26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

GLOSA: Doživotní monopol na pravdu

„Raději se budou mýlit s Amerikou, nežli mít pravdu s Ruskem.“ Autorství tohoto aktuálního tragikomického výroku, se připisuje miláčkovi českých veřejnoprávních médií, Jiřině Šiklové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 12.7.2016 23:13

Re: Raději se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem,

Nesouhlasím s tím "pak se z něj stala". Když medvěd roztrhá vlka, který vás napadl, není méně medvědem. A cccp bylo jasné už před válkou, to nebyla žádná náhlá poválečná změna.

Ale jinak nic proti snaze o subjektivní nestrannost i třebas proti hlavnímu proudu...

V. Čermák 12.7.2016 23:01

Re: Pravda

Nějací vlezdoprdelisti Ruska určitě existují, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. Já se Ruska pouze zastávám, právě proti těm, kteří si svoje komplexy a nenávisti neustále na něm léčí, čímž dělají užitečné idioty všemožným politickým pokrytckým břídilům a nefachčenkům z neziskovek, kteří vinu za současnou krizi zaviněnou nedávnými prokazatelnými chybami USA a jeho spojenců svádí na Rusko a Putina. A vy jste ten jejich slouha.

J. Skála 12.7.2016 23:01

Re: Raději se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem,

Zkuste někdy použít i písmeno Y.

J. Anděl 12.7.2016 23:01

Jde i o člověka

Ono to není tak, že by někdo měl monopol na pravdu. Spíš některá jména jsou zárukou vysoké pravděpodobnosti lži či alespoň zkreslení pravdy. I když ano, mohou mít někdy i úplnou pravdu.

ještě jde o motivaci, kterou lidé mají. Tomu často podřizujeme vlastní vnímání. Nemusí jít o vědomou, záměrnou lež. Může to být třeba i pravda. Přesto nemusím sdílet s těmi lidmi jejich záměr a podporovat je. Třeba statisticky nesporný fakt o nějaké skupině lidí beru od toho, kdo by ty lidi rád zabil, jinak než od někoho jiného. Tak nebudu hájit něčí pravdu, abych mu pak pomohl na krví zborcený tyranský trůn. A to s dovolením zcela sobecky - nechci být červeným šplíchancem na jejich židli.

M. Pechr 12.7.2016 23:00

Re: Re:Vidíte ..

...tohle je poněkud široké téma na diskusi v NP... ...nicméně já jsem si ďábla nevymyslel... ...v bibli se lze dočíst mnoho protichůdných výroků... ...mj. i to, že Hospodin je tvůrcem všeho dobrého i zlého... ...viz. Job ...je to mj o pojmech... ...o dualitě a jednotě... ...ani svobodná vůle není nic jednoznačně jasného... ...svoboda jak v čem, jak kdy, jak komu... ...mnohdy to na kdovíjakou svobodnou vůli nevypadá... ...ani v bibli, ani v reálu...

...další věc je naše představa o dobru... ...ve Starém Zákoně je Hospodinu přičítán kdejaký masakr, jenž by dnes neobstál u mezinárodního soudu...

...je víc otazníků, než-li odpovědí...

V. Čermák 12.7.2016 22:50

Re: Raději se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem,

Já samozřejmě nejsem v žádné prdeli, na rozdíl od vás a myslím, že to i víte. Proto mohu zcela svobodně kritizovat i chválit koho chci a kdy chci. Rád bych pochválil i USA, což jsem v minulosti dělal často, ale právě s ohledem na nedávné dějiny, Irák, Libie, Sírie, Ukrajina, to jaksi nemohu udělat. A paměť mám také dobrou. Zajisté Sovětský svaz má největší zásluhu na porážce Německa a ukončení 2.světové, což mělo dopad i na nás, to snad víte i vy. Pak se z něj stala říše zla, což mělo dopad opět i na nás, to je jasné každému. Pak ale bez jediného výstřelu uznal porážku ve studené válce a sám se rozložil, to je chválihodné a taky to ví každý. V posledním desetiletí se říše zla přesunula do USA, které jsou největším světovým nebezpečím současnosti. To ví taky každý, kdo není zaslepený nějakým komplexem, či nenávistí. Jsem zvědav, kam až dospěje NATO. Dost mi svou agresivitou nyní přpomíná Varšavskou smlouvu. No plácat nyní USA uznale po zádech já tedy nebudu a taky nevím, jak jejich nedávná činnost Ćesku nyní pomáhá.

