15.1.2021 | Svátek má Alice


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 4.12.2020 12:09

Podľa poslednej metaštúdie, uvedenej v prestížnom časopise The Lancet, je doba infekčnosti covidu, jeho klinické príznaky v podstate zhodné s bežnou chrípkou, smrtnosť je na úrovni silnejšej chrípky. Tak načo lockdowny, rúška a očkovanie? Je to zbytočné.

https://www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(20)30172-5/fulltext

https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=vslnnHsSxsQ

M. Pivoda 3.12.2020 17:54

Neff píše: "... Mezi lidmi se žertuje o tom, že k očkování bude patřit tetování na čele. ..."

V době, když se na planetě Zemi objevila nemoc AIDS, jeden můj kolega navrhoval, aby lidem s prokázaným onemocněním AIDS bylo procvaknuto ucho.

J. Milota 3.12.2020 16:32

Vážený pane Neffe, češké vědkyně a čeští vědci učinili pokrok ve vývoji vakciny proto Covid-19.Vynaložené náklady činili 4,1 milionu CZK

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dokazali-jsme-ze-to-dokazeme-vyvoj-ceske-vakciny-konci-132271#dop_ab_variant=0&dop_req_id=f9YmZdwx205-202012031520&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A porovnejme to s"účelností", kdy je každoročně (!) státem vynakládáno na tzv FAČR (jak píše pan L.Mádl) 500(!) milionů CZK. Vy jste si toho nevšimnul?

S pozdravem Milota (80let).

J. Milota 3.12.2020 16:33

omlouvám se: činily...

M. Pivoda 3.12.2020 18:14

Citace z uvedného článku (o pokusu o českou vakcínu):

... „Já nikdy neodsuzuji žádný jiný výzkum, spousty laboratoří do žádného konce nikdy nedojdou, ale každá takováhle věc má svůj smysl. A o naivitě může mluvit jenom člověk, který je nějakým způsobem asi zahořklý, a já bych jej asi za skutečného vědce ani nepovažoval,“ dodal Petráš. ...

Osobní poznámka k českému výzkumnému prostředí.

Já jsem na VUT Brno (1987-1991) prováděl aplikaci českého systému umělé inteligence, doc. Václava Poláka (přístup symbolické logiky, nikoliv strojového učení). Protože Polákův výzkum na Slovenské akademii věd v Bratislavě hatil i tamní Polákův spolupracovník, ing. Leoš Továrek, navrhoval jsem přesunout toho vědce do Brna, možná právě na VUT Brno.

Jenže v době po listopadu 1989 bylo (na VUT Brno) třeba odškodňovat bývalé osmašedesátníky (protože se jim do listopadu 1989 nepodařilo dostat zpět do KSČ), byl v této souvislosti zahuben i Polákův dlouhodobý projekt OLS, umělé inteligence. (Dlouhodobý k tomu, aby ten projekt začal sypat prakticky použitelné vásledky). Doc. Polák alespoň stačil napsat knihu a okolní svět tak dostal výsledek jeho výzkumu zcela zdarma.

https://catalog.hathitrust.org/Record/002590502

https://sites.google.com/a/miroslav-pivoda.com/www/v%C3%A1clavpol%C3%A1k:mathematizedhumanitiesviahum

P. Vychodil 3.12.2020 16:23

je neuvěřitelné, jak v dnešní době lidé touží po otroctví...

V. Klepetko 3.12.2020 17:36

Omyl. My chceme zotročit vás, aby nás vláda přestala buzerovat :-)

P. Vychodil 4.12.2020 0:45

tudíš jste již dnes sám otrokem, díky za upřímné přiznání

J. Jurax 3.12.2020 23:40

Ano.

Jenom - otroci budou ti, co se odmítnou očkovat, nebo ti, co se očkovat nechají? A proč?

P. Vychodil 4.12.2020 0:54

ti, co se odmítnou očkovat, dále ti, co se očkovat nechají...rozdíl mezi nimi bude ten, že ti první o tom, že jsou otroci, budou vědět, zatímco ti druzí ne...tudíž ti první se budou vždy bouřit...

K. Wágner 3.12.2020 16:17

Zatímco britská vláda trvá na tom, že nechce zavádět povinné očkovací průkazy pro ty, kteří byli očkování proti covidu-19, Wales už jejich zavedení oznámil. Podle velšského ministra zdravotnictví budou průkazy sloužit jako připomínka, kdy mají lidé dostat druhou dávku očkování. Lidé však mají obavy, že bez platného očkovacího průkazu se nedostanou do obchodů nebo do hospod.

