19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Stanislav 19.12.2007 10:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

... slov netřeba ... ;-D

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

No vidíte, že souvislost, v níž Brezina použil zmíněná slova, je mimo kontext, v němž se pohybujete vy. ;-)

Petr Kiebel 19.12.2007 10:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

naopak snažil jsem se argumentovat v kontexto s jím užívaným termínem...

Jakub Roth 19.12.2007 10:16

Re: Výborně,

A to máte pravdu. Svoboda je kravina. Kdo se svobodně rozhoduje, je přinejmenším sprostej podezřelej. Vy budte asi kujón, co? :-P(Y)

Petr Kiebel 19.12.2007 10:34

Re: Re: Výborně,

Myslíte si,že žijete zcela svobodně?

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:39

Re: Re: Re: Výborně,

Vy taky asi netušíte, co je to svoboda, když kladete podobně hloupé otázky? 8-o

Petr Kiebel 19.12.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: Výborně,

Co je na této utázce hloupého?

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:56

Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Protože každému soudnému člověku je jasné, že jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného... ;-)

Petr Kiebel 19.12.2007 11:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

no a o tom mluvím,no vidíte že se shodnem...takže si co? takže si nebudem vzájemně ničit 6ivotní prostředí, protože co? protože ho ničíte i mě...

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 11:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Mně - když už...  ;-P

Petr Kiebel 19.12.2007 11:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

ach jo,pardon "mně"

Jakub Roth 19.12.2007 10:42

Re: Re: Re: Výborně,

Já se snažím. Ale kolem mne je plno mr%navejch hajzlíků, kteří přemejšlí, jak svobodu omezit. Jeden z nich jste vy.

Petr Kiebel 19.12.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: Výborně,

Tak to jste poměrně naivní,má smysl Vám vysvětlovat,že ZCELA svobodně určitě nežijete,nežil jste a nikdy žít nebudete?

Jakub Roth 19.12.2007 10:52

Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Takže znova - já se snažím. Ale vy a vám podobný blbečkové proti tomu furt něco máte. Vy budete asi mladej, ale já už v nesvobodě žil. A tak jsem alergickej ta patvory, který by něco podobnýho chtěli znova. Tehdy rudá, nýčko zelená. Kapišto?

Petr Kiebel 19.12.2007 11:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

nekapišto, 1)proč jste vulgární?,2) také jsem maloval aurory,3)něco jiného je svoboda názoru (což mi teď upíráte),něco jiného je svoboda nedat přednost na hlavní silnici,nebo znečisťovat prostředí kol sebe

Stanislav 19.12.2007 10:44

Re: Re: Re: Výborně,

Rozhodně ne, ale nerad bych si nechal z toho mála ještě vzít!

Petr Kiebel 19.12.2007 11:20

Re: Re: Re: Re: Výborně,

souhlas...

jirka.s. 19.12.2007 11:28

Re: Zajímavé, .....

.... že se diskuze k pitomému příspěvku jednoho pitomce dostane třeba až ke spodním vodám!

clay 19.12.2007 11:50

Re: Výborně,

to jste zase něco špatně pochopil...

červotoč 19.12.2007 9:45

Pane..

Pane Pečinka velice poučné ale bohužel my lidé jsme nepoučitelní a vždy musíme naletět  různým zvěrozvěstům.:-(

prouky 19.12.2007 9:23

Svoboda, invence a práce

Cituji z článku: „Další bonmot zase říká, že absolutně obnovitelným zdrojem je lidská invence a naopak absolutně neobnovitelným zdrojem je lidská svoboda. Jinými slovy to znamená, že omezovat v zájmu ochrany přírody lidskou svobodu je nebezpečné, a že lidská invence nakonec najde řešení každé potenciální krize.“

K tomu: Ještě obnovitelněším zdrojem než lidská invence, je lidská práce. Absolutně nechápu, proč tento statek, který bude k dispozici co bude lidstvo, je tak drahý, zatímco statky omezené nebo přinejmenším s nejasným dostupným množstvím, jako třeba rudy, jsou laciné.

A co se týká invence a svobody, to jsou spojité nádoby. Není invence bez svobody. Ona možná je, ale nemůže se projevit. Invence se řádně projeví teprve tehdy, když si něco svobodný jedinec vymyslí a pokusí se to svobodně a samostatně realizovat. No a pak je z něj milionář nebo si nabije hubu. Svoboda je svoboda nabít si hubu! Jen proto je severoatlantická civilizace na špici pokroku a bohatství. Protože každý může svobodně zkusit realizovat svou invenci.

pavel 99 19.12.2007 9:27

Re: Svoboda, invence a práce

"... Absolutně nechápu, proč tento statek, který bude k dispozici co bude lidstvo, je tak drahý,..." - zkuste se zeptat "poskytovatelů" tohoto statku. Třeba zjistíte, že vůbec nechtějí za jeho poskytnutí odměnu a tudíž je onen statek drahý úplně zbytečně.

