13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

FEJETON: Díky za to

Beru na sebe nevděčnou úlohu a v příštích dnech budu smět na ulici jen v celohlavové masce. Ale jak to už řekl jeden pán přede mnou, zde stojím a nemohu jinak. Registrační systém na očkování se v pátek úspěšně rozjel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Holubec 21.1.2021 4:05

UPDT: Consider how many people in America and around the world have been praying in the past few weeks and months. So many more people have been praying and I believe many have been praying more often. I hope that you will keep praying and never give up on God. If we stay strong in our faith, the difficulties we have faced and the persecution we will face going forward will only make our faith grow stronger. We do not control the outcome. We only control whether we have done our imperfect best to achieve a good result. If we did not, then we commit to trying harder. We never give up. Stay strong in your faith. Continue to speak truth. Continue to be fearless. The best is yet to come. God bless each of you. Lin ❤️

J. Jurax 21.1.2021 0:13

"rozdíl mezi údaji nefunkční pitotovy trubice a radiovýškoměru"

No, pitotova trubice je čidlo rychlosti, radiovýškoněr výšky. Spíš mne napadá, jestli měli k dispozici informaci o rychlosti z GPS - ať už piloti nebo software.

V. Kolman 20.1.2021 23:55

O.K.- Domnívám se ale, že software chybu údaje pitotovy trubice pozná až při změnách tlaku, tedy až po startu. Čidel je více, ale jak jsem se dočetl/doslechl, údaje jsou odebírány současně pouze z jednoho čidla. Údajně lze volbu čidla změnit volbou - to už se ale pouštím na "tenký led", tyto detaily neznám. Také mě zarazilo, že počítač nebral(?) v úvahu rozdíl mezi údaji nefunkční pitotovy trubice a radiovýškoměru.

Dopravní aeroplány ale bohužel znám jenom z obrázků a publikací:-).

Nezpochybnitelným faktem zůstává, že aspoň jeden aeroplán právě kvůli uhnízdivší se vosičce v pitotce havaroval (zjištěno NTSB při vyšetřování nehody). A nebyla to jediná nehoda kvůli chybnému údaji rychloměru.

Údajná vina softwaru, také zapříčinila náhlé strmé klesání dvou Boeingu 737 max, které (z jakýchkoliv důvodů) nebyl schopen pilot ovlivnit.

Ale jak píšete, je to složitější.

P. Adámek 20.1.2021 22:26

Já patřím mezi ty, co se přihlašovali, a jelikož vím, že servery při velkém náporu padají, tak mě ty dětské nemoci prvního dne nevzrušovaly. Co mi vadilo, a hodně, je, že když byly všechny rezervace obsazené, mě server vyzýval, abych to za pár dní zkusil znovu. Když je dvakrát tolik dědečků než lidí (jak dokazoval Horníček), tak měl server říkat něco jako "jste registrovaní, víme o Vás, další dispozice se dovíte později" (nebo ... "budeme rozesílat SMS", pokud to ten pátek již Babiš plánoval (o čemž pochybuji :-)).

M. Holubec 20.1.2021 21:22

UPDT: thedcpatriot.com

ONE HOUR AFTER BIDEN is sworn in, Arizona senate president RELEASES EVIDENCE OF VOTER FRAUD.

8-o

J. Jurax 20.1.2021 20:51

Murphyho zákony praví, že v každém programu je nejméně jedna chyba. Oprava této chyby pak zanese do programu nejméně jednu další chybu, a to i tehdy, když se tu původní chybu povede odstranit.

J. Jurax 20.1.2021 20:38

No, správně by ten software měl umět tu zoužel nejen zjistit, ale i zařadit podle Linného systematické taxonomie, ne?

Když čidlo dává údaje v povoleném rozsahu, software nic nepozná. Proto se čidla znásobují a při nesouladu software bere ty hodnoty, kterých je víc, nebo hlásí poplach. Taky se užívají čidla na různém principu fungující. Pokud je soulad ve špatných hodnotách, pak to software taky nepozná.

Ono je to ovšem složitější ...

J. Farda 20.1.2021 20:10

Nebo až budou mít všichni všude známé ... ;-)

M. Holubec 20.1.2021 20:04

...somebody is thinking : NYTimes :

Reid J. Epstein

National Politics Reporter

So one tradition missing from this year’s inauguration is the special license plates that are affixed to vehicles in the motorcade up Pennsylvania Avenue. They’ve been printed for each procession since FDR in 1933 and wind up being handed out to supporters (and end up on eBay). There is a whole subculture of inaugural license plate collectors that is very sad to not have a 2021 Biden plate to add to their collections.

....well maybe this one is just a show !

M. Holubec 20.1.2021 19:58

2.Kor5:7 " Zijeme totiz virou , a ne videnim " (P.21 stol.)

M. Holubec 20.1.2021 19:56

That is a verse from Bible , New Testament in case you forgot ...yes That Book !

M. Holubec 20.1.2021 19:55

UPDT: Linq.:

2Corinthians 5:7

M. Holubec 20.1.2021 19:33

UPDT:Linq

https://thedcpatriot.com/breaking-president-trump-is-declassifying-all-remaining-materials-related-to-operation-crossfire-hurricane/ ;-)

V. Braun 20.1.2021 18:52

Někde jsem slyšel, že poměr mezi developery a quality assurance by měl být max 4 na jednoho, a ani to samozřejmě nezaručí aplikace stoprocentně bez chyb. Pokud je poměr větší pravděpodobnost chyb se samozřejmě zvyšuje. To jen přitakání, že kvalita není zadarmo, a to jsou na kvalitu i další náklady.

