18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

FEJETON: Nová Charta

Napsal mi jeden čtenář mimo jiné toto: „Vezměte si jenom vznik Charty 2022… jsem zvědav, jak dlouho se bude naší veřejnoprávní televizi dařit tajit vznik této iniciativy. Podivuji se, že stále žijete pouze v zajetí minulosti.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mucha 21.3.2022 23:28

Paní Šustrová, někdy mi zůstává rozum stát, jak se někteří lidé změní, jak se změní jejich chápání svobody. Předevčírem jsem si vzpomněl na Karla Kryla. Kdyby dnes žil, pozvracel by se z toho, co se v Česku děje. Cenzura, zákazy, nařízení. Veličenstvo kat.

D. Laurencikova 22.3.2022 9:34

Karla Kryla jsem osobne znala a nemuzu s vami nesouhlasit. R^

R. Johnová 21.3.2022 21:27

Paní Šustrová, poslouchala jsem vás už na Hlasu Amerky a vždy si vás vážila. Ale vy vážně nevidíte, že současná vláda se chová v otázce svobody projevu jako totalitní diktatura? Vláda se zbavuje svých oponentů POD ZÁMINKOU války a maže nepohodlné názory, které se vůbec konfliktu na Ukrajině ani Ruska netýkají. Cituji: "Jako trolling proto mažeme řadu příspěvků, které opakují nejčastější narativy ruské propagandy." Takže za NEJČASTĚJŠÍ NARATIVY RUSKÉ PROPAGANDY je označována kritika EU, bruselských direktiv, green dealu, 56 pohlaví, korespondenčních voleb, probruselské pětikolky, Pirátistanu apod. Ostatně moji generaci, pamatující rok 1968, asi nikdo soudný nemůže považovat za proruskou, ani ji podezřívat ze sympatií k exKGBákovi.

M. Mucha 21.3.2022 23:06

R^R^R^

D. Laurencikova 22.3.2022 9:36

R^

P. Hák 21.3.2022 20:26

Jsou to zkrachovanci a zaprodanci, viďte, paní autorko.

K. Salajka 21.3.2022 16:56

Milá Petruško, mohla byste se přimluvit aby Jarka Nohavicu přestali mazat ? Užil si už docela dosti zrušených koncertů a zákazů v minulém režimu. Aniž bych o vzniku Charty 2022 věděl, našel jsem si Prohlášení Charty 77, kterou jste podepsala a tu vidím, že - s malou aktualizací - lze požadovat totéž, co tehdy. Prostě se dá jet podle 3. koše konference OBSE z roku 1974 o lidských právech. Jinak Vám doporučuji Manifest.cz covidcon konferenci ze dne 27.1.2022, kde zjistíte, jak byly potlačovány pravdivé informace o jiné léčbě covidu (čerstvě v březnu 2022 Pfizerem patentovaný remdesivir a ivermectin), renomovaní odborníci vytěsňováni z publikačního prostoru. Samotný covidpas je lotrovina z toho prostého důvodu, že je nepochybné, že 4x očkovaný je nakažlivý. Možná méně, ale přesto záleží na osobní dispozici nakaženého, jaký bude průběh, čili ten "pas" nestačí ani jako "potvrzení o bezinfekčnosti" na pionýrský tábor.

D. Laurencikova 21.3.2022 17:31

Pane Salajka, tak za toto mate u me obrovske Plus! R^R^R^:-)

M. Mucha 21.3.2022 23:07

R^R^R^

D. Bowman 21.3.2022 15:11

Pandemie se dají řešit různě. A názory na to se taky různí.

Od dobrovolnosti roušek a zavíraček, beznátlakové očkování až po opatření viz Čína nebo Austrálie, či Kanada nebo Rakousko.

Zavírat držku každýmu, kdo zpochybňuje, že vakcína je 100% učinná a bezpečná a uzavírky předcházejí mrazákům, je arogance moci a nebezpečný precedent, který si z vědecké metody dělá slouhu...podobně jako ta slavná 100% vědecká shoda na Změnách Klimatu.

Že tady funguje cenzura je naprosto zřejmé. MV na to má dokonce celý odbor, samozřejmě eufemisticky označen jako proti-dezinformační. A celé to funguje i za pandemie nebo války viz likvidace Naše Vojsko.

