8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

DOPRAVA: Ode zdi ke zdi

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
5.7.2006 11:48

Nevim, odkud cerpal autor sve informace...

...ale pokud Vas v Rakousku chytnou pri jizde rychlosti o vice nez 50 km nad limit mimo obec nebo o vice nez 40 km nad limit v obci, tak prijdete o ridicak na miste. A k tomu, ze rakousti policiste narozdil od ceskych nemeri na dlouhych prehlednych usecich...uz jste nekdy jeli po B7 z Vidne do Brna? :-)

5.7.2006 13:41

Autor ma pravdu

Autor ma naprostou pravdu. V rakouskem bodovem systemu zaznam za neprimerenou rychlost neni definovan  (pokud umis nemecky podivej se se na http://www.oeamtc.at/vormerksystem/, kde najdes kompletni seznam). To ale neznamena, ze pokud jedu jak cune, mne policie nemuze za rychlou jizdu odebrat ridicsky prukaz. I bez prideleni bodu. A k B7. Jezdim do Vidne casto. Na tachometru 110, ve skutecnosti (podle GPS) 105 km/h. Jeste mne nikdo nezastavil. A nedovedu si ani predstavit, ze by mne nekdo v Rakousku zastavil pro namereni 102 km/h.

5.7.2006 15:05

o vice nez 50 km nad limit ????

Kdo tu mluví o něčem takovém ?   Nás budo buzerovat už při 1  km nad limit !

5.7.2006 22:55

Re: Nevim, odkud cerpal autor sve informace...

Musím potvrdit rozumnost rakouských zvyklostí z vlastní zkušenosti, před 2 roky jsem jel na Milulášskou merendu ve Freistadtu s dětmi (Empfehlenswert :-)!) a po blbém českém zvyku jsem před Freistadtem zvolna "dojížděl" (60 - 65 km/h), za kruháčem odchycen, můj Passat prohlédnut až po výstr. trojúhelník, leč profesionálně, rychle, slušně a bez buzerace. Následovala domluva a odjezd bez pokuty.

5.7.2006 10:05

Dotaz

Prosím, nevíte někdo, zda je možno někde najít stránku např. petice za odstranění chyb v tomto zákoně? Mohlo by se to jmenovat: "Nejsme gauneři, ale hlavně - NEJSME OVCE" . Jsem neuvěřitelně naivní, kdesi jsem totiž zaslechl (moc tomu nevěřím), že jsme přestali být demogracií a začali být demokracií, což by mohlo znamenat, že pokud bude nespokojených hodně, musela by se o to starat i naše prasátka.

jan.kolsch@seznam.cz

5.7.2006 11:54

Re: Dotaz

Nejsme gauneři ??? Zkuste si někdy zajet do Prahy, si trochu zamyškovat.

5.7.2006 19:19

Re: Re: Dotaz

Jenomže to myškování nový zákon nevymýtí, ten je stavěný na jednoduché postihy za rychlost, bez oheldu na stupeň nebezpečnosti.

5.7.2006 19:53

Re: Re: Dotaz

no, kdo neumí, měl by jezdit nejdřív někde, kde mu to půjde. Nikdo se nenarodil jako perfektní řidič. Je to dovednost jako každá jiná. A myškují různé kravky-sekretářky, s mobilem u ucha, s přeturbvanou miniplečkou, kterou jim koupil jejich "kořen" a kterí jsou tak drzé, že si mylsí, že ostatní mají povinnost je tolerovat. Až pak narazí třeba na Porsche Cayene. To je pak překvapení.

5.7.2006 20:53

Re: Re: Re: Dotaz

Jóó, Porsche Cayene to se mi moc líbí. Bohužel moje vrozená lenost mi brání vydělat potřebný obolus a tak ho jenom okukuju u jednoho baráku, když jdu ráno do kolbenky zametat špony...

5.7.2006 14:27

Re: Dotaz

Muzete se pripojit k protestni akci 7.7.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006062601

Spociva v tom ze se absolutne dodrzuji vsechny predpisy jakkoliv jsou nesmyslne.

5.7.2006 9:27

autore

kdyz uz - pravem - nadavate na politky, jeste by se sluselo rict, KDO tuhle zrudnost odhlasoval a kdo byl proti.....

5.7.2006 9:32

Re: autore

Proti byla ODS,Paroubek s koministy a části KDU válcovali až nás převálcovali.

5.7.2006 12:21

Astone, sic malý, nelžete pořád

Při každém z hlasování byl vždy pro i někdo z ODS, takže přestaňte s tou propagandou. Je trapná.

5.7.2006 13:43

Re: Astone, sic malý, nelžete pořád

a učitě byl proti i nějaký komunista, že, třeba Vy

5.7.2006 14:50

Modrý ptáčku

Jen si dejte pozor na ocas, začínáte jej mít pořádně narudlý.

5.7.2006 16:33

Re: Astone, sic malý, nelžete pořád

Jo, to už tady jakýsi "Jiří" psal před pár dny. Z ODS ve druhém kole jediný poslanec pro... ;-DR^

5.7.2006 19:57

Re: Astone, sic malý, nelžete pořád

jo, kdo z ODS ? Schválně.

5.7.2006 19:57

Re: Astone, sic malý, nelžete pořád

Z ODS nezařazený Kot

6.7.2006 0:28

Re: Re: autore

Bohužel nebyla. Jen měla mezi sebou pár zásadních oponentů. Ale jinak proti zákonu nebyla. A ODS na pražském magistrátě naopak využívá ustanovení zákona ve vztahu k MP do puntíku;-€

5.7.2006 9:20

Doplnění

Autor článku - naprosto správně. Jenom bych doplnil: nezapomínejme, že obecní policie jsou pod správou komunálních zastupitelstev. Nebojme se přicházet za svými zastupiteli, starosty, radními odpovědnými za obecní policii a žádat po nich vysvětlení. Nebojme se jednat s nimi tvrdě a bezohledně. Pamatujme, že komunální volby jsou za 4 měsíce. Ve volební kampani můžeme chodit na schůze a pokládat kandidátům přímé otázky, jak si představují fungování obecních policií.  Je to i v našich rukou.

