10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

FEJETON: O rozumprdech

Udeřily spalničky. Je to malinké připomenutí morových ran minulosti. Ještě nedávno jsme byli na listině zemí bez spalniček a teď nás vystrčili za dveře: marš pryč ze společnosti neposkvrněných. Za dveře šlo Řecko s Albánií… hm.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Student 3.9.2019 8:16

Může za to internet?

Ano, protože vadí. Vadí svobodné vyjadřování jiných než mainstreamových názorů, vadí komentáře, vadí svobodný přístup k alternativním informacím. Proto za spalničky může internet. Je jen otázka času kdy bude moci i za úmrtnost nebo stále nižší porodnost. A může být hůř - internet bude viněn z šíření překonaných názorů na rodinu, výchovu dětí, nenávist k migrantům a nenávist vlastně ke všemu. Zrušit internet!, bude jednou heslo dne.

M. Mikulec 3.9.2019 8:14

Ti, co mají moc a peníze,

nebo někdy stačí i blízkost mikrofonu, nám vždycky vytipují nějakého viníka. Viník se nehledá, ale vytipuje: jak na něj ukáží masmédia, takový viník je předem odsouzen a mrtev. Omluvy nikdo nečte.

Takhle nám vytipovali viníka- kuřáka, malého zákazníka, co kupuje levné potraviny, spotřebitele, co kupuje pití v petkách, pár odpíračů očkování atd. Nikdy není pojmenován pravý viník: nadnárodní výrobce, který petky chrlí v megatunách, stejně jako odpadkovou stravu, výrobce, co vyrábí cigarety, Big Pharma, která v Indii vyrábí znečištěné vakcíny: vždycky chybí ten krok A a poukazuje se jen na důsledky, B.

P. Boublíková 3.9.2019 7:37

Re: Očkování

Většinou je ta forma nemoci po očkování tak mírná, že probíhá bez příznaků. Někdy jsou vidět nějaké příznaky, to jsem měla na mysli.

V. Mokrý 3.9.2019 7:35

Pane Neff, rozumprdem býváme občas všichni

u nějakého konkrétního problému/kauzy.

P. Boublíková 3.9.2019 7:35

Re: Se spalničkami je to trochu jinak:

Zajímavé. Lidé ve věku nad 50 let totiž nebyli nikdy proti spalničkám očkováni (očkuje se až od roku 1969). Jejich imunita tedy vznikla tím, že spalničky prodělali buďto klinicky nebo subklinicky (bezpříznakově).

Že protilátky vyvolané vakcínou časem vymizí není nic zvláštního, viz níže. Ovšem s tím, že dospělí zvládají hůře "dětská" onemocnění, by se dalo dlouze polemizovat. Někdy to platí (např. příušnice), jindy ne (např. černý kašel nebo záškrt, se kterými si imunitní systém dospělých poradí daleko lépe než dětský).

J. Lukavsky 3.9.2019 7:30

Re: Se spalničkami je to trochu jinak:

"V dětství lidé onemocněli nějakou těžkou nemocí a na celý život jim zůstala imunitní obrana proti této nemoci" tedy za předpokladu, že to přežili. Problém byl, že ta nemoc zabíjela ..% nemocných, drobet velká cena za doživotní obranu nemyslíte? J.L. end

J. Lukavsky 3.9.2019 7:27

Re: Očkování

"prodělává vlastně mírnou formu nemoci, proti které se očkovalo" no principem očkování je právě to, že proděláte mírnou formu té příslušné nemoci - a proto si vytvoříte protilátku. Jinak to ani nemůže fungovat. Jistěže se děti i dospělí liší v mnoha parametrech ale to by měl zohlednit lékař a probrat s rodiči (spíše s maminkou) co dítě prodělalo a jak reaguje na to či ono. Medicína je volba menšího zla, bohužel určité malé % dětí po očkování onemocní silně a dokonce zemře. Ale na pravé neštovice se umíralo kdysi naprosto spolehlivě, stejně tak na záškrt, černý kašel TBC, po obrně zůstali mrzáci... takže opravdu chceme aby se ty idylické časy vrátily? J.L. end

J. Gutvirth 3.9.2019 7:24

Re: Se spalničkami je to trochu jinak:

Většina nemocných v ČR sou nyní neočkované děti. Je třeba si zjišťovat fakta a ne jen teoretizovat (o cestování a nedokonale chrnáněné kohortě mladých dospělých). A experiment s očkováním? výsledky máte před sebou: zatím relativně v pohodě žijící generace.

M. Košařová 3.9.2019 7:19

Se spalničkami je to trochu jinak:

V některých firmách poslali zaměstnance na zjištění imunity na spalničky, aby těm, kteří imunitu nemají firma zaplatila očkování a tím předešla vysoké nemocnosti v případě, že by u nich došlo k epidemii. Při zjišťování imunity vyšlo najevo, že lidé ve věku nad 50 let byli proti spalničkám imunní, zatímco lidé mezi 30 a 45 imunitu ve vetšině případů neměli. Že by před 40 lety bylo tolik odpíračů očkování? V té době jsme očkování všichni věřili a o vedlejších účincích se ani nemluvilo. Ale prý se v té době přešlo na novou očkovací látku. A nejspíš až teď se zjistilo, že tato očkovací látka nefunguje tak dobře a nechrání proočkovanou populaci na celý život. Jenže namísto toho, aby firma, která má toto na svědomí, zajistila přeočkování lidí, kteří imunitu ztratili, obviňuje z šíření nemoci lidi, kteří ji kritizují za nekvalitní očkování.

Dřív než se lidé začali očkovat, příroda vynalezla vlastní systém obrany proti některým nemocem. V dětství lidé onemocněli nějakou těžkou nemocí a na celý život jim zůstala imunitní obrana proti této nemoci. V případě, že my naočkujeme děti proti dětským nemocem, takže jimi neonemocní, ale očkovací látka nevytvoří celoživotní imunitu, jsou lidé mnohem více ohroženi, protože dospělí zvládají tato onemocnění hůř a s vážnějšími následky.

Myslím, že experimenty s očkováním, lidi ohrožují mnohem víc, než si v současné době uvědomujeme. A výsledky budeme znát až za několik generací.

P. Boublíková 3.9.2019 6:18

Re: Očkování

Pro úplnost - protilátky mohou z organismu také časem vymizet, proto se proti obzvlášť zákeřnému tetanu očkuje v nyní patnáctiletých intervalech celý život.

P. Boublíková 3.9.2019 6:11

Očkování

Přestože má každý člověk (každé dítě) jinak vyvinutý imunitní systém (každý ví, že některé děti věčně pokašlávají a soplí, kdežto jiné ne, některé děti jsou alergické na všechno možné, jiné ne), dostanou všichni stejnou vakcínu (někdy se možná upravuje její objem podle hmotnosti očkovaného). Tak pochopitelně dochází k situaci, že se u někoho projeví vedlejší účinky vakcíny (horečka, vyrážka...) - vakcína pro něj byla příliš silná a prodělává vlastně mírnou formu nemoci, proti které se očkovalo. U někoho se zase vůbec nevytvoří protilátky - vakcína byla příliš slabá, imunitní systém na ni nereagoval. Později se takto očkovaný člověk může nemocí nakazit, jako kdyby se neočkoval.

No a tím pádem mohou odpůrci očkování argumentovat tím, že očkování je nebezpečné a stejně k ničemu. Statistiky jim nic neříkají.

Otevřené hranice jsou jen podpůrný faktor šíření infekcí.