29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

GLOSA: Hodní a zlí hoši

Kuřáci smrdí a cyklisti jsou cool... To první říká Aston, to druhé Auto*mat a jiné organizace mající za cíl zničit individuální automobilovou přepravu. Ale vezměme to popořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Lacina 7.4.2013 23:08

Re: Podívejme se tam, kde to už udělali

Stejně tak jsem ovšem zažil kuřáky, své vděčné spoludiskutéry (sám nekouřím), že se jako čert kříži vyhýbají nekuřáckým lokálům. Dostat je pod jednu střechu je i tak dost velký problém i bez státních zásahů. A když protikuřácká opatření projdou? Když nebudou mít kuřáci kde kouřit, tak kouřit přestanou? Když jim dáme najevo, že do slušné společnosti nepatří, tak odejdou kouřit na blízký východ? Jediné místo, kam bych mohl své kuřácké i nekuřácké přátele sezvat, je můj byt (kouří se u okna), nebo park (tam už se ale dnes nesmí pít a kouřit tam asi taky brzy zakáží) Nemyslím si, že by se tenhle problém vyřešil snadno, natožpak zásahem shůry...

V. Ondys 7.4.2013 22:12

:)))))))))))))))))) Samozřejmě

není prej nic horšího, než nabízí srážka s horlivým blbcem! Jen pro zpestření: Vlastimil Brodský vzpomínal při rozhovoru s Horníčkem, jak v pubertě obdivoval Wericha, který prý při prvním osobním kontaktu Brodského s ním v divadle citelně :)))))))))))) smrděl!

S. Donát 7.4.2013 14:30

Re: :)))))))))))))))))) Máte pravdu, že je u nás až nezdravě moc

což se jistě týká jak kuřáků, tak nekuřáků...

S. Donát 7.4.2013 14:29

Re: Ve firmě SCPT

Vyhazov za prosté porušení zákazu kouření? O tom dosti pochybuji. Pokud to zrovna není továrna na výbušniny :).

S. Donát 7.4.2013 14:23

Re: Podívejme se tam, kde to už udělali

Když jsou nekuřácké hospody takové terno, proč už není nějaká na každém rohu ? Ti hospodští musí být velmi hloupí, když tvrdošíjně svoje podniky nechávají jako kuřácké...

E. Heusinger 7.4.2013 11:53

Re: Ve firmě SCPT

Vaší babičku nemám čest znát.

V. Vlach 7.4.2013 11:18

Re: Proč si připadáte jako blbec?

Zde se bez vyjímky jedná o působení samotné drogy! Ta, mimo již zmiňované četné zdravotní problémy, vychovává k netoleranci, žvanivosti a dalším nehezkým vlastnostem homo sapiens!

V. Vlach 7.4.2013 11:14

Re: Myslím,

Navádíte ostatní! Absolutní svobodu má každý z nás v sobě. Přečtěte si třeba Tuláka po hvězdách od Londona...

V. Vlach 7.4.2013 11:13

Re: Ve firmě SCPT

Ze všech drog je nejhorší ta první - nervová! KYSLÍK!!!

V. Ondys 7.4.2013 11:12

Re: :))))))))))))))))) Jasan

Souhlas, pane Matoušku, mám 178 a 82 jenom ve svalech, poněvadž jsem nebyl línej se hejbat po celej život, je mi už taky nějakej rok přes šedesát, do hospody chodím výjimečně, poněvadž mne vždy na dlouho odradí častá proměna nedokonalého člověka v absolutně dokonalého neandrtálce, který si udatně poradí absolutně se vším bez ohledu na to, že se musí druhý den probudit s kocovinou do reality.

V. Ondys 7.4.2013 10:53

:)))))))) Jako nemilitantní abstinent se docela bavím

neskrývaným nepřátelstvím :))))) v zájmu zdravějších poměrů ve společnosti a vždycky si vzpomenu na výrok Winstona Churchilla, se kterým údajně usadil maršála Montgomeryho, když se veřejně kasal svým zdravým způsobem života, aby si zachoval výkon na sto procent, že sám skoro nespí, doutník nevyndá z pusy a chlastá whisky neustále, aby zvládl na :))))))) dvě stě procent v porovnání s Bernardem svůj úkol uchránit Velkou Británii od vpádu nacionálních socialistů a vytlačit hordy socialistů i z okupované Evropy v zájmu svobody a demokracie. Nicméně naši nejpříkladnější ožralové a :)))) určitě nekuřáci se zmohli akorát tak ve své kocovině na založení spolku v břevnovské hospodě Pod Kaštanem, aby o nich naši samostatnější, schopnější, pracovitější a poctivější předci mohli posměšně tvrdit, že kradou, kudy chodí, a díky jejich prosazeným pravidlům dnes každý horlivý moula musí mít za přispění všech daňových poplatníků právo se beztrestně chovat jako :))))))))))))) negramotný cikán s vysokoškolským diplomem ve státní správě. Ať žije společenský pokrok i spásné nekuřáctví pod vedením všech, co nás vždy nezištně ženou vpřed s tak očividně :)))) zdravým a příkladně velikým pupíkem.