5.7.2006 9:31

Re: Doplnění

Souhlasím.R^ V našem malém městečku máme 5 křižovatek,řízených semafory. U jednoho byl čas mezi zelenou a žlutou a červenou nastaven tak,že každý řidič,který nebyl z našeho města,platil a platil. Výběrčí byla městská policie. I našel se jeden občan,vzal si stopky,interval změřil,napsal článek do místního tisku a hle,policie městská si vybrala jiné místo pro buzerování. Mimo město kontroluje,zda řidiči nepředjíždějí jiné. A každý,kdo není z našeho města zase platí a platí. Ten sledovaný úsek je přehledný na dálku minimálně 900m ale značka,je značka. A tak se ptám,potřebujeme městskou policii? Proč byla zřízena,pravomoce mají jako státní policie. Není to tím,že zavádíme u nás pomaloučku,potichoučku Policejní stát?

5.7.2006 11:53

Re: Re: Doplnění

No proč asi byla zřízena městská policie. Na snížení nezaměstnanosti. Když už fakt není kam, tak ještě pořád zbývá městská.

5.7.2006 12:00

Re: Re: Re: Doplnění

Trefil jste hřebík na hlavičku. Známého syn byl nezaměstnaný registrovaný na Úřadu práce. Nabídli mu práci v městské policii, kterou odmítl a tím pádem přišel o dávky. 

5.7.2006 10:47

Re: Doplnění

Pravdu díte, Oto. Pouze na obci, jako zřizovateli, záleží, co MP bude provádět. U nás v 60-ti tisícovém městě je už jasno - MP bude fungovat stejně, jako dosud. Chtete měřit rychlost? Kupte si radar za vlastní, město je nekoupí. Velitel MP dostal od primátora jasně najevo, co se od té bandy nemehlů očekává a kam se nemají cpát. Naštěstí zdejší zastupiči mají jasno v tom, že MP tu není od toho, aby suplovala práci policie státní, kterou si vydržujeme za nemalé peníze

6.7.2006 0:26

Re: Re: Doplnění

co to je za osvícené město?

Protože šéfové na magistrátu v Praze ( Blažek - ODS a Bém - ODS) to udělali přesně obráceně;-€

Nakupují radary jak vzteklí a pověřují MP ( Kotrouš - snad bezpartijní) provádět rychlostní buzerace.

5.7.2006 9:09

Teď už máme, co jsme chtěli...

To,že je Šimonovský dement víme všichni.Zákon by se měl dodržovat, komu to dělá problémy ať jezdí vlakem,autobusem nebo na kole.Nebo ať emigruje, v zahraničí maji pro takové věci pochopení ;-) Zprasení zákona jste si způsobili sami svým prasáckým chováním na komunikacích.Dřív se mohlo i "chlastat".Zákony tvoří lumpové a dělají je hlavně pro sebe - mají na to.Místo divení by bylo lepší něco podniknout.Každý pronárod má takové představitele, jaké si zaslouží - dobře nám tak! >-

5.7.2006 20:03

Re: Teď už máme, co jsme chtěli...

Zákon by se měl zrušit jako naprostý nesmysl. Zprasení jsme si nezpůsobili, zprasení založila tlupa debilů na ministerstvu dopravy, doplněná o kreativitu těch vyžírků v Parlamentu. Podniknout by se mělo co ?

5.7.2006 9:07

MP

Mimo město svého trvalého bydliště (obecní vyhláškou musím znát markanty uniformy MP obce, kde mám trvalé bydliště), jinde jinému uniformovanému tajtrdlíkovi nezastavím (navíc reflexní vesty má navlečeny "kde kdo"), než jsou orgány, jejichž markanty uniforem jsou stanoveny zákonem. To bych mohl zastavovat i uniformovaným hotelovým portýrům, nebo ochrance "puffu". Prostě je nemohu v jejich operetních mundůrech poznat. Jenom mám obavy, abych se nestal pak terčem střelby zhrzených městských vechtrů.  Jaký je váš názor?

5.7.2006 9:00

tchyně a ještě k tomu úča

Teď mi vyprávěl jeden kámoš poučnou příhodu: Jeho tchyně jela do shopping centra a viděla, že v opačném směru měřej policajti. Když se inkriminovaným úsekem vracela, jela schválně 40. Samozřejmě se našel blbec, který využil krátkého rovného úseku a kolonu předjel. Samozřejmě byl jejich ... Doma se ta kráva tímto hrdinským činem dokonce chlubila

5.7.2006 11:47

Re: tchyně a ještě k tomu úča

Toto není nebvyklá situace, poté, co v Motole (Praha 5) na Plzeňské zcela bezdůvodně sundali 70 a nechali na přehledné čtyřproudé silnici mezi loukami platit 50, měří se tam každou chvilku! No, a když si takhle jedu na periferii nakoupit, hned vidím, co mě cestou zpátky z kopce u hotelu GOLF čeká. Tož se ovládám, jedu si přesně 50, předjíždejí mě všichni, i cyklisti, i děcka na kolobrndách... A happy end? Ten se nekonal. Jsem jediný zastavený, moje podezřele vzorná rychlost  vedla k dechové zkoušce. Protože jak známo z noční Prahy - pomalu a na zelenou jezděj jenom vožralí...