J. Novák 3.12.2020 14:16

I ve svobodné společnosti je nutné něco nařídit. Například jízdu vpravo a v obcích 50/hod. A je nutné k tomu lidi donutit, jinak to fakt nefunguje. Včera nás nějakej týpek předjel v obci v zatáčce na plnej tak 100+. A takovejch je spousta.

Kdyby se zabili jen sami tak je to jejich právo. Ale oni s sebou často vezmou někoho dalšího a od těch ostatních se vezmou placení jejich léčení atp.

J. Jirka 3.12.2020 15:51

Jenže ve svobodné společnosti se člověk může rozhodnout, že nebude jezdit vpravo ani vesnicí do 50 km/h, protože se bez následků rozhodl, že se bez auta obejde.

Předpokládám, že když vás předjel ten týpek, tak jste se tak lekl, že vám upadl telefon a horké kafe z druhé ruky jste si vylil do klína.

J. Novák 3.12.2020 18:13

Je hezké jak se druhého snažíte při nedostatku argumentů nějak zesměšnit. Chápu, je to pohodlné a není nutno příliš přemýšlet.

Jinak podobnch věcí, co píšete se dá vymyslet mnoho. Ve svobodné společnosti se třeba nemusíte narodit. můžete emigrovat, může plavat kraula po vltavě nebo si koupit vrtulník.....

To, že jsem v tom příkladu myslel pravidla pro řidiče, by dokázalo pochopit malé dítě. A asi by mi neargumentovali, že to neplatí pro pěšího, nebo třeba umřelého před sto lety.;-D

I kdybych měl v ruce to kafe a mobil, tak je to legální, jelikož u nás řídí manželka. Je prostě lepší. A můžu Vás ubezpečit, že krá... která by byla schopna za jízdy v zatáčce do které nevidí telefonovat by se nikdy nestala mojí ženou. Já mám své děti docela rád.V

Jinak mám jen tlačítkový mobil na telefonování, takže mě nic nenutí mít ho stále v ruce a nic mi tam nepípá... je to nástroj, který dělá co potřebuju a jinak mě nešikanuje. R^

J. Jurax 3.12.2020 23:41

Píšete zde hovadiny. Rv

V. Klepetko 3.12.2020 12:33

Kdo se nechá očkovat, dělá to proto, že pro sebe samotného považuje riziko z přímých nebo vedlejších následků covid-19 za větší, než je riziko z vedlejších následků nových vakcín. Naopak, kdo se očkovat nechce, tak se většinou obává rizik z vakcinace pro vlastní zdraví více než těch pocházejících z nebezpečného viru. No a ještě tu máme ty, co se očkovat chtějí, ale nebude to možné kvůli kontraindikaci nebo /dočasné/ nedostupnosti vakcíny....

Co je důležité – v motivaci všech těchto skupin nějaké ohledy na ostatní lidi nehrají povětšinou žádnou roli – každému jde především o jeho vlastní zdraví! Z objektivního hlediska je ale zřejmé, že vakcinovaní všem ostatním spoluobčanům přináší prospěch, a to i za cenu potenciálních nedobrých zdravotních následků vakcinace pro sebe, kdežto “odpírači“ ostatním škodí – ve jménu ochrany svého vlastního zdraví před riziky vakcinace. Toto se nedá popřít - je totiž úplně jasné, že i hodně neprověřená a nebezpečná vakcína dokáže vyhubit nejen proočkované pokusné králíky, ale i samotný virus, takže všichni přeživší se budou těšit zdraví, svobodě a volnému životu bez omezujících restrikcí!

Takže si to shrňme – proočkovaní jedinci nám všem přináší zdraví a svobodu, naopak “odpírači“ jen restrikce, nemoc a smrt... Takže se ptám – není z etického hlediska správné že ten, kdo osvobozuje jiné, bude i sám mnohem svobodnější?:-)

M. Boháček 3.12.2020 12:38

Mýlite sa. Z etického hľadiska je správne neobmedzovať osobnú slobodu tých, ktorí sa rozhodnú odmietnuť netestovanú vakcínu, za ktorej bezpečnosť jej výrobca odmieta zodpovednosť. A to pri "pandémii", ktorá má smrtnosť v desatinách percenta. U priemerne zdravého človeka je riziko ako u chrípky. U detí a mladistvých je riziko menšie ako pri chrípke.

https://www.extraplus.sk/clanok/firma-ktora-vyvija-vakcinu-pre-europsky-trh-odmieta-zodpovednost-za-vedlajsie-ucinky

V. Klepetko 3.12.2020 12:46

Nečinte jiným to, co nechcete aby oni činili Vám, pane Boháčku.