V. Kolman 20.1.2021 18:04

Dokud s námi laškuje výpočetní technika jenom takto - není to zas tak zlé a vše se nakonec v dobré obrátí.

Horší je, když programátor software palubního počítače (počítačů) zapomene vzít do úvahy eventualitu, že do pitotovy trubice dopravního aeroplánu může v nestřeženém okamžiku zalézt nějaká žoužel, ucpat ji (stačí, když výrazně zmenší průřez) a jenom kvůli tomu havaruje aeroplán se stovkami cestujících na palubě. Například! Takových, zprvu "neviditelných" zádrhelů v software může být více. To pak každá sranda končí:-(:-(:-(.

M. Holubec 20.1.2021 17:47

UPDT:https://drcharlieward.com/from-dark-to-light-poem-by-mark-attwood/ FROM DARK TO LIQHT!

V. Kolman 20.1.2021 17:47

Předpoklad s autem je dobrý pane Strmisko. Ale skutečnost?

Před půl stoletím jsem si koupil "ve své třídě svižný a temperamentní" (slova výrobce) automobil(?) Trabant, nasedl, vyjel a byl jsem spokojen.

Spokojen až do okamžiku, kdy jsem chtěl vystoupit a posunul ovladač otvírání dveří dozadu. ZŮSTAL MI V RUCE!!! a já jel zpátky do prodejny. Následovalo několik "oprav", kdy se závada opět a opět opakovala.

Konečnou a definitivní opravu vadného nýtování provedl až známý kolega svářeč. Pak teprve závada skončila.;-D;-D;-D

Příklad trochu od věci, ale situaci to vystihuje. Sice použitelný výpočetní program a systém, ale s "nezbytnými" mouchami.

J. Kanioková 20.1.2021 16:35

R^R^R^

R. Langer 20.1.2021 14:06

Žádná UI neexistovala, neexistuje, a ani nikdy existovat nebude. Ale umělé blbosti se dočkáme zaručeně, a to velmi brzo... ;-)

R. Langer 20.1.2021 14:03

To znám, bez počítače se to blbě počítá... ;-D

R. Langer 20.1.2021 14:02

No, teď už je jasné, kde jsi vzala ty svoje blbosti, co tady pořád dokola papouškuješ, ty naše malá hloupoučká UI. Není se čemu divit, že po těch letech jsou to všechno jenom nesmyslné bláboly... ;-D

J. Jurax 20.1.2021 12:49

Sakra - jenom devětatřicetileté - stárnu, blbnu a zapomínám počty ;-D

J. Jurax 20.1.2021 12:44

Ehm ... ze své devětačtyřicetileté praxe programátora, později vznešeněji software developera, pravím, že počítače se začasté jevily jako zatraceně potměšilé a nevypočitatelné. A nezlepšilo se to ani když se jim a tomu kolem nich začalo říkat IT ... :-)

Pamatujete Y2K?

J. Jurax 20.1.2021 12:33

Jojo, takže svá moudra o počítačích čerpáte z šestileté praxe půlstoletí staré?

V jakém jazyce jste tehdy realizoval výsledky své systémové analýzy?

J. Jurax 20.1.2021 12:25

Ano.

Již před takměř půl stoletím, když jsem u počítačů začínal, byl znám pojem PEBKAC, tedy "problem exists between keyboard and chair" neboli v překladu "problém existuje mezi klávesnicí a židlí".

A. Kubeš 20.1.2021 12:22

Děkuji za potvrzení mé domněnky.

Ony ty měsíce času na to byly, kdyby se začalo včas. Pravděpodobně by to šlo i nějakým jiným právním fíglem či výkladem provést. Snadnější je ale hledat proč to nejde. V dnešním právním chaosu nejde skoro nic, takže zdůvodnění, proč to nejde se v důsledku předběžné opatrnosti vlastně ani nemusí hledat.

R. Langer 20.1.2021 12:17

Ten je dobrej, ten ani neznám. Nicméně, řekl bych, že rodilí Švédové toho všeho dnes už mají také poměrně dost... ;-)

J. Jelínek 20.1.2021 11:51

Také padla otázka, jaký je rozdíl mezi Švédy a Čechy. Žádný. Oni mají Gustava, my máme Gustava, oni mají korunu, my máme korunu, oni mají všeho dost a my máme také už všeho dost. Jo, za nenormalizace bývala i sranda.

P. Hatina 20.1.2021 11:29

Jistě, tak by si to asi a rád představoval každý. Jenže to právně nejde. Zákony říkají, že citlivé osobní údaje (a mezi ně tedy patři i zdravotní) může provozovatel toho IS využívat pouze ke stanoveným účelům. A že pokud by je chtěl použít k jiným účelům, (nebo je předat jinému subjektu, i státu) tak by si musel od všech těch klientů vyžádat souhlas. Takže, tedy ani zdravotní pojištovny. Stát by si ta data takto vyžádat mohl, ovšem musel by to udělat zákonem, což by trvalo několik měsíců...

P. Hatina 20.1.2021 11:14

Když on zase jiný vtip z té doby říkal, že pravý ráj (tj.komunismus) přijde, až budou mít všichni všeho dost :-)