Diskuse
FEJETON: Vyhazuje jen euroatlantická civilizace?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Paní autorko, cítíte-li vinu, prodejte svůj majetek a
rozdejte ho třeba v islámských státech. Tak je hlaaadooovýýýých... Dzp.
Nojo, potřebujeme konzumovat, aby
rostla ekonomika. Je tomu asi 5 let, jedna rodina vyhodila k popelnicím obyčejné dřevěné židle. Jednu jsem si vzal a sedím na ni u PC dodnes. A zase nedávno jsem z knihovny vyřadil cca 50 kg knih, dal jsem je pěkně do dvou banánových krabic k stejným popelnicím a hezky si je lidé rozebrali.
Systém vede lidi k vyhazování
Značná část výrobků je jen na jedno použití. Tím, že zakoupíte nové, naléváte své peníze zpět do ekonomiky, jinak by neužitečně ležely, tím taky umožníte, aby někdo, kdo výrobky produkuje, mohl vyrobit další výrobek s krátkou životností a tím si vydělat další peníze.
Je docela běžné, že vám klekne pračka nebo lednička do půl roku po uplynutí záruční doby, začíná být běžné, že vás stát nutí koupit si nové auto, i když staré ještě nemá moc najeto a vašim cestám na nákup a do kostela zcela postačí a technickou prohlídku bez problému absolvuje. Protože, proboha, co by to lidi dělali ( ti co tyto předměty vyrábějí), jak by si jinak vydělali své peníze ?
A když takto systém funguje, ekonomika roste, lidé jsou zaměstnaní, příjmy státu z daní rostou a HDP se zvyšuje.
Jenom se ptám, jestli ten systém není poněkud schizofremní a co by se stalo, kdyby se začaly vyrábět trvanlivé výrobky ?
Re: Systém vede lidi k vyhazování
Protože, proboha, co by to lidi dělali ( ti co tyto předměty vyrábějí)...
Nejsem pro tak zvane 'trvanlive vyrobky', to je ekonomicka blbost, ale taky neverim na vyhazovani veci, ktere muzou jeste docela dobre slouzit, jako zdroj celkove prosperity obcanu statu. Vyhazovani zvysuje blahobyt jen tech zamestnancu, kteri dnes vyrabeji to same, co vcera a co predevcirem a co pred-predevcirem, jenze ten blahobyt pochazi z kapes tech spotrebitelu, kteri vyhazuji svuj blahobyt temto lidem, nikoli tedy bohu, tak rikajic do oken.
Vietnamci vyrostli v jeste vetsi chudobe, nez my, kteri jsme vyrustali v nasem komunismu a proto plno veci nevyhazuji, jsou setrni. Ale nasi potomci, kteri vse dostali od rodicu na taliri, dnes z oken aut vyhazuji plastove lahve, pytliky od chipsu, krabicky od cigaret podel cest na Sumave... a doma jsou to dozajiste spotrebitele hodni medaili od nasich ekonomu. Vsak casem i ty vietnamske deti, nebo jejich deti, nebudou jine.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz