27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

GLOSA: Lidský faktor

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Znechucený občan 15.3.2009 22:15

Němci jsou vyvolený národ .. bohužel si je nevyvolil Bůh, jako Zidy.... ale Satan ....

Liška 14.3.2009 22:24

Svoboda je široká.

Pan Gentleman má své otázky a odpovědi a já taky. Myslím si, že lidí je dost, jen se kolem nich dělá příliš velký humbuk. Že se tím živí natvrdlí novináři je nasnadě, nic jiného neumějí a sotva to. Dnešnímu člověku chybí asi pořádné masakry, něco na způsob války a tak mnozí si vymýšlejí všelijaké adrenaliny a ti nejhladovější ze zelenáčů, aby se zapsali do dějin, masakrují na školách, neboť to nejvíce šokuje! Pochybuji, že tito výtečníci počítají s tím, že přijdou o krk také, určitě věří humanistům, že budou pro ně hledat polehčující okolnosti. No, ale když už jsou v tranzu, to jde rozum a naděje stranou. Taky si myslím, že masakrů bude stále přibývat, prostě s jídlem roste chuť a dokud to bude in, psychopati mají šanci vyniknout. Bez ohledu na věk!

DsT 14.3.2009 17:28

Vždycky,

když se stane nějaká vražda střelnou zbraní, legální či (častěji) nelegální, zvednou se mocné hlasy pro zákaz střelných zbraní. Nože, přestože je jimi spácháno daleko více trestných činů, jsou brány na milost. Tuhle někdo v TV říkal, že opatřit si zbraň na černo je velice snadné. Zaprvé je dost velká skupina lidí, kteří si jdou rádi zastřílet do terče, jako někdo chodí na ryby (a, pro humanisty, nevraždí nevinné tvory jako rybáři!!!). Zadruhé: při tom, jak opravdu denně můžeme vidět, že nějaký lump někoho okradl  a přitom ho zmlátil, spíš z plezíru než že by se dotyčný bránil, je zcela pochopitelné, že aktivnější lidé se nechtějí chovat jako ovce na jatkách, ale chtějí se bránit. Policie nemůže "pomáhat a chránit" furt a všude. Jde ovšem o "přiměřenou obranu". Já např. při své váze 70 kg a výšce 162, stáří 79... co je přiměřená obrana, když na mne útočí metrákovej dvoumetrovej, třicetiletej chlap? V tom případě budu střílet, leta jsem střílel závodně z pistole a dosud se mi neklepou ruce. Podle zásady: lepší být před soudem než v rakvi. Kdosi dole napsal něco v tom smyslu, že ten lupič si zbraň opatří vždycky a když bude vědět, že vyhlédnutá oběť ji tutově nemá, bude o to drzejší. Kdybychom se chtěli OPRAVDU zbavit VŠECH potenciálních zbraní, musíme zakázat i nože, hole, pálky, krumpáče, punčochy... račte pokračovat. Jedině s čím bych souhlasil, že žadatel musí být občanem ČR (kvůli různým mafiím, oni si zbraně stejně opatří, ale už nebude padat vina i na naši policii, že jim je dala), a udělat psychotechnické testy. Pak by asi ten Oláh z Brna asi těch několik zbraní nevlastnil. Včetně samopalu Škorpion, u kterého sice podle zákona musí být zablokována funkce dávek, ale to spraví cvičenej opičák. U 99,9% držitelů zbraní je to zcela v pořádku, to 0,1% jsou dílem psychopati - potencionální pachatelé (což nemusí dojít naplnění, ale zbraň by na základě testů dostat neměli) no, a pak někomu občas lupne v bedně a s tím se nedá nic dělat. Nezastřelí - zapíchne, uškrtí...

franta tyčka 14.3.2009 20:53

Re: Vždycky,

Naprosto s Vámi pane souhlasím. Jenomže vlády nepotřebují aby lid měl zbraně.  A jestli to takhle půjde dál bude to jako v Šípkové Růžence.