F. Matousek 7.4.2013 9:57

Re: :))))))))))))))))) Jasan

Míry správného muze po 60. tce.  180 / 85 . Pupek uhlídá i pivar.

Nesmím bejt ovsem línej ani na práci, ani na sex !!

Jinak tuto lini si zachovávám i díky kurákum ! Nekdy mi je po delsím posezení v zahuleném prostredí druhy den tak blbe, ze nic nejím.

A není to z alkoholu, ale z koure, to mám vyzkousené!

E. Sevrát 7.4.2013 9:30

Pikantní je,že ministr Heger za TOP

předkládá protikuřácké zákony a není fotka jeho šéfa Karla,kde by nebyl s dýmkou v oblaku kouře.Pokud byl Karel při presidentské volbě idolem mladé generace, tak to je opravdu ten pravý vzor pro mládež.S Milošem si mohou podat ruku-od tabáku.

J. Brunner 6.4.2013 22:42

Re: Ve firmě SCPT

Jste takový typ jako ta bába ze Zvonokos.

E. Heusinger 6.4.2013 20:40

Re: Ve firmě SCPT

Zjistěte si definici drogy.

Copak jste to vydumal ze zákazu kouření ve fabrice, fištróne?

Dozajista se nemusíte chlubit co děláte či neděláte.

Š. Šafránek 6.4.2013 20:24

Kromě poslední věty souhlasím.

Vážně jste neslyšel o nikom, kdo by si zapálil na nekuřáckém pracovišti? Já jsem jednoho takového viděl nedávno v televizi, dokonce mu servilně podstrčili popelníček, když si o něj řekl. Řekl bych, že kuřáci mají nyní velmi vlivného lobbistu.

J. Václavíková 6.4.2013 20:03

Re: Právo si zakouřit

Nechce se mi věřit, že jste nepochopil, jak to autor myslí. Že totiž je špatné obtěžovat jakýmkoliv smradem. Kuřáci si kdoví proč myslí, že jimi otrávený smradlavý vzduch jsou ostatní povinni čichat. Vylíčím jednu situaci. Vraceli jsme se z běžek a manžel se chtěl někde stavit na jídlo. V první hospodě naštěstí už nevařili, byl tam opravdu puch. Usoudil, že v jistém motorestu bude prostředí kulturnější, že zajdeme tam. Bohužel, u výčepu se kouřilo, nevím, jak Vy, ale pro mě je oběd v zakouřeném prostoru dost nechutný. Naštěstí tam byl dost velký prostor, formálně rozdělený na dvě části, i když shrnovací dveře byly naplno otevřeny, ale měla jsem pocit, že kus za rohem už ten smrad není tak výrazný. Ještě než nám ale objednané jídlo přinesli, usadili se v té ,,naší" části dva kuřáci a zapálili si. Přece si nebudou dělat násilí jen proto, že tam chce někdo jíst, ne? Takže se ptám, proč mám být diskriminována já, a ne ten, kdo si dobrovolně způsobil závislost na droze?

V. Ondys 6.4.2013 19:37

:))))))))))))))))) Jasan

paní ví prd, po jakým vyroste :)))))) zdravější pupík!

J. Schwarz 6.4.2013 19:32

Re: Haha

Za Rajchu se třeba neposlouchal zahraniční rozhlas, skoro každý to dodržoval a taky "to šlo". Ergo že v cizině nikdo neprotestuje a "jde to" není argument.

J. Schwarz 6.4.2013 19:30

Re: Myslím,

jeden může být  docela silně závislý i na sportu / běhu i cyklistice /. Kdo cvičí pravidelně ví, jak je těžké vynechat, neb má  dost silný pocit  provinění.

