19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
G21 19.12.2007 13:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Já vám věřím, že se jmenujete tak, jak se podepisujete nad své příspěvky, ale uvědomujete si, že ne u každého to tak je? Asi si dokážete představit, že se někdo podepíše Petr Kiebel a ve skutečnosti se jmenuje Franta Vopička, že? Takže vaše výkřiky o tom, kdo se umí nebo neumí (chce x nechce) podepsat jsou naprosto irelevantní. Smiřte se s tím, že internet je do jisté míry anomyní médium. Vy tento svůj argument použijete v každé diskuzi aspoň jednou, pravděpodobně když se vám nelíbí odpovědi na něco, co napíšete. A jen takna okraj, vaše argumenty evidentně na VĚTŠINU ostatních nezabírají. Není to argument pro to, že nemáte pravdu (i když si rozhodně nemyslím, že jí máte), nicméně to naznačuje, že VĚTŠINA s vími nesouhlasí, stejně jako nesouhlasí s názory různých enviromentalistických hnutí, stran zelených, proroků zeleného míru a pdobné havěti. Není na tom náhodou založena demokracie? A nezkoušejte na mě něco o právech menšin. Ta by byla pošlapána ve chvíli, kdyby vás někdo z nás za váš názor zastřelil nebo při nejmenším zavřel. Zatím mám pocit, že to za chvíli bude obráceně.

Jakub Roth 19.12.2007 10:48

Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Co na to říct? Třebo tohle - já mám na Šumavě louku. Ta je pro mne ekonomicky zajímavá jako pastvina. Pro Zelené Khméry je zajímavá jako biotop (říkám to správně? Já totiž tak nějak to khmérský ptydepe neovládám). Takže já Khmérům louku prodám. Dřív, než se jim podaří prosadit zákon, kterej mi jí vyvlastní v zájmu podbělu a cvrčka. Já budu spokojenej, Khmérové budou spokojený. Jen ty krávy nebohý se nebudou mít kde pást. Ale to je přeci jedno - a) nemáme tolik žrát, b) prděj metan a to je skleníkovej plyn či co, c) zabij krávu, zachráníš podběl :-P

Petr Kiebel 19.12.2007 10:53

Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Vám se tohle stalo?

Jakub Roth 19.12.2007 11:07

Re: Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Přijde vám na tom, zelenej mužíku, něco nereálnýho?

Petr Kiebel 19.12.2007 11:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

vám se tohle stalo?

Jakub Roth 19.12.2007 11:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Ne. Páč jsem jim to neprodal. Ale ten blbeček, co se mi vypravil sdělit, že tuto lokalitu nemám spásat (pro jistotu dovysvětlím - ne já, ale krávy), ale okukovat a sem tam kosit. Zaplať Bůh (pro něj, to víte, šumavský pruďasové) to byl jen "přátelský" názor kolemjdoucího. Prý z nějakého sdružení Prha, znáte? Ale vaši kámoši na to prej chystaj nějaký zákony. Mimochodem - úpravu vlastnickejch práv v rámci Natury 2000 ráčíte znát? 

Petr Kiebel 19.12.2007 11:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: biokoridory? biotop? atd atd?

Nejsou to moji kámoši,neznám je...Takže nějaký trouba z nějakého sdružení Vám něco řekne a Vy prodáte svou louku? No co na to říct...

Honza42 19.12.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Biotop? Biokoridor? Nevím. Není to něco jako že když jsem línej udržovat krajinu tak jak to dělali naši předkové, tak se na to vykašlu a nechám to zarůst buření a plevelem?

Petr Kiebel 19.12.2007 10:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

to opravdu není...

Honza42 19.12.2007 11:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Máte pravdu, o příspěvek výše je to vysvětleno lépe. I když vlastník není líný není mu to nic platné, protože jiný pracovitý úředník ví lépe jak se starat o louku kterou rodina vlastníka obhospodařuje 150 let.

Petr Kiebel 19.12.2007 11:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

ach jo,máte nějaký konkrétní příklad?

