30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

ESEJ: Ke čtyřem kvadrantům konformity – I.

Milý čtenáři, svoji reakci ke Grahamově eseji jsem se rozhodl rozdělit do více částí. Dvě budou určitě, možná i třetí. Pokusím se jednotlivé díly udržet v rozumném rozsahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 29.7.2020 23:10

Ona existuje jakási hierarchie zákonů, kde ten speciální má přednost před obecným. Odhaduji, že Listina je rozhodně obecnější, než zákon o soukromém vlastnictví.

Takže hlásat Pravdu (jakoukoliv) můžu kdekoliv a kdykoliv, nesmím však moc řvát (a překročit hygienické limity) a v noci smím mluvit jen úplně potichu, abych nepřekročil ještě hygieničtější limity.

J. Jurax 29.7.2020 20:05

Ano.

Ovšem bod 4 listiny má sílu veškerou listinou zaručenou svobodu výrazně omezit až zrušit.

Neboť svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

A co jsou nezbytná opatření a jaké svobody a práva a koho jsou omezována, co je veřejně nebezpečné a co ne a co je nemravné rozhodujeme MY!

My, co jsme u moci, a/nebo my, co máme patent na pravdu a neštítíme se nátlaku v zájmu naší pravdy a hlavně obecného dobra. My sociální sítě, my aktivisté, jichž se předpokálení politici bojí. My cenzoři.

Takže dnes aktuálně BLM ano, ale WLM je rasismus, jenž jest podle listiny potlačit, neboť omezuje svobodu šířit výhradně BLM!

Z. Lapil 29.7.2020 23:01

Jak jsem byl před chvílí napsal: Chceš jídlo zadarmo? Tak se moc nešťourej v jeho kvalitě.

I. Pávek 29.7.2020 10:48

Já to ještě naposled zkusím s Okamurou jestli i on po případném zvolení utrpí ztrátu paměti jak všichni ostatní. Prozatím linii drží.

K. Kocourek 30.7.2020 0:37

Tomio Okamura je politický prospěchář. Takže ztrátu paměti neutrpí, pokud to pro něj bude výhodné.

Jinak pokud "držením linie" máte na mysli, že by po případném úspěchu ve volbách svoje nápady opravdu realizoval v praxi, nebude to mít jednoduché. Ony totiž často realizovat nejdou. Jsou to jenom takové proklamace.

P. Hatina 29.7.2020 17:21

Víte napsat "..Pokud chcete méně regulací a víc svobody, volte politiky, co nebudou prosazovat další zákazy a regulace, atd.." znamená naprosté nepochopení současného stavu..Bohužel - a snad to bylo i zde na NP napsáno mnohokrát, ta regulační opatření jsou dosti agresivně vynucována aktivistickými menšinami - mimo demokratickými postupy. A ani ti "zvolení politici" se tomu nedokáží bránit. To by totiž museli proti nim a jejich stoupencům použít velice represivní prostředky, už na hraně současného právního státu.

Z. Lapil 29.7.2020 22:59

Možná je to mnohem jednodušší: chcete nezávislou síť? Nenechávejte ji v područí zadavatelů reklam!

Že je 50 fufníků měsíčně příliš? Tak se nech vydržovat, ale pak se nediv, že jsi produkt a ne zákazník.

J. Koníček 29.7.2020 1:35

Mily pane Kechlibare,

nevim proc se touto eseji vubec zajimate a re-publikujete ji. Je to koncentrovana naivita. Timto zpusobem muzete rozdelit naprosto cokoli na ctryry kvadranty, nebo zmenit parametry a dostanete se do vesmiru s nekonenym poctem rozmeru. Jako MatFyzak to jiste vite. Muzete vzit pravy vrchni kvadrant a dal ho rozdelovat, az Vam dojde pocet prislusniku v kvadrantu. Pak vzit opet levy dolni kvadrant z kvqadrantu a dal ho rozdelovat.

Nebo si muzete k cemukoli vymyslet jine parametry. Ad Infinitum. Kde je tady nejake popuceni z Eeseje Reknete uprimne - v teto eseji nachazite nejake pouceni, nejakou velkou pravdu?

To je neco, jako Charlie Brown, ktery hleda Great Pumpkin, nebo Valerij Skopicek, hledajici svou ulohu v Ruske Revoluci. Takovu esej jakou vyplodil pan Graham by zvladnul kadet Biegler levou rukou.

Vysvetlete laskave, cim Vas, MatFyzaka, esej Paula Grahama poucila.

K. Nový 29.7.2020 3:42

Tahle úvaha je opravdu zajímavá.

Dobře odpovídá aktuálnímu stavu života.

K. Nový 29.7.2020 4:07

"Tahle úvaha" = "esej Paula Grahama"

T. Zlesa 29.7.2020 8:39

Jeden z důvodů proč se autoři různých článků zabývají blbostmi by mohlo být, že tam někde vtlačí upozornění na svou knihu, firmu, produkt. A psát články pořád jen o věcech rozumných nejde, není jich tolik nebo na ně není kapacita.

P. Staronový 29.7.2020 9:31

Že z těch základních kvadrantů lze pokračovat do dalších dělení je pravda, konec konců, Kechlibar to o jednom z nich i píše.

V eseji není nic zásadně nového, jsou to všechno (třeba mně) známé věci. Dobré je a proto si eseje cením, jejich utřídění a logické souvislosti. K něčemu takovému obvykle člověka donutí, pokud má napsat (to je lepší než říci) rozbor něčeho. Udělá-li to někdo za mně, jsem mu vděčný.

P. Princ 29.7.2020 9:35

Taky mi to připomnělo jeden starý vtípek o nakupování :

- dobře a levně

- dobře a draze

- blbě a levně

- blbě a draze.

J. Jurax 29.7.2020 20:12

Jistě.

No a?

Holt Vy neshledáváte v článku páně Kechlibarově nic pro Vás přínosného.

Kdežto mně přijde článek zajímavý i přínosný.