Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Kdo nás žene do pandemické katastrofy?

Situace v ČR ohledně pandemie se stále zhoršuje, covidu vytrvale rapidně přibývá. 1. listopadu bylo 7591 nakažených (rekord 5. vlny) a 32 mrtvých (rekord 5. vlny). Plní se nemocnice a v nich jednotky intenzivní péče.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IP

I98v34a17n 96P95o45l15á69k

5. 11. 2021 9:21

Už vím jak vznikaly náboženské války!

Všimněte si, že tu máme 2 skupiny, které si každá o té druhé myslí, že a) jsou to úplní idioti, b) důsledky svého jednání i zločinci - nejlíp je zabít.

0 0
možnosti
RL

Ne, NEMÁME tady DVĚ skupiny. Máme tady JEDNU skupinu, která je nejchytřejší, myslí na blaho všech, a chce těm všem pro jejich blaho něco NÁSILÍM vnutit, a druhou stranu, která říká "dělejte si klidně co chcete, ale nás nechte na pokoji".

O tom je totiž ta demokracie, na rozdíl od té lidové demogracie Svědků kovidových, před kterou je potřeba se bránit, a to i násilím, protože jde o naši svobodu. ;-€

To je zatracený rozdíl proti tomu, co píšete. :-P

0 0
možnosti
JN

Autore, vy to opravdu nikdy nepochopite? Všude na světě jde nakažení ve vlnách. Nikdy vám nedojde, že to s nějakými vládními restrikcemi nesouvisí? Že nikde v grafu nenaleznete okamzik, kdy byla zavedena, že si virus evidentně našeho boje s ním nevšiml? Věnujte se něčemu jinému a nemudrujte o covidu, je to marný, je to marný,...

0 0
možnosti
GK

Já nevím, že ty lidi pořád umíraj, co to s nima proboha je? Dle mého skromného názoru u nás umíra více lidí než v přímořských státech jako je Švédsko nebo Portugalsko, zejména pro jinou skladbu jídelníčku a celkovou kondici obyvatelstva. Ono když u nás průmerný důchodce váží přes metrák tak svojí bitvu s covidem spíš prohraje než důchodce v kondici. Inu rybu bůčkem nenahradíš. Moje 84-letá babička, která mě covidem nakazila, nemocí prošla jako ostatní v rodině, jako takovou malinko horší virózou. Jenže babča zfutruje denně místo půl kila bůčku, půl kila zeleniny, kterou si pěstuje na vlastní zahrádce. Denně chodí na vycházky a žije aktivním životem. Autor by měl dle fota tu bůčkovou dietu už taky pomalu vysadit, jinak mu nepomůže ani pan Janssen s panem Pfitzrem.

0 0
možnosti
JV

J38a52n 74V71i22n10t71r

5. 11. 2021 10:07

Vzhledem k tomu, že u nás je už víc jak sto let plus mínus pořád stejně lidí, je zřejmé, že se umírá tak akorát. Nikdo z nás nemá zaručeno, že dožije "průměrného věku dožití" nebo bude žít déle. Rozhoduje o tom mnoho okolností, z nichž nějaký covid tvoří jen zcela zanedbatelný podíl. Ve věku, jakého se dožil autor příspěvku, je strach z nějakého covidu vysloveně směšný.

0 0
možnosti
M6

M75. 21641S57644.

5. 11. 2021 9:00

Nakonec to "dobrovolné" očkování skončí na podobném čísle, jako výsledky v "plně demokratických volbách" KSČ před plyšákem.

Taky se k volbám mohlo demokraticky a dobrovolně.....

0 0
možnosti
ŠH

Znám občany, kteří průjmy v létě, úžehy u rybníka, seknutí sekerkou na skautském táboře, ............ , ihned označí za pandemii!!! Jsou schopni tvrdit, že klíšťata každým rokem vyhladí celá městečka!

Pane autore, pandemiku, podle Vaší fotografie soudím, že jste už musel něco prožít/zažít.

Tak já tedy nevím .........

0 0
možnosti
FDW

Výsledky lockdowmů a podobných hloupostí se dostavují. Za toto je plně odpovědná vláda.

V Bělorusku žádný lockdown nikdy neměli a mrtvoly na ulicích nebo přeplněné nemocnice také ne. A Lukašenko se někde nechal slyšet, že mu nabízeli miliardu dolarů aby udělal lockdown. Nakonec i mistrovství světa v hokeji odtamtud převedli jinam, aby fanoušci neviděli, že epidemie covidu je uměle vytvořený problém.

Ve Švédsku, které též nepřijímalo téměř žádná opatření, mají poloviční počet obětí než máme my.

Tedy cca 15 tisíc, což je úroveň chřipkové epidemie, která u nás proběhla v letech 95/96. Byly tehdy nějaké lockdowny?

0 0
možnosti
VP

Ve Švédsku může vláda dát doporučení a lidé je dodržují. Na rozdíl od nás...

0 0
možnosti
VB

Stejně jako s klimatem a greendealem by to chtělo zklidnit vášně a připomenout si fakta:

Covid zde je, je dosti nakažlivý a přinejmenším pro seniory z velkého procenta smrtelný. Ponechat proběhnout epidemii bez opatření by znamenalo poměrně hodně mrtvých, podle mě násobně více než současných cca 15 až 20 tisíc (číslo redukuji). Ochránit jen rizikovou skupinu bez očkování je prakticky neproveditelné. Očkování zde je, minimálně proti těžkému průběhu chrání a vedlejší účinky jsou přijatelné dle sledování již miliard očkovaných lidí.

Z toho plyne i způsob, jak co nejrychleji pandemií projít. Očkovat pokud možno naprosto všechny seniory cca 60+, to nejméně. Ideálně i většinu ostatních. A pak nechat věcem volný průběh. Bohužel nyní máme dle informací cca 400 tisíc seniorů neočkovaných a tak hrozí, že pokud začnou být přetížené nemocnice nastoupí nějaký další lockdown.

0 0
možnosti
M6

M48. 28623S35620.

5. 11. 2021 7:42

Ač nejsem senior, uvažujete o tom, že někteří z vámi vytipované kategorie tu vakcímu prostě nechtějí, i když jim budete tvrdit, že mohou umřít. Co potom s nini?

0 0
možnosti
PV

senior roku 2013...to asi vysvětluje, jak může praktický sociolog napsat takovou kravinu...

0 0
možnosti
RV

Člověk si zvykne i na šibenici. Proto současný stav, který by na začátku pandemie budil hrůzu, dnes (téměř) nikoho nevzrušuje. Po pandemii bude čas zhodnotit jednotlivé přístupy k pandemii a očekávám, že se ukáže jako optimální přístup Číny, Taiwanu, Austrálie.

0 0
možnosti
RL

U mě hrůzu nebudil ani předchozí stav, natož ten dnešní. :-P

0 0
možnosti
DZ

Pan Joukl vždy pobaví, možná by si mohl přečíst dnešní krásný článek dr Vavruši.;-)

0 0
možnosti
ZJ

Kde článek najdu?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz