1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

FEJETON: Po čtvrt roce

Koncem ledna jsem tu vyprávěl o jednom svém pokusu. Chtěl jsem si ověřit, zdali tvůrci cílené reklamy nějak slyší, co si doma povídám se svou ženou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 8.5.2020 1:50

No zatim se jim jeste obcas nedari. Nabizet kolo nekomu kdo si je uz koupil nebo akce na Novem Zelandu nekomu kdo se odtud prave vratil ukazuji ze to jeste obcas nezvladaji.

Bohuzel Es come der tag (pokud jsem to napsal blbe tak nadavejte moji ucitelce ze stredni skoly)- oni budou cim dal tim lepsi.

R. Polášek 8.5.2020 6:43

To je spíš dobře, protože to ukazuje, že velký bratr ještě nemá úplně kompletní informace.

Kdyby okamžikem, kdy člověk nakoupí nebo se vrátí z dovolené, ustaly příslušné reklamy, znamenalo by to, že někdo propojil nákupy, třeba z výpisu z karty nebo internetového bankovnictví nebo z prosté zákaznické karty se soukromou IP adresou příslušného počítače nebo chytrého mobilu. Dál už je to spíš jednodušší. Propojení s konkrétním jménem, (je ve spousta databází) a dalšími soukromými údaji....

R. Polášek 8.5.2020 6:45

Es komt der Tag.

Come je anglismus.

L. Písařík 8.5.2020 7:34

Česky: přijde den, z dolů jde oheň a dým, zúčtujem spolu.

Jesti víte, kdo to napsal.

P. Moravčík 8.5.2020 10:03

Es kommt... Netušil som, že sa mi po päťdesiatich rokoch tá nemčina zíde :-).

A. Jaroš 8.5.2020 10:17

Malý aktuální dodatek z lekce NJ: "Arbeit macht frei", a volný český překlad podle Svěráka: Dělání, dělání, to nás po coroně zachrání.

M. Rozbořil 8.5.2020 10:09

Ale "kommen" se píše se dvěma "m", tedy: Es kommt ...

F. Houžňák 8.5.2020 15:54

V roce 2014 na podzim jsem v Novém Mexiku nocoval v městečku jménem Socorro. Ještě loni na podzim mi chodily reklamy, kdy tam zase pojedu, teď už nic. Takže to drží pět let, i když smažete cookies, booking.com to vždycky asi obnoví.