 po třinácté hodině přímý přenos z diskusního pořadu o návrhu nového zákona O euthanasii. Diskuse se zúčastnili významní lékaři prof. Klener, prof. Pafko, prof. Topinková atd. (všechna jména si nepamatuji). Jejich vystoupení byla velice zajímavá a poučná. Proto mne šokovalo, když těsně před čtrnáctou hodinou byl diskutující poslanec Šťastný uprostřed věty přerušen znělkou, po níž následovala reklama, nevím na co, doprovázená začátkem písně Den je krásný. Po reklamě následovaly zprávy a po nich nějaký záznam z festivalu v Karlových Varech. Ten jsem už neposlouchal.

Počínáním lidí řídících vysílání ČT24 jsem byl silně šokován. Protože to nebylo poprvé, co takto necitlivě, ba přímo barbarsky byl přerušen přímý přenos zprávami, vysílanými každou celou hodinu a někdy i za půl hodiny, musím se ozvat.

Je zajímavé, že např. v pátek 6.7. byl přímý přenos z Golden League Paříž, druhého závodu seriálu nejprestižnějších světových atletických mítinků, prodloužen, protože se čekalo, zda ruská skokanka o tyči překoná světový rekord či nikoliv, a další pořady byly posunuty. Obdobně tomu tak je při přímých přenosech z fotbalových či hokejových utkání, jsou-li prodlužována. Tam by se asi projevila masová nespokojenost fanoušků a to si ČT neriskne. Ale přenosy z nějaké diskuse nebo tiskové konference? Ty už tolik fanoušků nemají, a proto je možné se chovat takovým barbarským a nekulturním způsobem. Mám šibala Paroubka rád jako vosinu kdesi, ale nedivím se mu, že protestoval proti podobnému přerušení své tiskové konference. Podobným způsobem bylo přerušeno i představování vládní reformy veřejných financí. Atd. atd. ...

Jsem zvědav, zda se nové programové ředitelce ČT podaří tento nešvar odstranit.

sedmasedmdesátiletý penzista, DobruškaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!