Petr Kiebel 19.12.2007 9:33

Re: Svoboda, invence a práce

Omezovat lidskou svobodu v zájmu přírody je bohužel nezbytné...

Stredocech 19.12.2007 9:48

A o tom, co je zájem přírody bude rozhodovat KDO?

Žádný "zájem přírody" neexistuje, existuje jen zájem lidí na kvalitě životního prostředí, zájem lidí na tom, jak vypadá jejich okolí a dlouhodobý ekonomický zájem, který může být v rozporu se zájmem krátkodobým a samozřejmě ještě zájem jednoho člověka, který může být v rozporu se zájmem jiného člověka.

Věrozvěsti, mluvící o "zájmu přírody" jsou obyčejní podvodníci nebo magoři.

Jak napsal pan Brezina, to, že ochraňujeme slony, nosorožce nebo krajiné oblasti je LIDSKÉ rozhodnutí (dost často správné dle mého osobního názoru).

prouky 19.12.2007 9:54

Re: A o tom, co je zájem přírody bude rozhodovat KDO?

Zlatá slova. "Věrozvěsti, mluvící o "zájmu přírody" jsou obyčejní podvodníci nebo magoři."

Ochraňujme nosorožce, nebo nějaké broučky nebo kytičky. Vždyť se vždycky může stát, že v jejich genetické výbavě je něco, co se nám může hodit. Viz - zájem lidí.

Petr Kiebel 19.12.2007 10:14

Re: A o tom, co je zájem přírody bude rozhodovat KDO?

Dobrá,mluvme radši o životním prostředí...

Enik 19.12.2007 9:52

Re: Re: Svoboda, invence a práce

To ovšem platí jen pro ty, kteří se necítí být součástí přírody. Vzhledem k tomu, že člověk součástí přírody je, pak by svoji svobodu omezoval ve svém vlastním zájmu. Jedná se tedy o jakýsi druh samoregulace svobody a lidského bytí. Jenže ekologisté chtěji omezovat lidskou svobodu v rozporu s lidskými zájmy. Pokud bude totiž člověk doopravdy ohrožený, pak bude mít svobodnou možnost se rozhodnout, jak se zachová. Dnes je mu ovšem to chování diktováno "vyšší" moudrostí. To nemá se svobodou nic společného. Je to diktatura!

Honza42 19.12.2007 10:04

Re: Re: Svoboda, invence a práce

Je to pořád dokola. Kdo je ten příroda? jak fundovaná jsou jeho rozhodnutí? V nesvobodném světě nějaký pitomec merkel vydá nařízení a všichni tupě staví fofrníky, i když je to kravina. Mrhají penězi a hlavně energií a časem. Ostatním řešením zavře dveře, protože tak ("pan příroda") rozhodl.

Ve svobodném světě přicházejí překvapivá řešení z oblastí, kde by to nikdo nečekal. Já osobně vymýšlím věci když mne napadnou a nikoliv když to rozhodnou na sekretariátě přírody.

Kolombo 19.12.2007 10:22

Re: Re: Svoboda, invence a práce

K přírodě patří i sopky, dopady planetek a výbuchy supernov. Člověka zajímá prostředí, ve kterém se mu daří a které se mu líbí.  V ekologistickém stylu by planeta uživila tal půl miliardy lidí, ne sedm miliard. Půl miliardy lidí zase neudrží dnešní úroveň znalostí, o rouvoji nemluvě. kdo jsou tedy ekologisté? Estéti, kteří by rádi nějak elegantně vymlátili 90% současné populace pokud možno takovým způsobem, aby se to nijak nedotklo jejich výhledu z okna.

tom 21.12.2007 16:46

Re: Re: Svoboda, invence a práce

To je hloupost, to Vám tady mnoho čtenářů napíše, každý jinými slovy. Když tohle vydáváte za nezbytné, další diskuse nemá cenu, názory se nikdy nepřiblíží ani o kousek. S Vaším tvrzením VK  tak vehementně polemizuje a má pravdu.

Není "zájem přírody". Jsou to lidé, kdo vysvětluje zájem přírody. Svévolně. A jen někteří lidé. Tak část lidí rozhodne, co je zájem přírody. A mně, nesouhlasícímu, vyloží to, co je jim nad slunce jasné. A shodne se na omezení lidské svobody. Jenomže mně to stále jasné není a nesouhlasím. Co pak asi bude následovat? Koukám do historie a k těm černým, hnědým, rudým barvičkám mi ňák podezřele pásne zelená.