K. Janyška 12.7.2016 21:10

Re: Jen relevantní věda, tedy ve společenskovědní oblasti

U Hayeka a u mně a ostatních podobných to neplatí. My věříme v Boha. 50 na 50 tak, jak nám to věda velí... Dzp.

M. Prokop 12.7.2016 20:47

Re: Pravda

Tak určitě nejsem kolega vás vlezdoprdelistů Ruska.

M. Prokop 12.7.2016 20:46

Re: Raději se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem,

To se týká prakticky každého, kdo má buďto paměť nebo ponětí o nedávných dějinách.

Z Ruska (SSSR) nepřišlo nikdy nic dobrého, USA Česku (Československu) nikdy neuškodily, občas pomohly.

Přeji příjemný pobyt v ruské prdeli.

J. Kyselková 12.7.2016 20:21

Re: Welcome

Zdravím a přeju všem zase "Hlavu vzhůru !"

J. Hruška 12.7.2016 20:09

Re: pravda i lež spolu ne-souvisí

Zase zkomolenina Soví, Hospodin byl s Judou, takže Juda, - Juda nebyl s to si někoho podrobit, nikoli Bůh, a to kvůli nedověře, což cudně zamlčujete, ach Sovo, Sovo. Pomoz Vám Pán,,, Josef.

J. Matuška 12.7.2016 19:37

Re: Pravda

Pane Hamáčku, nabízí se logicky třetí možnost. V první řadě se starat o zájmy českých občanů. Spojené státy pod vedením Bushe jr. se dopustily válkou proti Iráku chyby, která stálá tisíce lidských životů. O následcích, které umožnily vznik IS nemluvě...

V. Čermák 12.7.2016 19:32

Re: Jen relevantní věda, tedy ve společenskovědní oblasti

Věda nám neřekne nic. Všichni se řídí svojí vírou a intuicí a vědu si berou na pomoc jen když v jejich víře není přítomen Bůh a oni to chtějí "vedecky" obhájit a prohlásit za přednost a povýšit se nad ty druhé. Ale známe to, "Kdo se povyšuje bude ponížen" a taky " Pýcha předchází pád".

V. Čermák 12.7.2016 19:24

Re: Pravda

No vy jste také kolega té zmíněné dámy.

V. Čermák 12.7.2016 19:20

Raději se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem,

to se netýká pouze té zmíněné dámy, ale i prakticky celé pražské kavárny a také velkého množství zdejších diskutérů. Hezky řečeno to, co v podstatě znamená, že všechno Ruské nenávidí, naopak je jim dobře v Americké pr*deli. To Sajfrtův výrok o blijícím Francozovi a tančícím Rusovi je podle mě férovější, neboť je čistě subjektivní a myslím že při tom ve Francouzské pr*deli přítomen nebyl.

J. Hruška 12.7.2016 18:39

Re:Vidíte ..

Tak přece jste si ďábla vymyslel, Ježíš představuje ďábla jako ztělesnění lži a zla, proč soudíte jinak?? Bůh ďábla nestvořil, to je jen lidská zkomolenina jeho vlastní lidské svévole a zvůle, která nahradila svobodnou vůli darovanou Bohem. Sbohem, Josef.

Stále je třeba opakovat, že Bůh (Ježíš) nehraje lidmi pimprdlové divadlo. To jenom muslimové věří, že to co činí, činí Alláh.

J. Hruška 12.7.2016 18:21

Re: Monopol

Sovův bůh neví, modla, která neví nic, vezme do ruky Bibli a čte a čte a čte a očima zírá a nic nevidí, ušima poslouchá a nic neslyší, rozoumkem vychytračí a srdcem nepochopí a Bůh ho neuzdraví.

