12.12.2019 | Svátek má Simona


Diskuse k článku

GLOSA: Hodní a zlí hoši

Kuřáci smrdí a cyklisti jsou cool... To první říká Aston, to druhé Auto*mat a jiné organizace mající za cíl zničit individuální automobilovou přepravu. Ale vezměme to popořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 7.4.2013 14:30

Re: :)))))))))))))))))) Máte pravdu, že je u nás až nezdravě moc

což se jistě týká jak kuřáků, tak nekuřáků...

V. Ondys 7.4.2013 22:12

:)))))))))))))))))) Samozřejmě

není prej nic horšího, než nabízí srážka s horlivým blbcem! Jen pro zpestření: Vlastimil Brodský vzpomínal při rozhovoru s Horníčkem, jak v pubertě obdivoval Wericha, který prý při prvním osobním kontaktu Brodského s ním v divadle citelně :)))))))))))) smrděl!

V. Ondys 6.4.2013 8:36

:)))))))))))))) Asi to je u nás o něčem jiným, než se nabízí ohledně kouření

Musím se smát při četbě příspěvků od absolutně netolerantních nekuřáků při vzpomínce na období, kdy jsem přestal kouřit a oddělil se od nekuřáků s tím, že mi jejich zlozvyk osobně nevadí a umím si sám poradit s tím, jak se vyrovnat s nutností tehdy pobývat ve společným prostředí, a vyčistit si plíce třeba sportem, tehdejší kuřáci se mi to snažili stejně osladit jako ti dnešní nekuřáci opětovnému kuřákovi, obávám se, že militantním našincům asi nejvíc vadí, když se někdo :))))))))) příkladně nezařadí podle jejich představ.

V. Ondys 6.4.2013 8:38

Re: :)))))))))))))) Asi to je u nás o něčem jiným, než se nabízí ohledně kouření

...oddělil se od :)))))))))))) kuřáků!

F. Matousek 6.4.2013 7:57

"Jako kuřák nemám sebemenší problém dodržovat zákazy kouření. Přijdu na návštěvu, zeptám se, kde si můžu vypálit zobák, a už mažu na balkon, dvorek nebo do kuchyně. "

To napsal jeden kurák !? Asi spatne ctu ?

Tak to jste pane autore naprostá vyjimka!

Kdyby byla jenom polovina kuráku takovych jako jste vy, nebude treba zádnych zákonu a veskeré diskuse zde budou zbytecné!

J. Slanina 6.4.2013 10:09

Re: "Jako kuřák nemám sebemenší problém dodržovat zákazy kouření. Přijdu na návštěvu, zeptám se, kde si můžu vypálit zobák, a už mažu na balkon, dvorek nebo do kuchyně. "

Tož si mne k té "vyjímce" klidně zařaďte také, i se spoustou mých známých, kuřáků. Jestli je nás takových polovina, to si netroufám odhadnout. Spíše se domnívám, že to není o kouření, ale o tom, zdali je konkrétní osoba slušná či hovado. Lhostejno kuřák či nekuřák.

P. Čech 6.4.2013 10:30

Re: "Jako kuřák nemám sebemenší problém dodržovat zákazy kouření. Přijdu na návštěvu, zeptám se, kde si můžu vypálit zobák, a už mažu na balkon, dvorek nebo do kuchyně. "

Takových kuřáků je většina, pane Matoušku. Pouze netolerantní individua neustále dehonestují kuřáky a to jen z nedostatku vlastního sebevědomí.. Dávají tak najevo jen svou méněcennost.

P. Han 6.4.2013 10:45

Re: "Jako kuřák nemám sebemenší problém dodržovat zákazy kouření. Přijdu na návštěvu, zeptám se, kde si můžu vypálit zobák, a už mažu na balkon, dvorek nebo do kuchyně. "

K vám chodí na návštěvu kuřáci, kteří si bez ptaní zapálí u vás v kuchyni nebo obýváku? Takové bych vyhodil, přestože jsem sám kuřák. Zeptat se, jestli si můžu zapálit, případně kde, je přece základní slušnost! Nemluvě o tom, že by mě nikdo nedonutil zapálit si v místnosti, kde jsou děti, i kdyby to dělal sám hostitel!

