Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Kdo nás žene do pandemické katastrofy?

Situace v ČR ohledně pandemie se stále zhoršuje, covidu vytrvale rapidně přibývá. 1. listopadu bylo 7591 nakažených (rekord 5. vlny) a 32 mrtvých (rekord 5. vlny). Plní se nemocnice a v nich jednotky intenzivní péče.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

J63a25n 45F34r48á41ň45a

5. 11. 2021 6:52

Praktický sociolog, to samo o sobě vysvětluje napsané kraviny.;-D

0 0
možnosti
M6

M89. 60668S55674.

5. 11. 2021 6:46

Co na to říci. Autor nám jen sděluje ve svých třech bodech, že ví jak na to. Kolik takových "expertů" musí politici, co nesou opravdovou zodpovědnost, vyslechnout?

P.S. před dvěma lety by mne nenapadlo, že "vývoj myšlení civilizace" lze tak raketově urychlit.

0 0
možnosti
Foto

Mimo téma: Vy jste nějakým ortodoxním posluchačem Linkin Park?

0 0
možnosti
JD

J51a10n 21D72a17v79i82d

5. 11. 2021 6:45

Otázka zní, může být "očkovanec" bacilonosičem? Prý ano, ale... Dokonce může i onemocnět. A zde je ten paradox, k vtupu do putyky mu stačí lejstro "o bezinfeknosti" bez testu, zatím co "neočkovanec" musí postoupit testovací martyrium. To musela vymyslit "hlava se zobákem". "Očkovanci bacilonosiči" to tedy v putykách mohou šířit z moci ouřední na "očkovance nebacilosiče", a i na negativně testované "neočkovance". Tož tak.

0 0
možnosti
M6

M83. 77646S84662.

5. 11. 2021 6:48

Paradoxem je, že politici a odborníci stále tvrdí ,že k prokázání bezinfekčnosti slouží jakási Tečka v mobilu.

A nikdo se nad tím nepozastavuje a ty hospodský nám "bezinfenkčním" nalej..............

0 0
možnosti
Foto

Jaká katastrofa, že o opatřeních rozhodují ""nevolení „poradci“ "".

To až tady bude vládnout zastupitelská demokracie a o stejných věcech bude rozhodovat Bartoš, Fiala, Stanjura . . . , do týdne jsme bez covidu.

0 0
možnosti
JV

J75a78n 72V46i23n65t81r

5. 11. 2021 10:32

Hlavně je špatné, že o opatřeních zcela jednostranně rozhodují blbci a evidentní lháři, zatímco o skutečných odbornících, kteří mají jiný názor, se tvrdí, že jsou konspirátoři.

0 0
možnosti
MS

Považuji za velkou výhodu Neviditelného psa, že zde bývají často zveřejňovány články, které se jinde hledají těžko. Bohužel se pak člověk potká i se splácaninou, jakou napsal pan Joukl. Pán je úplně mimo, ale pořád se to dá přetrpět.

0 0
možnosti
AF

A37. 70F41o60r75m31a48n

5. 11. 2021 5:43

Milý praktický sociologu ( co to vůbec znamená ?), jakákoliv přijímaná opatření vlády k řešení ( neexistující ) pandemii jsou totiž neúčinná, nikdo viry nezastaví, ty prostě existují. Takže žádná Tečka se konat nebude, je to jen lež a podvod. Nebo si snad myslíte, že by pomohlo "konečné řešení" ? Nevyzkoušené vakcíny, za které výrobci odmítají nést zodpovědnost !!, ztrácí účinnost po několika měsících... zato mohou mít, a už se i potvrdily, nežádoucí vedlejší účinky.

Politici se mohou postavit třeba na hlavu, ale nic nevyřeší, ani s mesesem.....pesem a podobnými pochybnými institucemi......

0 0
možnosti
ZJ

Malé vysvětlení. Praktická sociologie (jejíž jsem propagátorem) se zabývá konkrétními současnými problémy společnosti. A to bez ohledu na politickou příslušnost a jakékoliv osobní zájmy. Řešení je potom zasíláno na příslušná rozhodující politická místa a do médií - například do NP.

0 0
možnosti
PH

To se obávám že pan Joukl je špatný praktický sociolog, jak o sobě v závěru tvrdí, když to pochopit nemůže.

Jde zkrátka o to, že tohle už je pátá vlna covidu během dvou let. Pátá vlna, v délce několika měsíců, kdy vláda postupně nasazuje (prakticky skoro stejné) stále tvrdší opatření, , ovšem aniž by tím něco zachraňovala , i ty počty mrtvých pokaždé hrozivě stoupají. Mimochodem, což je důležité, nikoliv jen "na covid", ale hrozivě stoupají i úmrtí na srdeční onemocnění, mozkové mrtvice, na stress i osamocení, ale taky, a rovněž na onu zanedbanou péči.

A ta opatření, dokonce ani ta slibovaná naděje, masové očkování, neřeší a nezachraňují téměř nic, musí se počkat (a přijmout ztráty) než se za několik měsíců sama vyčerpá. A za dalších pár měsíců se vráti znovu

A pak Joukl se pak divý proč se vláda (navíc odcházející) už je sama vyčerpaná a bezmocná už jen s pomalým váháním vydává opakované příkazy, které už nic jiného než bezmocnou nenávist lidí vyvolat nemůže...A asi tak stejně k tomu už musí přistupovat lidé.

Slyšel pan Joukl pojem Danse macabre ?

0 0
možnosti
JV

J14a62n 73V92i21n44t47r

5. 11. 2021 13:03

Poněkud se pletete v tom hodnocení té "pandémie". Ta nikdy nehrožovala lidi víc, než běžná sezónní chřipka. Její náskedky byly několikanásobně zveličeny lhaním o počtu zemřelých, falešným testováním, které vyrábělo uměle desetitisíce nemocných a všeobecným mediálním strašením. Současná "vlna" je přímo vycucaná z prstu, protože čísla (i tak z velké části nebo možná úplně vylhaná) nepředstavují vůbec nic mimořádného. To se jen část veřejnosti, masírované rok a půl lživou propagandou, nechá tak snadno zblbnout. Celé to evidentně slouží jen k tomu, dohanat víc lidí k "dobrovolnému" očkování. O němž se čím dál zřetelněji ukazuje, že vůbec neplní to, co se o něm proklamovalo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz