4.12.2021 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lukavský 2.12.2010 23:35

Pane Drábku s odpuštěním ...

S odpuštěním .. (jak slušně říci, že jste demagog, případně něco podstatně horšího). ?

Váš článek je podivnou směsí demagogie, závisti a nenávisti k čemukoliv odlišnému.

Na svůj názor máte právo, ale obávám se, že se za ním skrývá něco jiného než strach o peníze, které jdou, jak říkáte, také z Vaší kapsy....

PS. Nejsem členem žádné ekologické organizace, nepřiděluji peníze, ani nejsem členem Hare Kršna. Bohužel si ani nemyslím, že by někdo dával jednoduché recepty na ekologickou problematiku.

J. Mrázek 2.12.2010 19:28

Vezměme to z hudební stránky :

www.youtube.com/watch?v=Vx-t9k7epIk

J. Koťátková 2.12.2010 11:51

Berte to z té lepší stránky

krávy u Krišnovců se mají dobře. A perličky, doufám, před vlakem uhnou.

V. Skalová 2.12.2010 12:47

Re: Berte to z té lepší stránky

Však já jim to přeju, jenže atˇsi to tak dělají za své peníze! Dotace znamená, že peníze byly sebrány někomu, kdo se třeba dře jako blázen, na tyhle, kteří za to mají "pohodu"... Jaký je jejich přínos společnosti, že je potřeba je dotovat?

M. Prokop 2.12.2010 13:34

Re: Berte to z té lepší stránky

Z lepší stránky bych to bral jedině vidlemi. Všechny.

J. Kanioková 2.12.2010 18:55

Další zelená sviňárna

http://www.euro.cz/id/y1chkbi7ni/detail.jsp?id=3672

J. Václavíková 2.12.2010 11:37

Pane Drábku,

vždy oceňuji, když se někdo snaží problém pojat komplexně a hlavně když se drží zásad kritického myšlení. Přesto bych měla některé výhrady, většině Vaší kritiky dávám za pravdu, ovšem k vyváženosti kousek přece jen chybí. Zkusil jste např. nechat kousek zahrady svému osudu? Garantuji Vám, že kopřivy Vám tam narostou i bez toho, aby byla půda byť jen pohnojena, takže automaticky z této skutečnosti vyvozovat přehnojení dusíkem mi připadá nefér. To bych spíš usuzovala na nepečlivého hospodáře. Dále bývá dobrým zvykem po A dodat i B, což neděláte. Hnojení průmyslovými hnojivy má své opodstatnění, ovšem zase se jedná o komplexnější problém, než jak jej tu prezentujete. Aby se v půdě tyto živiny udržely, musí být nejdříve nahnojena ,,biologicky". Dále je určitá mez, za níž je hnojení neefektivní a dochází ke zvýšenému vyplavování do povrchových toků. Závěrem bych dodala- stavíte se proti jednostrannému pohledu a ve výsledku poněkud přechylujete na druhou stranu (viz diskuze). Byl to opravdu záměr?

M. Krátký 2.12.2010 12:10

Re: Pane Drábku,

ano, trochu vyváženosti nikdy neškodí, vracím se dnes k tomuto článku i diskusi podruhé a napadá mě tato kacířská myšlenka, nejedná se při čerpání EU a jinýchz dotací vlastně o trestný čin, nebo dokonce o zločinné spolčení, když se jedná o skupinové a organizované čerpání ?

J. Václavíková 2.12.2010 16:38

Re: Pane Drábku,

Pokud je to reakce na můj příspěvek, upozorňuji, že jsem se k tématu čerpání dotací nevyjadřovala (napohled mi to taky přijde poněkud neuvážené, ale nevím o tom tolik, abych si mohla učinit závěr), já jen nemám ráda tohle od ,,pankejtu k pankejtu".

S. Rehulka 2.12.2010 11:28

Šlehejte je kopřivami....

....házejte na ně jejich (kravský) trus !

Jejich krávy jsou možná zdravé, ale oni jsou šílení (anebo - viz EU dotace, vyčůraní !), tak jako ti všichni pseudoochranáři přírody.