F. Matousek 6.4.2013 12:06

Re: "Jako kuřák nemám sebemenší problém dodržovat zákazy kouření. Přijdu na návštěvu, zeptám se, kde si můžu vypálit zobák, a už mažu na balkon, dvorek nebo do kuchyně. "

no u me si samozrejme nikdo nezapálí. On si nezapálí ani u sebe doma, protoze by mu zapáchal byt a záclony.

A práve ironie je v tom, ze doma si kuráci prostredí nekazí a chodejí kourit na balkon. Ale v restauraci kourí u stolu nekuráku a ani by je nenapadlo se omezit, nebo jít si sednout vedle, nebo nedejpánu jít kourit na chdbu! To bybylo omezení osobní svobody! Té jejich.

Ta moje uz je nazajímá.

A tak muzeme diskutovat donekonecna. Ale kdyby byli kuráci ohleduplnejsí nikdo by se tu kvuli nim nehádal. Já jiste ne.

J. Veselý 6.4.2013 7:34

Haha

Prosím vás kde jste přišel na tu hloupost že kuřáci něco dodržují?? Kde to žijete? Jezdím denně do práce veřejnou  dopravou a na zastávce, kde je jednoznačně kouření zakázano jsem nezažil den kdy bych nebyl nucen dýchat jejich jedy. Podívejte se po chodnících, parcích kolik se všude válí vajglů, kolikrát musíme čuchat kouř od závisláků kteří dokuřují před vstupem do Metra a pak na schodech vyfukují. Ano, jak přede mnou někdo napsal nelze to dělat paušálně, určitě na vesnicích by byl problém, ale jsem často služebně v zemích kde se v restauracích kouřit nesmí a běžně lidé vylezou ven a nediskutují. Takže to jde. pro kuřáky - vymyslete úpravu názvu třeba na putyku, na kterou se nebude zákon vztahovat a tam si klidně kuřte. Nebo jak je to v jedné mezinárodní instituci - vyzvednete si o přestávce kávu a můžete se s ní uzavřít do kuřáckého oddělení, kde je tak husto že si ani nemusíte zapálit a inhalujete zadara. 

E. Sevrát 6.4.2013 8:37

Re: Haha

Na zastávkách MHD byl zákaz kouření zrušen cca před 3 roky. A to z důvodu jeho nesmyslnosti,na místě kde čicháte desítky aoutomobilů pár kuřáků životní prostředí nezhorší.

J. Slanina 6.4.2013 10:12

Re: Haha

BINGO!!!!!

J. Vyhnalík 6.4.2013 13:39

Re: Haha

Vždycky jsem se snažil držet si kuřáky od sebe po větru. Problém je právě na té zastávce, když prší. Člověk si může vybrat jestli dá přednost čekání na dešti, nebo pasivnímu šlukování.

P. Čech 6.4.2013 10:33

Re: Haha

Mnohem více se všude válí přilepených žvýkaček a plastových odpadů Je zde jeden rozdíl. Zatímco vajgl se v prostředí přirozeně relativně rychle rozloží, žvýkačka či plast nikoliv. A o tom to je.

J. Schwarz 6.4.2013 19:32

Re: Haha

Za Rajchu se třeba neposlouchal zahraniční rozhlas, skoro každý to dodržoval a taky "to šlo". Ergo že v cizině nikdo neprotestuje a "jde to" není argument.