Že to autorka nechce vidět nebo nevidí, neboť s oficiální propagandou souhlasí, je úsměvné.

Ono to takhle začíná. Za chvíli, tady budeme mít hate speech laws, a paní autorka si bude muset dávat bacha, aby se nedotkla citů nějakých dobros-rů apod. Zpochybňuješ vládní politiku, že V Diverzitě je naše síla?, pryč s tebou.

J. Černý 21.3.2022 14:30

Píšete jak straničtí funkcionáři po roce 1977.

J. Matuška 21.3.2022 12:47

Ad 11:01 Pane Bárto, několik mimostreamových médii poskytlo informace o vzniku nové politické strany PRO - PRÁVO, RESPEKT, ODBORNOST. Chodím, mimo jiné, na stránky Právě dnes denně. Možná, že jsem špatně hledal jakoukoliv zmínku o PRO. Výjimkou je NEVIDITELNÝ PES, který nenápadně upozorňuje na fejeton Nová Charta. Ani já nechápu, proč TO nejen televize tají. Nepamatuji se, že bych se s něčím podobným setkal...

M. Pivoda 21.3.2022 12:37

Cituji: "... Mluvili o potlačování lidských práv a o tom, jak v naší zemi zaniká demokracie, ale nějak neříkali, v čem se to projevuje. Nebo jsem to nepochopila. ..."

Komentář

1. Demokracie v Česku nezanikla (ani nemohla zaniknout), protože v Česku nikdy nenastartovala.

2. Nelze plést pravidla mikrosvěta (život viru Covid-19) a pravidla makrosvěta, zejména lidí-politologů.

J. Matuška 21.3.2022 11:09

... Otázkou je, jak zareaguje dosti fragmentovaná voličská scéna a jestli jí bude vyhovovat další nová strana, s novými “spasiteli”. Strana zatím sbírá podpisy. potřebuje jich 1000, aby mohla být zaregistrována. To zjevně nebude ten hlavní problém. Tím zůstává voličská přízeň.

PRO si ji vyzkouší zjevně už u letošních, podzimních, komunálních voleb, možná i senátních. Pokud by v nich uspěla s pár mandáty na radnicích, nebo možným senátorem, dalo by se uvažovat o tom, že se zde rodí nová síla, pokud ne, může jít opět jen o další plácnutí do vody...

Autor: Redakce, Praha, ČR, 21.3.2022 https://raptor-tv.cz/pro-pravo-respekt-odbornost-aneb-nova-vlastenecke-strana-prichazi-na-scenu/

R. Polášek 21.3.2022 11:28

Koalice Trikolóry, která na těch antivaxerských nesmyslech jela volební kampaň, získala nějak ku 3 %, co si pamatuji. A to ještě nejspíš zlákala nějaké odpadlíky z ODS, kterým se nelíbila trojkoalice ODS s lidovci a TOP sebrankou a odklon ODS od euroskepticismu a od podpory podnikání. Takže potenciál pro skutečné reálné provozování politiky nic moc. Ale na to, aby se pár papalášů ve vedení dostalo ke snadnému životu financovanému penězi za voličské hlasy od státu to už stačilo. A asi bude stačit i nadále, pokud neudělají nějakou zásadní chybu.

Komunální volby jsou ovšem něco jiného. Tam nerozhoduje ani tolik strana, ale osoba buď mísního volebního lídra nebo první 2 - 4 osoby v čele kandidátek. Tudíž se dá čekat, že pokud do komunálních voleb zlákali nějakou místní osobnost, tak ta se na ardnici dostane dost snadno.

J. Matuška 21.3.2022 11:33

Ad 11:09 Z hlediska PR a organizace, připomíná PRO, rakouskou stranu MFG-Rakousko Lidé – Svoboda – Základní práva. Ta je také složena z právníků, lékařů a dalších odborníků. Vznikla právě díky koronakrizi a už prošla prvním křestem voleb. V Horním Rakousku uspěla loni do zemského sněmu i na radnici města Lince. V celostátních průzkumech dosahuje dnes na 7 – 9 % do spolkového parlamentu, Národní rady. V Rakousku stačí ke vstupu do parlamentu jen 4 %.