Honza42 19.12.2007 11:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Samozřejmě. Netvařte se že žijete na jiném kontinentě. Můj známý má na Šumavě pastvinu, kde odedávna pásli ovce. Teď už nesmí. myslím, že tam roste nějaká orchidej či co. Byl to jeho sen na důchod a tak mu to znechutili, že louku prodal a odstěhoval se do Budějic.

Petr Kiebel 19.12.2007 11:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Co já zhruba vím, tak nějaký druh naší orrchideje naopak potřebuje spásané louky..a u nás se spousta zemědělců velmi dobře živí udržováním luk...

Honza42 19.12.2007 11:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Ano to je další příklad vykrádání státních peněz. Já mám naopak za barákem louku nesekanou 20 let a je nádherná. Plná třezalky a různých léčivek. Nikdy nezaroste, protože je přemnožená srnčí. Pokud je třeba udržovat půdní fond, stačí louku pokosit jednou za 2-5 let, aby nezarostla dřevinami, ale to by bylo moc levné.

Petr Kiebel 19.12.2007 10:33

Re: Re: Re: Re: Výborně,

PS: co spodni a povrchové vody,hluk,odpadky a td atd..

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:36

Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Co jsou ty vaše "spodní vody"? Nějaký novinářský či melounistický blábol? Já znám vody povrchové a podzemní... ;-P

Stanislav 19.12.2007 10:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

No ve sprše máte horní vodu a ve vodotrysku spodní ... :-) Dělám si legraci, ale spodní voda je, myslím, běžně používaný název pro vodu podzemní, aspoň u nás, na Podřipsku ... :-)

meloun 19.12.2007 11:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Spodní voda je tak akorát novinářský blábol. Voada je atmosferigká, povrchová nebo podzemní. Spodní je prádlo.

Stanislav 19.12.2007 11:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

Voda je také pitná, užitková, čistá, špinavá, tichá (tedy ta, co břehy mele), horská (co taky břehy mele, ale té se to toleruje), těžká, lehká, třetihorní, drahá, odpařená nebo zmrzlá a prádlo je na tom podobně ... :-)

pavel 99 19.12.2007 15:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

"...prádlo je na tom podobně ..." - Vy máte třetihorní prádlo?8-o

Petr Kiebel 19.12.2007 10:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

to jste trošku mimo,termín "spodní vody" je poměrně častý (i v hydrologii)

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:45

Re: vody PODZEMNÍ (vs. povrchové)

V hydrologii a hydrogeologii je správný pojem vody PODZEMNÍ (vs. povrchové). Pojem "spodní" používají jenom laici a novináři. ;-P

Stanislav 19.12.2007 10:48

Re: Re: vody PODZEMNÍ (vs. povrchové)

A my, Podřipané ... :-)

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:50

Re: Re: Re: vody PODZEMNÍ (vs. povrchové)

Až na hydrology a hydrogeology... ;-)

Stanislav 19.12.2007 10:59

Re: Re: Re: Re: vody PODZEMNÍ (vs. povrchové)

Těch je tu málo, ti se nepočítají ...  :-)

Petr Kiebel 19.12.2007 11:18

Re: Re: vody PODZEMNÍ (vs. povrchové)

tak to se omlouvám,už je to dlouho co jsem měl hydrologii...ale v termínu si rozumíme,ne?

Jakub Roth 19.12.2007 10:24

Re: Re: Re: Výborně,

Poslechnou, voni tady někde požili termín "zájem přírody". Mohli by to nějak konkretizovat. Vonehdá jsem se snažil u jednoho nácka dopídit definice "národní zájem". Tak ňák mi to přijde být stejnou kravinou.

Petr Kiebel 19.12.2007 10:32

Re: Re: Re: Re: Výborně,

Ten termín použil p.Brezina,ve svém článku...

Ladislav N. :-))) 19.12.2007 10:37

Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

V jaké souvislosti? Můžete citovat?

Petr Kiebel 19.12.2007 10:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výborně,

"omezovat v zájmu ochrany přírody lidskou svobodu je nebezpečné"