6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Diskuse k článku

FEJETON: Díky za to

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Holubec 21.1.2021 4:05

UPDT: Consider how many people in America and around the world have been praying in the past few weeks and months. So many more people have been praying and I believe many have been praying more often. I hope that you will keep praying and never give up on God. If we stay strong in our faith, the difficulties we have faced and the persecution we will face going forward will only make our faith grow stronger. We do not control the outcome. We only control whether we have done our imperfect best to achieve a good result. If we did not, then we commit to trying harder. We never give up. Stay strong in your faith. Continue to speak truth. Continue to be fearless. The best is yet to come. God bless each of you. Lin ❤️

P. Adámek 20.1.2021 22:26

Já patřím mezi ty, co se přihlašovali, a jelikož vím, že servery při velkém náporu padají, tak mě ty dětské nemoci prvního dne nevzrušovaly. Co mi vadilo, a hodně, je, že když byly všechny rezervace obsazené, mě server vyzýval, abych to za pár dní zkusil znovu. Když je dvakrát tolik dědečků než lidí (jak dokazoval Horníček), tak měl server říkat něco jako "jste registrovaní, víme o Vás, další dispozice se dovíte později" (nebo ... "budeme rozesílat SMS", pokud to ten pátek již Babiš plánoval (o čemž pochybuji :-)).

M. Holubec 20.1.2021 21:22

UPDT: thedcpatriot.com

ONE HOUR AFTER BIDEN is sworn in, Arizona senate president RELEASES EVIDENCE OF VOTER FRAUD.

8-o

M. Holubec 20.1.2021 20:04

...somebody is thinking : NYTimes :

Reid J. Epstein

National Politics Reporter

So one tradition missing from this year’s inauguration is the special license plates that are affixed to vehicles in the motorcade up Pennsylvania Avenue. They’ve been printed for each procession since FDR in 1933 and wind up being handed out to supporters (and end up on eBay). There is a whole subculture of inaugural license plate collectors that is very sad to not have a 2021 Biden plate to add to their collections.

....well maybe this one is just a show !

M. Holubec 20.1.2021 19:58

2.Kor5:7 " Zijeme totiz virou , a ne videnim " (P.21 stol.)

M. Holubec 20.1.2021 19:56

That is a verse from Bible , New Testament in case you forgot ...yes That Book !

M. Holubec 20.1.2021 19:55

UPDT: Linq.:

2Corinthians 5:7

M. Holubec 20.1.2021 19:33

UPDT:Linq

https://thedcpatriot.com/breaking-president-trump-is-declassifying-all-remaining-materials-related-to-operation-crossfire-hurricane/ ;-)

V. Kolman 20.1.2021 18:04

Dokud s námi laškuje výpočetní technika jenom takto - není to zas tak zlé a vše se nakonec v dobré obrátí.

Horší je, když programátor software palubního počítače (počítačů) zapomene vzít do úvahy eventualitu, že do pitotovy trubice dopravního aeroplánu může v nestřeženém okamžiku zalézt nějaká žoužel, ucpat ji (stačí, když výrazně zmenší průřez) a jenom kvůli tomu havaruje aeroplán se stovkami cestujících na palubě. Například! Takových, zprvu "neviditelných" zádrhelů v software může být více. To pak každá sranda končí:-(:-(:-(.

J. Jurax 20.1.2021 20:38

No, správně by ten software měl umět tu zoužel nejen zjistit, ale i zařadit podle Linného systematické taxonomie, ne?

Když čidlo dává údaje v povoleném rozsahu, software nic nepozná. Proto se čidla znásobují a při nesouladu software bere ty hodnoty, kterých je víc, nebo hlásí poplach. Taky se užívají čidla na různém principu fungující. Pokud je soulad ve špatných hodnotách, pak to software taky nepozná.

Ono je to ovšem složitější ...

V. Kolman 20.1.2021 23:55

O.K.- Domnívám se ale, že software chybu údaje pitotovy trubice pozná až při změnách tlaku, tedy až po startu. Čidel je více, ale jak jsem se dočetl/doslechl, údaje jsou odebírány současně pouze z jednoho čidla. Údajně lze volbu čidla změnit volbou - to už se ale pouštím na "tenký led", tyto detaily neznám. Také mě zarazilo, že počítač nebral(?) v úvahu rozdíl mezi údaji nefunkční pitotovy trubice a radiovýškoměru.

Dopravní aeroplány ale bohužel znám jenom z obrázků a publikací:-).