Neomezuje svým odporem k vakcinaci naši svobodu!

M. Boháček 3.12.2020 12:54

Ja robím to, čo chcem, aby ste robil vy mne. Kľudne sa zaočkujte, nebudem vás za to nijako postihovať. A ja sa nezaočkujem a vy nepostihujte za to mňa. To je fér, nie?

V. Klepetko 3.12.2020 13:12

Pane Boháčku, já jen chci, abyste se řídil těmito principy:

„Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ (Bible, Tob 4,15)

„Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ (Bible, Lk 6,31, srov. Mt 7,12)

Prosím, neomezujte Vy naši svobodu!

M. Boháček 3.12.2020 13:36

Ja vám ju neobmedzujem, obmedzuje vám ju vláda. A kvôli chorobe so smrtnosťou v desatinách percenta.

V. Klepetko 3.12.2020 14:38

Já ale mám vnitřní pocit že má svoboda je více ohrožena Vámi, než vládou...

Vládu si můžu zvolit jinou, s Vámi ale nic nenadělám:-)

V. Vaněk 3.12.2020 15:24

Dobrý den , pane Klepetko , pokud vím došel hrách který házíte na stěnu ignorantů , nějaký vám donesu

V. Klepetko 3.12.2020 15:27

Zdravím. Tichá voda kámen mele :-)

J. Novák 3.12.2020 14:05

Nemáte zcela pravdu, lidská práva mají totiž obě strany a je nutné/vhodné najít vzájemně přijatelnou dohodu.

Zkuste si představit jiný příklad: jsou povinné kontroly plynových kotlů (detaily vynechme, v tomto myšlenkovém pokusu je berme jako povinnost). Ale soused pod Vámi, z poukázáním na omezení své osobní svobody kontrolu odmítne.

Následně se buď nestane nic, nebo jeho byt třeba jednoho krásného dne vybouchne. Můžete být o patro výše a najdou z Vás nebo z Vaší rodiny jen rozmačkané zbytky, protože barák spadne.

Když to udělá sto lidí v ČR, následky nebudou až tak velké. Když to udělá každá třetí domácnost, po nějakém čase budete v televizi slyšet o nějakém případu minimálně obden.

S očkováním je to podobné, šíření zabrání až kolektivní imunita, kdy je cca 90% očkovaných. Přesné číslo neznám ale 50% je na dvě věci.

Chápu, že se bojíte nedostatečně otestovaného očkování. Na druhou stranu dnešní pravidla testování jsou extrémně přísná. Neštovice bychom nikdy nevymýtili, kdyby tehdy platily dnešní pravidla.

A že firma nechce nést odpovědnost za nežádoucí účinky? Žijete ve světě, kdy nějaký znalec řekne že Vašemu dítěti nejde matika z důvodu očkování v kojeneckém věku a pak (v USA) můžete úspěšně vysoudit odškodné za miliony dolarů. U většiny léků je napsáno že těhotné a kojící je mohou užívat jen když lékař dovolí...

Ale ani ten lékař nemá křišťálovou kouli...

J. Kadeřábek 3.12.2020 14:37

Žádné povinné provozní kontroly plynových kotlů do 50 kWh nejsou předepsány. Lžete.

H. Vogel 3.12.2020 15:15

Milý Elfe. Přečtěte si ten příspěvek, ano?

Byl to myšlenkový pokus a příklad.

J. Jurax 3.12.2020 23:45

Buď Vám není dáno chápat psaný text nebo neumíte číst. Rv

V. Klepetko 3.12.2020 15:33

Pane Nováku, podle vlákna jste odpovídal na můj diskuzní příspěvek, ale nevidím souvislost.

Já se očkování nebojím a ten Váš příklad s kotlem není vůbec špatný...

V. Klepetko 3.12.2020 16:57

Aha. Teď vidím, že jste reagoval na pana Boháčka... Dobrým příkladem by bylo i povinné očkování psů proti vzteklině... I to je výrazný zásah do svobody psích páníčků...

V zájmu zdraví a svobody nás všech ostatních!