RosPerot jr 14.3.2009 16:30

Protoze

Protoze vetsina novinaru jsou debilove a ti kteri se chteji se potrebuji predvadet  vsichni. To se prece vseobecne vi, jenom se to nesmi rikat nahlas. Aby se t nahodou neproflaklo. Provokace prece neni investigace. A oni to dobre vedi. Kdyz uz nic neumim tak aspon naseru. A lidi si me budou pamatovat jako Janka, medialni hvezdu.

RP

hafusak2 14.3.2009 18:07

Re: Protoze

Jako příklad lze použít několik let starý případ, kdy ve zprávách /tuším to byla J. Voldánová/ dramaticky líčila, jak věřitel střelil legálně drženým revolverem, dlužníka dvakrát do hlavy ten potom musel odjet autem na ošetření do nemocnice. Neuměl jsem si představit, že by někdo už po první ráně např. 357 Magnum zůstal vůbec naživu, tak jsem se o to zajímal dál. Skutečnost: volně prodejnou flobertkou mu dvěma ranami prostřelil obě uši. To by však taková zpráva nešla podat dramaticky, ani by to nezvedlo patřičnou odezvu proti držitelům zbraní.

Niky 14.3.2009 19:26

Re: Protoze

R^R^R^

Forstmeister 14.3.2009 15:27

Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Bez ohledu na to, co lze třímat, vždy zabíjí ten, který třímaje, to užije. Mohu se mýlit. Můj názor.

Budíš 14.3.2009 15:34

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Jeden příklad. Co myslíte, že mi řekla vdova, které se manžel zastřelil. Kdyby neměl doma tu blbou zbraň, nikdy by se nezastřelil, z problemu se vyspal a druhý den bylo dobře.Nikdy jsem tu zbraň doma nechtěla a věděla jsem ,že se jednou něco stane.

Budíš 14.3.2009 15:42

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Prosím o názor ?

jízlivec 14.3.2009 18:53

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Vdově upřímnou soustrast... Co ale mají říkat vdovy po oběšencích? Je jich mnohem víc...

I-Worm 15.3.2009 12:24

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

inu, kdyby ten oběšenec měl revolver, tak asi zemřel tu o pár dní, jindy o pár měsiců či let dříve. Ono to oběšení přece jen dá víc práce a je nepohodlnější, a tak dá více příležitosti úmysl změnit...

Budíš 14.3.2009 16:03

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Pane, rád každému pomohu. Vašemu arzenálu chybí ještě tank.Vím o manu, který ho prodává-opravdu to není žert.Na Vaší zahrádce by se vyjímal u mého baráku není ani plot a nikdy nebude ať si lidi zvykaj, že normální je když se nekrade.

DsT 15.3.2009 7:09

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Buďte. pane Budiši, klidnej. Oni si nezvyknou. Já mám pro jistotu na obranu malinkou 6,35 a pro radost z dobrého zásahu do terče sportovní malorážkovou pistoli Margolino. Je to lepší než se spoléhat, že si lidi zvyknou že mne nemají přepadnout. Nebo aspoň do té fiktivní doby než si zvyknou.

DsT 15.3.2009 7:22

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Jo, a taky, u mé chalupy plot je, jako u všech domů v obci. Nicméně i tak mne vykradli. Takže v plotu to asi nebude.

Budíš 15.3.2009 9:13

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Ano v plotech to není.Na můj pozemek nevstupuje nikdo více než k sousedovi, který plot má.

Gun 15.3.2009 9:26

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

  Je pravda, že kamarád kolem zloděje rozstřílel vrata od stodoly. Získal v okolí pověst magora, který je schopen všeho a od té doby měl klid.