Nezpochybnitelným faktem zůstává, že aspoň jeden aeroplán právě kvůli uhnízdivší se vosičce v pitotce havaroval (zjištěno NTSB při vyšetřování nehody). A nebyla to jediná nehoda kvůli chybnému údaji rychloměru.

Údajná vina softwaru, také zapříčinila náhlé strmé klesání dvou Boeingu 737 max, které (z jakýchkoliv důvodů) nebyl schopen pilot ovlivnit.

Ale jak píšete, je to složitější.

J. Jurax 21.1.2021 0:13

"rozdíl mezi údaji nefunkční pitotovy trubice a radiovýškoměru"

No, pitotova trubice je čidlo rychlosti, radiovýškoněr výšky. Spíš mne napadá, jestli měli k dispozici informaci o rychlosti z GPS - ať už piloti nebo software.

M. Holubec 20.1.2021 17:47

UPDT:https://drcharlieward.com/from-dark-to-light-poem-by-mark-attwood/ FROM DARK TO LIQHT!

J. Ptáček 20.1.2021 10:13

V jednom vtipu z doby socialismu se říká, že socialistické peklo je lepší, než kapitalistické, kde se musí pouze pracovat zadarmo. V socialistickém pekle se mučili hříšníci pomocí desek opatřených hřeby a válcovacími stroji na naftu. Svatý Petr to vyvrátil: není to pravda, jednou nejsou hřeby, pak desky, jindy nafta nebo je válec v poruše a nejsou lidi na opravu.

Bojím se, že v procesu vakcinace nebude dost vakcín, až budou, nebudou injekční stříkačky, až ty dojdou nebude dost místností, ani lůžek. A nakonec budou chybět lékaři a sestřičky, protože se neočkovaní a proto nakažení budou léčit.

P. Hatina 20.1.2021 11:14

Když on zase jiný vtip z té doby říkal, že pravý ráj (tj.komunismus) přijde, až budou mít všichni všeho dost :-)

J. Jelínek 20.1.2021 11:51

Také padla otázka, jaký je rozdíl mezi Švédy a Čechy. Žádný. Oni mají Gustava, my máme Gustava, oni mají korunu, my máme korunu, oni mají všeho dost a my máme také už všeho dost. Jo, za nenormalizace bývala i sranda.

R. Langer 20.1.2021 12:17

Ten je dobrej, ten ani neznám. Nicméně, řekl bych, že rodilí Švédové toho všeho dnes už mají také poměrně dost... ;-)

J. Farda 20.1.2021 20:10

Nebo až budou mít všichni všude známé ... ;-)

J. Strmiska 20.1.2021 9:58

Každý výrobek, produkt by měl být, po uvedení do provozu, zcela funkční a bez závad. A je jedno o jaký výrobek jde. Testovat produkt a vychytávat mouchy v ostrém provozu je ryzí amatérština. Možná že tvůrci registračně-rezervačního systému na očkování na to neměli dost času, to je ale jiná věc. Důležitý je výsledek a ten velkou důvěru u občanů, především důchodců, moc nevzbuzuje.

Když si koupím auto, tak předpokládám, že z prodejny s ním dojedu domů a nebudu muset jej po cestě opravovat a vychytávat nějaké mouchy.

V. Kolman 20.1.2021 17:47

Předpoklad s autem je dobrý pane Strmisko. Ale skutečnost?

Před půl stoletím jsem si koupil "ve své třídě svižný a temperamentní" (slova výrobce) automobil(?) Trabant, nasedl, vyjel a byl jsem spokojen.

Spokojen až do okamžiku, kdy jsem chtěl vystoupit a posunul ovladač otvírání dveří dozadu. ZŮSTAL MI V RUCE!!! a já jel zpátky do prodejny. Následovalo několik "oprav", kdy se závada opět a opět opakovala.

Konečnou a definitivní opravu vadného nýtování provedl až známý kolega svářeč. Pak teprve závada skončila.;-D;-D;-D

Příklad trochu od věci, ale situaci to vystihuje. Sice použitelný výpočetní program a systém, ale s "nezbytnými" mouchami.

P. Labaj 20.1.2021 8:23

Jako program pro zápočet dobré.

I jako bakalářka by to asi prošlo. Jako diplomka už asi ne.

M. Pivoda 20.1.2021 7:03

Neff píše: "... Takové je už IT. Ale jako otrlý uživatel s pětatřicetiletou praxí žasnu, že ..."

Já si zde dovolím toho "otrlce Neffa" trumfnout. Já jsem totiž nastoupil jako systémový analytik (nikoliv jako operátor!) k tehdy nejmodernějšímu sálovému počítači IBM370, prošel jsem školením IBM, získal jsem šestiletou praxi a přešel jsem pak na výzkumné pracoviště VUT Brno, kde tehdy běžel výzkumný projekt využití počítačů (ASŘ - automatizované systémy řízení). Po nástupu na to slovutné výzkumné pracoviště (Ústav teorie a metod řízení) jsem zjistil, že řešitelé toho výzkumného úkolu u počítače nikdy ve svém životě nestáli. Ani jako operátoři, aby pak mohli napsat nějaký román, či působivé sci-fi. Proto tehdy psali své "vědecké" práce na téma jim zcela neznámé. ...

Nyní k tématu fejetonu Ondřeje Neffa, který v závěru píše: "...jako otrlý uživatel s pětatřicetiletou praxí žasnu, že systém ten první nápor unesl a že žije a pracuje dál ..."

Můj komentář vnějšího pozorovatele: IT dnes funguje standardně, statisticky bychom mohli říci "normálně". Totéž bych mohl říci i o IT pracovnících a jejich manažerech. Funguje to normálně - i bez státních vyznamenání.

Lepší fungování nás teprve čeká v budoucnosti. Kdy? Až do hry ve větším rozsahu vstoupí tzv. umělá inteligence. S ohledem na převažující čtenáře důchodce, zde ale raději svůj komentář ukončím.

Na shledanou v lepších časech!

J. Jurax 20.1.2021 12:33

Jojo, takže svá moudra o počítačích čerpáte z šestileté praxe půlstoletí staré?

V jakém jazyce jste tehdy realizoval výsledky své systémové analýzy?

R. Langer 20.1.2021 14:02

No, teď už je jasné, kde jsi vzala ty svoje blbosti, co tady pořád dokola papouškuješ, ty naše malá hloupoučká UI. Není se čemu divit, že po těch letech jsou to všechno jenom nesmyslné bláboly... ;-D

J. Housa 20.1.2021 6:55

Pan Neff možná u sálového počítače vynášel odpadkové koše nebo sbíral ze země děrné štítky, které občas někdo rozsypal, když program v podobě sloupce karetek nesl sálem, ovšem programátorem (studovaným) zřejmě nikdy nebyl. IT není (a nikdy nebyla) potměšilá a nevypočitatelná. Stroje vždy činily jen to, co člověk udělal dobře či blbě. Celý problém jakéhokoliv programu a jeho běhu je ve správném naprogramování, ošetření mezních situací, odladění věci a o výkonu procesorů, o operační a "provozní" paměti systému. Jestliže byl registrační systém slepený z nějakých hotových prográmků nejistého původu, z nesourodých driverů, ku kterým jen někdo napsal obálku, jestliže nedostal k provozu řádově celé jedno patro běžících serverů a kapacitu paměti, pak nemůže dobže fungovat. Ony ty věci také něco stojí. MZDR jako vždy šetřilo, přitom vesele tuneluje VZP, do které my vydělávající jen sypeme peníze (abychom pak v praxi dostali jeden velký prd).

V. Novák 20.1.2021 9:35

Tohle je FEJETON - ne odborný článek o IT.

Taky bych mohl Neffa poučovat, že většina (ne všechny!) programovací jazyky počítají indexy pole od 0 - ale proč (si) kazit vtipný text?

J. Kanioková 20.1.2021 16:35

R^R^R^

P. Hatina 20.1.2021 11:12

Jenom taková drobná poznámka, co asi dělal pan Neff u těch sálových počítačů, popřípadě co si představoval že se tam provádí, se právě můžete dočíst v tom zmíněném románu Pole šťastných náhod. Ale, o se pamatuju z vlastní praxe tamtéž, tak žhavé to tam zase nebývalo ;-D

J. Jurax 20.1.2021 12:44

Ehm ... ze své devětačtyřicetileté praxe programátora, později vznešeněji software developera, pravím, že počítače se začasté jevily jako zatraceně potměšilé a nevypočitatelné. A nezlepšilo se to ani když se jim a tomu kolem nich začalo říkat IT ... :-)

Pamatujete Y2K?

J. Jurax 20.1.2021 12:49

Sakra - jenom devětatřicetileté - stárnu, blbnu a zapomínám počty ;-D