D. Stejskal 6.4.2013 5:44

Všichni páchnou

Příspěvek ve kterém se kuřák ve veřejném prostoru přirovnává ku cyklistovi projíždějícímu mezi pruhy na červenou mě aktivizoval: rád bych se připojil k hnutí za záchranu vesnických kuřáckých hospod: zatím jsou stabilizovány: zevnitř mastně uzené, zvenčí impregnované odloženými nápoji a se zajištěnou klientelou napojenou na státní rozpočet. A přitom svoboda zajištěna: nemusíte tam chodit. Tento pilíř české civilizace, samoplodič státních příjmů a potenciální turistická atrakce je ohrožen !! Mám sen: nejen syrečky ale i české kuřácké hospody jako chráněné zeměpisné označení EU.

F. Matousek 6.4.2013 8:08

Re: Všichni páchnou

hezky jste to napsal! Je zde opravdu problém pro nekuráka z venkova, kterej si zajde rád na tocené, jako já. A nejsem sám.

Nejhur na tom jsou ti, co chtejí prestat, nebo kourit prestali.

Bohuzel sranda to není.

Ponejvíc mi potom vadí, kdyz dostanu radu, do hospody nechodit !

M. Moravcová 6.4.2013 15:00

Re: Všichni páchnou

Tak si u Vás na vesnici otevřete nekuřáckou hospodu nebo aspoň výčep. Vždyť je to bezvadný podnikatelský záměr. 

P. Čech 6.4.2013 17:26

Re: Všichni páchnou

Já jsem před téměř dvěma lety přestal kouřit a před tím jsem kouřil 50 let. Přitom bych vůbec neřekl, že jsem na tom nejhůř. Naopak prohlašuji stále, že mi kuřáci nevadí a to nejen na zastávkách, ale ani v hospodách či kdekoliv jinde. Musím se připojit k diskutující níže. Pokud nekuřákovi opravdu vadí vůně cigarety, nechť neleze tam, kde se kouří. Míst bez cigaretového kouře je na světě velmi mnoho, dá se říci většina. Proč militantní nekuřáci chtějí chodit zrovna do kuřáckých hospod, nechápu. Je-li někde na vesnici jen jedna kuřácká hospoda, mohou si nekuřáci (tvrdí že jich je většina) otevřít hospodu svou. Dozajista budou prosperovat, když to sami tvrdí. Aspoň pro věc něco udělají a nebudou jenom hloupě žvanit, jak je ostatně jejich zvykem.

P. Čech 6.4.2013 19:08

Re: Všichni páchnou

Všichni páchnou, všechno nějak páchne.  je nutno si uvědomit, že pach je slovo nadřazené smradu i vůni. I vůně je pach a tedy kdo voní, zároveň páchne. kdo smrdí, páchne také. Zmiňované tvarůžky také páchnou i smrdí a nikomu to nevadí. I v Bruselu se o ně ČR pere. Zajímavé je, že jen kuřáci to všechno odnášejí, přesto, že ročně přinášejí do státního rozpočtu formou daní z cigaret  66 miliard korun českých. Místo toho, aby jim byl stát vděčný, neustále dovoluje jejich dehonestaci všude možně a sám se na ní podílí nemalou měrou. Je to pokrytectví nejhoršího kalibru. Je to trapné a militantní nekuřáci k tomu vydatně přispívají. Až bude každý z nich denně odevzdávat státu nejméně (u nejlevnějších cigaret) 54 Kč, teprve potom budou mít právo odsuzovat kuřáky. DO TÉ DOBY NECHŤ MLČÍ, JSOU TRAPNÍ!!!!!

R. Szewczyk 6.4.2013 3:42

hihihi

ešče je tu kategorie cyklista kuřák!!

J. Vozábalová 6.4.2013 1:04

To nejste sám

pane Blümele, jako blbec si nás připadá docela dost a bohužel dost často nejen v souvislosti s kouřením.

No ale k věci - pokud si v obyčejné vesnické hospodě nebude možné zapált, je předpoklad, že se ta hospoda udrží prakticky rovná nule. Tam se obědy nepodávají, otevřeno bývá tak od čtyř, od pěti, přijde tam pár lidí a na uživení to není - hospodský to obvykle provozuje po práci. Jenže  ta hospoda ke vsi patří, měla by být možnost, aby se lidi někde potkali.