V. Ondys 6.4.2013 19:28

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu

:))))))))) To rozhodně netvrdím, když vidím sám i dnes, kolik společensky příkladnejch našinců má u nás nedokonalej furt v zádech jako pouhej kuřák, to je pouhá malina proti neštěstí bejt smradlavej Židák za národních socialistů, nebo třídní nepřítel s odporným žokem dolarů páchnoucích potem uvědomělého proletariátu za těch internacionálních.

P. Čech 6.4.2013 19:08

Re: Všichni páchnou

Všichni páchnou, všechno nějak páchne.  je nutno si uvědomit, že pach je slovo nadřazené smradu i vůni. I vůně je pach a tedy kdo voní, zároveň páchne. kdo smrdí, páchne také. Zmiňované tvarůžky také páchnou i smrdí a nikomu to nevadí. I v Bruselu se o ně ČR pere. Zajímavé je, že jen kuřáci to všechno odnášejí, přesto, že ročně přinášejí do státního rozpočtu formou daní z cigaret  66 miliard korun českých. Místo toho, aby jim byl stát vděčný, neustále dovoluje jejich dehonestaci všude možně a sám se na ní podílí nemalou měrou. Je to pokrytectví nejhoršího kalibru. Je to trapné a militantní nekuřáci k tomu vydatně přispívají. Až bude každý z nich denně odevzdávat státu nejméně (u nejlevnějších cigaret) 54 Kč, teprve potom budou mít právo odsuzovat kuřáky. DO TÉ DOBY NECHŤ MLČÍ, JSOU TRAPNÍ!!!!!

F. Matousek 6.4.2013 17:53

Re: To nejste sám

prosímvás mlcte !!

Vase rada svedcí o vasí naprosté nevyspelosti a hotentotismu.

Kazdy pivar ví, jaky je rozdíl mezi lahvovym a tocenym.

V. Vovák 6.4.2013 17:34

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu

vy jste se zúčastnil obou akcí, že tak přesně víte, že na nich byli všichni dobrovolně? :-)

J. Barto 6.4.2013 17:32

Re: Právo si zakouřit

Vycházíte patrně z vlastních zkušeností.

Vy se zřejmě bez ptaní všude upšouknete,neb jste nekuřák a Váš smrad musi být každému příjemný.

Co když, jako takový, smrdíte někomu VY!!!!

P. Čech 6.4.2013 17:32

Re: Ve firmě SCPT

Pane Heusingere, jste chudák. Dozajista nepijete kávu ani čaj, víno či pivo nebo sem tam panáčka. Asi také nemilujete ženy Také to jsou drogy, jimiž si lidé doplňují organismus.Drogou může být nazváno cokoliv, včetně čokolády

P. Čech 6.4.2013 17:26

Re: Všichni páchnou

Já jsem před téměř dvěma lety přestal kouřit a před tím jsem kouřil 50 let. Přitom bych vůbec neřekl, že jsem na tom nejhůř. Naopak prohlašuji stále, že mi kuřáci nevadí a to nejen na zastávkách, ale ani v hospodách či kdekoliv jinde. Musím se připojit k diskutující níže. Pokud nekuřákovi opravdu vadí vůně cigarety, nechť neleze tam, kde se kouří. Míst bez cigaretového kouře je na světě velmi mnoho, dá se říci většina. Proč militantní nekuřáci chtějí chodit zrovna do kuřáckých hospod, nechápu. Je-li někde na vesnici jen jedna kuřácká hospoda, mohou si nekuřáci (tvrdí že jich je většina) otevřít hospodu svou. Dozajista budou prosperovat, když to sami tvrdí. Aspoň pro věc něco udělají a nebudou jenom hloupě žvanit, jak je ostatně jejich zvykem.

V. Ondys 6.4.2013 17:18

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu

:)))))))))))) Tak jo! I když kvůli smrti říšského protektora s údajně otcovským vztahem k českým a moravským dělníkům v muničkách i zbrojovkách to na Václaváku připomínalo stejně společensky příkladnou hysterii jako později po smrti Největšího bratra Josefa.

V. Vovák 6.4.2013 16:55

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu

K.H. Frank evidentně za války nepůsobil ve Francii. To bychom mu připadali jako nesmírně mlčenlivý stát...

B. Berlinski 6.4.2013 16:45

Právo si zakouřit

nebo si pšouknout. Právo nečichat něčí smrad. Znám jednoho co se furt v telce chlubí kde všude mu dovolili si zapálit. Jasně, dovolil se bo je slušně vychovaný. To jen panu domácímu bylo trapné poslat ho před dům. A pak čichal ......