DsT 15.3.2009 7:21

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Buďte. pane Budiši, klidnej. Oni si nezvyknou. Já mám pro jistotu na obranu malinkou 6,35 a pro radost z dobrého zásahu do terče sportovní malorážkovou pistoli Margolino. Je to lepší než se spoléhat, že si lidi zvyknou že mne nemají přepadnout. Nebo aspoň do té fiktivní doby než si zvyknou. Jo, a jestli jste takový humanista, že v případě, že Vás někdo přepadne (což Vám nepřeji) se spoléháte na to, že ho přesvědčíte, že jeho konání je ošklivé, tak Bůh s Vámi, je to Vaše volba. Já na to nespoléhám, obávám se, že právem. Jak tak koukám na zprávy. Mimochodem, s tankem jsem si párkrát zajel, je to paráda (tedy, pokud nejste ve válce...). Já jsem dokonce koupit  T34 mohl, legálně, ale co bych s ním, proboha, dělal? Jezdil po vesnici a přede mnou by běhal chlap s červeným práporkem???

Budíš 15.3.2009 8:37

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

JISTĚ.Usmívám se  a přeji hezký den pane.

Gun 15.3.2009 9:20

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

 Obávám se, že 6,35 Vám na obranu moc nepomůže, to za prvé. Při použití zraně musíte počítat s tím, že ten druhý ji má taky a použije ji rychleji než Vy. Jako majitel zbraně děkuji osudu, že jsem ji nemusel do dnes takto použít.

Budíš 14.3.2009 15:03

V každém případě je magor

ten, kdo prodej zbraní  v ČESKU POVOLIL, NEBO MOŽNÁ NEZAKÁZAL A NECHAL VŠE AŤ SE ZAVEDE SAMO SE VŠÍ ŠPATNÝM I DOBRÝM. NEJSME SLUŠNOU SPOLEČNOSTÍ.

Forstmeister 14.3.2009 15:29

Re: V každém případě je magor

Pane Budíš, jemný dotaz. Kolik je Vám let a kolikrát po Vás někdo střílel?

Budíš 14.3.2009 15:36

Re: V každém případě je magor

Zatím nestřílel nikdo, ale přepaden a okraden jsem byl několikrát.

Budíš 14.3.2009 15:41

Re: V každém případě je magor

Promiňte. Zapomněl jsem k tomu věku.Také jemně. Nikdy jsem se nepokakal z toho ,že je někdo mladší nebo starší.

Forstmeister 14.3.2009 17:31

Re: V každém případě je magor

Pane "Budíš", je to Váš názor, jenom ho vehementně nevnucujte jiným. Co je Vám do mých bambitek? Rád se nechám od Vás poučit. Můj názor.

Budíš 15.3.2009 9:17

Re: V každém případě je magor

Ano je to stejné jako kdybych od veterináře, který žije jen z koček a psů očekával snahu a propagaci snížení stavů psů a koček v ČESKU ,NEBO TOTÉŽ OČEKÁVAL OD VÝROBCŮ ŽRÁDLA PRO PEJSKY.

ZaZu 15.3.2009 13:18

Re: V každém případě je magor

Mě je jen záhadou, kam zmizely ty arzenály zbraní, které vlastnila komunistická milice. Jak známo ztratila se min. 1/4 těchto zbraní. Taky by mě zajímaly tisíce ks různých zbraní, které prodali na našem území tehdy ještě sovětští vojáci.

Karlík 14.3.2009 15:02

pc hry

samozřejmě bylo zdůrazněno, že jmenovaný vrah měl v pc krvavé pc hry a pornografii. Ať se dobrovolně přihlásí ti, kteří jsou v jeho věku i jiní, kteří nic takového naměli, nemají a mít nebudou!

Richard III. 14.3.2009 14:17

Zakopaný pes

Je to taky a především otázka morálky. Leví intelektuálové v posledních desetiletích (snad i déle) morálku pilně rozbíjeli, až ji rozbili a ničím adekvátním nenahradili. Ani sebelepší hlásaná morálka ovšem nezabrání všemu, ale přece jen víc odrazuje od nepřístojností. A kdyby místo nesnášenlivosti a nenávisti hlásali tito zvěstovatelé nových lepších zítřků vzájemnou úctu a lásku, bylo by ještě lépe.

Prozřel 15.3.2009 21:28

Re: Zakopaný pes

Prosím neplést levé intelektuály s komunisty. To by byla demagogie.