U nás je to tak, že v sále se nekouří - ani při plesech a podobných akcích - ve výčepu se kouří. To se zažilo a nikdo neprotestuje  - naopak je to kvitováno jako příjemné.

Ovšem zákaz kouření ve výčepu, kde se běžně večer scházejí štamgasti na pivo a kus řeči - to je s prominutím nebetyčná pitomost.

J. Huml 6.4.2013 4:56

Re: To nejste sám

z tohoto clanku vyplyva, ze pan Blumel rad kouri a nema rad cyklistiku, ani kourici cyklisty. A take se mu nelibi, ze na Kypru stat povolil kradez "uspor" ruskych a vselijakych jinych kriminalnich elementu, kteri chytre vyuzili moznosti ulozit sve "uspory" ve stale, lehce smenitelne svetove hodnote - Euro! Podivejte se prosim na internet a porovnejte plice zesnuleho kuraka a nekouriciho cyklisty - kdo je tady teda blbec? Jiste, je to vase telo, mate ho na starosti, ale neovlivnujte zdravi lidi - ne tak zcela - blbych?

V. Ondys 6.4.2013 8:16

:))))))))))))))))))))))))) A co takhle porovnat plíce

nekuřáka a kuřáka z Prahy, případně Ostravy, kde jsou oba vystavení :))) příkladně zdravejm účinkům civilizace, nebo dokonce porovnat plíce kuřáka z venkovskýho prostředí a plíce nekuřáka z Prahy, to bychom se asi všichni ještě hodně divili.

P. Khail 6.4.2013 12:03

Re: :))))))))))))))))))))))))) A co takhle porovnat plíce

Pane Ondysi musíte srovnávat srovnatelné, na př. kuřáka a nekuřáka na venkově, pak to bude jasné, vaše poměřování je demagogické.

V. Ondys 6.4.2013 15:21

:))))))) Ale jděte, milej pane

tady to je už dávno vo něčem jiným, sám jsem taky nekouřil celkově skoro deset roků, ale můžu Vás ujistit, že mi kuřáci byli naprosto lhostejní a o vlastní vůli jsem jim jejich zlozvyk neodpíral ani při návštěvě, holt se pak intenzivněji větralo po jejich odchodu a exmanželka mohla dál kouřit zase jenom v kuchyni, aby mne nevyudila, když jsme spolu třeba :)))) koukali na televizi.

V. Ondys 6.4.2013 15:21

:))))))) Ale jděte, milej pane

tady to je už dávno vo něčem jiným, sám jsem taky nekouřil celkově skoro deset roků, ale můžu Vás ujistit, že mi kuřáci byli naprosto lhostejní a o vlastní vůli jsem jim jejich zlozvyk neodpíral ani při návštěvě, holt se pak intenzivněji větralo po jejich odchodu a exmanželka mohla dál kouřit zase jenom v kuchyni, aby mne nevyudila, když jsme spolu třeba :)))) koukali na televizi.

F. Matousek 6.4.2013 8:23

Re: To nejste sám

máte pravdu, ze zákaz kourení ve vesnické hospode by asi  byl likvidacní. Apelovat na ohleduplnost kuráka je ovsem nesmysl a marné. Takze problém zustává dál.

Já coby pivar, nekurák a buran ze vsi, jsem na takovou hospodu odkázany. Nezbyvá mi tedy nic jiného nez dále trpet.

Nastestí mám zacínající problémy s prostatou. A jak tak jak chodím cím dál casteji curat, vzdy se na pánském záchodku alespon nadychám cerstvého vzduchu !!

V. Ondys 6.4.2013 8:57

:))))))))))))))) Je srandovní, když našinci s příkladným vztahem k omamným látkám

naříkají, jak musí trpět v kolektivu jinejch, snad kůli tomu se u nás tak daří levicovejm obchodníkům s :))))))))) hadím jedem!

M. Moravcová 6.4.2013 14:57

Re: To nejste sám

a co si koupit lahváče a zdravě chlastat doma?