Nevěřící hlupáci si neoznačili svůj dům a tím odmítli Boží pomoc. Bůh stvořil člověka k obrazu svému se svobodnou vůlí, dal mu svobodu rozhodnout se pro nebo proti. Označení domů bylo pro ty kdo uvěřili, znamením, že ty co neuvěřili, zhoubce vymýtil ze společenství a navíc znamení bylo pro zhoubce ne pro Boha.

S tou Sodomou jste zase vedle, jak ta jedle. Sám citujete jak velký je hřích modloslužebníků a smilníků atd. Zamlčujete, že se Bůh handrkoval s Abrahámem jestli je Lot hoden záchrany. Bůh samozřejmě nehraje lidmi pimprdlové divadlo. Bůh je Bůh živých a ne mrtvých a jeho milosrdenství je věčné. Nazdar, Josef.

M. Prokop 12.7.2016 17:24

Re: Pravda

Já mám zhruba to, co jsem očekával a jsem s tím v podstatě spokojen. Kde nejsem, jako třeba s EU, tam usiluji o změnu.

Ś. Svobodová 12.7.2016 16:32

Re: Pravda

Lež je pracovním nástrojem většiny dnešních politiků Západu na Východ, od Severu k Jihu. Jen ti západní nekradou, pouze odklánějí, nelžou, jen se mýlí, neberou nám svobodu, pouze nás chrání.

Co je na tom smutné, že od "bašty svobody" jsme to neočekávali. Tedy někteří.

J. Matuška 12.7.2016 14:50

Re: Welcome

Pane Havránku, i já se přidávám /kousek textu a odkaz jsem dal na virtually.../.

B. Hamáček 12.7.2016 13:11

Pravda

Pravda , i Spojené státy se mýlí , ale , že by Rusko někdy říkalo pravdu ???? Tak toho bych se vážně nebál. Pracovním nástrojem Rusáků , bolševiků a levičáků obecně je LEŽ ! Pravda je pro ně neodpustitelný smrtelný hřích !

B. Hamáček 12.7.2016 13:06

Re: Naše civilizace měla štěstí, že Churchill a Roosevelt

Stalin se z nikým nedomlouval , pouze diktoval .

M. Prokop 12.7.2016 12:15

Re: Technický dotaz,

Že pokud teď něco prodáváme, dostaneme za to obvykle zaplaceno.

Ten ruský šrot jsme dodávali různým politickým kamošům "za hubičky".

MUPY MUP a výsledky? Na své životní úrovni i svém pohodlí a pohodě vidím velice významné výsledky.

R. Langer 12.7.2016 12:05

Re: Naše civilizace měla štěstí, že Churchill a Roosevelt

Tak tak, nacionální soudruzi ruku v ruce s internacionálními soudruhy...

Tedy - dokud se to hodilo. ;-)

K. Janyška 12.7.2016 12:02

Jen relevantní věda, tedy ve společenskovědní oblasti

kompozitivní teorie, nám může řící, co si máme myslet. Více lidstvo aktuálně, ani nikdy jindy, neví... Dzp.

M. Valenta 12.7.2016 11:46

Re: Proč namám rád Rusáky?

Nejde jen o volby. Bez toho nešťastného ruského experimentu by si tu bolševik ani neškrtl. Ale ano, přispěli jsme také.

I. Schlägel 12.7.2016 11:42

Re: Technický dotaz,

Čas od času. Jako je možné věřit notorickému lháři, že 1+1=2. To ovšem neznamená, že ho poté budu považovat za hodnověrný zdroj informací.

J. Sova 12.7.2016 11:40

Re: pravda i lež spolu ne-souvisí

Ani Bůh nemůže všechno. Stačí mít železné vozy a Bůh je ztracený.

Soudců 1,19 Hospodin byl s Judou. Podrobil si pohoří, avšak nebyl s to podrobit si obyvatele doliny, protože měli železné vozy.

S. Ševeček 12.7.2016 11:33

Re: Technický dotaz,

V čem je z hlediska "MUPY MUP" rozdíl? - dnes bojujeme po boku USA za Mír na celém Světě. Přímo My - a výsledky?

S. Ševeček 12.7.2016 11:22

Re: Technický dotaz,

V čem je - z hlediska "našeho zbrojařského průmyslu" rozdíl?

(máte na mysli "naše" pandury?)