V. Kremlik 2.12.2010 10:25

Plus

Vynikajici pripadova studie, skvele zdokladovana. Kolega Drabek boduje.

J. Hanzal 2.12.2010 9:47

Vážený pane Drábku

velmi pěkný a hlavně trefný článek. Jen nejsem přesvědčen, že otevřete oči všem těm zarytým "bio a eko". Já osobně jak slyším někde bio či eko hned se mi v kapse otevírá kudla, nevím čím to je. anebo jak říká moje tchýně "to je na sekerou do hlavy". Prosím o více takových článků, protože, si myslím, jinak pojedeme hezky rychle z kopce do hajz.... . Však vy víte kam.

J. Kanioková 2.12.2010 2:02

Ty zelené podvody, to je hnus.

I tohle je sviňárna - Včera začala v Cancúnu, Mexico, konference proti globálnímu oteplování. 1500 zúčastněných - kdo to platí?..... Oteplovači na základě lživých argumentů vytváří argumenty o stoupání moří, což je debilita, a tak  "sdružení ostrovních států" žádá vytvoření a naplnění klimafondu na nákup nových území pro jejich obyvatelstvo, které bude muset uprchnout. Hnus, velebnosti...

B. Uhlich 2.12.2010 8:38

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Což o to...kdo to platí je jasné...my, všichni na celé zeměkouli, ale spíš je zajímavé, že nikoho nenapadlo, že vůbec sám fakt, že se takové obudnosti konají - je něco tak šíleně neekologického, že kdyby to ti aktivisté mysleli opravdu vážně - tak první co udělají, že se tohle rozpustí....hlavně, ža pak ukazují na nějaké chudáky a chtějí jim měřit jejich uhlíkovou stopu.....

J. Schwarz 2.12.2010 9:25

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Jakékoli dotace jsou sviňárna. Když chci něco "dotovat", musím jinde sebrat, ukrást, šlohnout. Společnost je jen parta kooperujících jednotlivců a je nepřijatelné, aby se část těch brachů "dohodla" že zbylé oberou a ti museli srazit kufry a klopit. Každý z toho spolku by měl mít právo říct, že se už necítí být členem v případě, že nabude dojmu, že se mu členství nevyplácí. V tom případě si zbylí členové mohou dělat pro co se "většinově" rozhodnou - ovšem bez disponování odstoupivším členem a jeho majetkem. Samozřejmě že kolektivista si vždy vymyslí stovky "ušlechtile" a "humanisticky" znějících frází, kterými svou zlodějnu obalí. Nicméně i kolektivista je jen jednotlivec, jeho kolektivistické smýšlení je reprezentováno jen strukturami v jeho mozku. Ne kolektivním, ale individuálním. Individualista preferuje vlastní zájem a na ostatní třeba kašle, ale v púrincipu je považuje  za sobě rovné a přiznává jim stejná práva jako sobě. Kolektivista by nejraděj podřídil svým představám všechny ostatní. Chce předělat nebo zničit  všechny, co mu neladí s jeho představami o světě a "společnosti", ve které by rád žil.  Takže takový kolektivista  je mnohem větším egoistou, než jakýkoli individualista. A je taky nebezpečnější.

M. Pechr 2.12.2010 10:03

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

to zní jako nějaká Hayekovina...nepletu-li se

J. Skotnica 2.12.2010 10:55

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Nepletete se a pan Schwarz má spolu s Hayekem stoprocentní pravdu.

S. Ševeček 2.12.2010 11:58

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Pane Pechre (Pechře?), pan Schwartz má pravdu - jde přece o zákon zachování hmoty a energie v lidském světě.

Jinak - pan Drábek zajisté promine - se mi líbí název jeho článku:

Hare Kršna, hure EU, hare...

J. Hejna 2.12.2010 13:12

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Tohle není povídání o EU, že ne?

M. Prokop 2.12.2010 13:33

Re: Ty zelené podvody, to je hnus.

Jen v podtextu......