21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GLOSA: Doživotní monopol na pravdu

„Raději se budou mýlit s Amerikou, nežli mít pravdu s Ruskem.“ Autorství tohoto aktuálního tragikomického výroku, se připisuje miláčkovi českých veřejnoprávních médií, Jiřině Šiklové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pechr 12.7.2016 7:37

...ďábel přeci nemusí jen lhát... ...nejrafinovanější podvod je, když je s pravdou téměř totožný... ...kapka smrtelného jedu otráví celou studnu... ...no a z knihy Job lze vyrozumět, že Hospodin je stvořitelem všeho... ...nejen dobrého...i zlého...

J. Hruška 12.7.2016 18:39

Re:Vidíte ..

Tak přece jste si ďábla vymyslel, Ježíš představuje ďábla jako ztělesnění lži a zla, proč soudíte jinak?? Bůh ďábla nestvořil, to je jen lidská zkomolenina jeho vlastní lidské svévole a zvůle, která nahradila svobodnou vůli darovanou Bohem. Sbohem, Josef.

Stále je třeba opakovat, že Bůh (Ježíš) nehraje lidmi pimprdlové divadlo. To jenom muslimové věří, že to co činí, činí Alláh.

M. Pechr 12.7.2016 23:00

Re: Re:Vidíte ..

...tohle je poněkud široké téma na diskusi v NP... ...nicméně já jsem si ďábla nevymyslel... ...v bibli se lze dočíst mnoho protichůdných výroků... ...mj. i to, že Hospodin je tvůrcem všeho dobrého i zlého... ...viz. Job ...je to mj o pojmech... ...o dualitě a jednotě... ...ani svobodná vůle není nic jednoznačně jasného... ...svoboda jak v čem, jak kdy, jak komu... ...mnohdy to na kdovíjakou svobodnou vůli nevypadá... ...ani v bibli, ani v reálu...

...další věc je naše představa o dobru... ...ve Starém Zákoně je Hospodinu přičítán kdejaký masakr, jenž by dnes neobstál u mezinárodního soudu...

...je víc otazníků, než-li odpovědí...

R. Langer 12.7.2016 9:54

Re: pravda i lež spolu ne-souvisí

Ti, co znají recept na tu správnou pravdu to mají snadné, co? Ovšem - já o tom mám své oprávněné pochybnosti.

J. Sova 12.7.2016 11:40

Re: pravda i lež spolu ne-souvisí

Ani Bůh nemůže všechno. Stačí mít železné vozy a Bůh je ztracený.

Soudců 1,19 Hospodin byl s Judou. Podrobil si pohoří, avšak nebyl s to podrobit si obyvatele doliny, protože měli železné vozy.

J. Hruška 12.7.2016 20:09

Re: pravda i lež spolu ne-souvisí

Zase zkomolenina Soví, Hospodin byl s Judou, takže Juda, - Juda nebyl s to si někoho podrobit, nikoli Bůh, a to kvůli nedověře, což cudně zamlčujete, ach Sovo, Sovo. Pomoz Vám Pán,,, Josef.