J. Bárta 21.3.2022 11:01

Nevím, proč to televize tají. plný Staromák, vznik nové politické strany...

https://www.youtube.com/watch?v=v74Mr-Ee-YY

V. Hlad 21.3.2022 13:23

Nedobrovolní koncesionáři vědí...

P. Kubáč 21.3.2022 11:01

To je hezké, jak bojovnice proti porušování občanských práv paleo-bolševiky - se změní v "mlčící většinu", když se jedná o porušování občanských práv neo-bolševiky ;-)

M. Zikmund 21.3.2022 11:38

přesné

J. Stehlik 21.3.2022 10:32

Tak u Youtube mě vždy vyskočí nějaký odkaz na co se mám dívat . Včera tam byl Nohavica , tak jsem si řek že se na něj podívám až dýl (neměl jsem čas) . No a dnes už je smazán .

Dobře soudruzi ;-D

R. Polášek 21.3.2022 10:20

Vypadá to, že když chcíplý pes konečně chcípl, protože se provalilo, že jeho zakladatel využivá finanční příspěvky antivaxerů k vlastnímu snadnému živobytí, navíc se chcíplý pes těsně před agresí Ruska na Ukrajinu zkoušel přeorientovat na rusofilství a Putinofilství přesně dle moskevské putinovské propagandy, tak si příslušní anticovidoví aktivisti našli další platformu a sice chartu.

M. Mucha 21.3.2022 23:21

Víš co Polášku, ono na ty, co schvalují cenzuru, libují si v aroganci moci, v zákazech, v nesmyslných nařízeních taky dojde, jak nám to dějiny dokazují. A dobře jim z toho nebude. Tobě taky ne.

Ś. Svobodová 21.3.2022 10:05

Paní Šustrovou ctí, že se na Chrartu 2022 alespoň koukla. Že nechce pochopit co čte, je jiná věc. Prostě "když jde o zdraví" je ochotná tolerovat to, co pěkně korektně nazývá omezením. A vůbec si to omezení nespojuje s porušováním základních práv mnohých lidí - právo na svobodu projevu, na svobodný pohyb, právo vydělávat si na živobytí, právo na tělesnou integritu atd. Pro ní osobně byl covid jen roušky a testování, tak proč se vzrušovat.

D. Laurencikova 21.3.2022 10:28

R^R^:-)

M. Mucha 21.3.2022 23:12

R^R^R^

D. Laurencikova 21.3.2022 9:55

Libi se mi, ze pani Sustrova priznava, ze "nepochopila". Jeste ze bystre usoudila, ze se jedna o lidi, kteri: "se cítí omezováni vládními nařízeními". Ja usuzuji, ze ani tak nejde o rousku, jako spis o snahu zavedenim ruznych pravidel (ktere nenaockovane, i negativne otestovane, vylucuji z verejneho zivota) kazdeho donutit nechat si vstriknout do zil jakousi provizorne pripustenou vakcinu. Ze ockovani infekci nebrani, je snad jasne prokazano.

Pani Sustrova dale pochopila, ze se ma jednat o nesouhlas s tim: "... že do médií nemají přístup zastánci jiného než „oficiálního“ názoru." Heureka! Pochopila tak z "ruznych narazek", sama si tohoto faktu nijak nepovsimla. Ja jsem si toho vsimla okamzite. A jsou to dokonce i nekteri signatari Charty 77, kteri tuto novou cenzuru zavadeji a podporuji. Takze i ja jsem se podepsala pod Chartu 2022.

M. Mucha 21.3.2022 23:13

R^R^R^

J. Nevrkla 21.3.2022 9:11

Rouška možná srovnatelná s totalitou není. Ale cenzura už zcela srovnatelná je. A když už zakazují vystupovat některým umělcům, pak v čem je tak velký rozdíl? Bez správného názoru zřejmě za čas budete mít i daleko méně šancí uplatnit se v životě. V Americe je to už na denním pořádku.

D. Laurencikova 21.3.2022 9:59

V Nemecku je to tak uz hezkych par let. Libilo se mi, ze v CR se jeste dalo rict, co tady uz nejde. Tak i to je s novou ceskou vladou vorbei.