2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

DOPRAVA: A dál už nic

V těchto dnech mají české dálnice kulaté narozeniny. Je to totiž zrovna 55 let, co se započalo s výstavbou naší dálniční sítě. Jasně, projekty a pokusy tu byly mnohem dříve, dokonce i několik nesouvislých a nenavazujících kousků bylo téměř dostavěno za protektorátu, ale ten dnešní dálniční systém se začal budovat právě až 8. září 1967.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 10.9.2022 5:14

Výstavba dálnic tak jak doposud probíhá, je jednou z největších chyb jakou člověk učinil. Zničil obrovské plochy země, rozdělil přírodu i lidi. Dálnice ano, ale pouze řídkou síť v základních směrech, vedenou z velké části tunely nebo naopak nad povrchem. Zbytek dopravy vést po kvalitních silnicích s obchvaty či podjezdy měst a vesnic pokud možno též nad povrchem či po zemí.

T. Kohout 10.9.2022 7:07

To by podpořil i Švejk, vše zavrtat pod povrch. Jak objevil již Švejk, v Zeměkouli je ještě jedna Země a ta je daleko větší, než ta naše. Tak nějak to snad bylo, nevyhledávám tuto sentenci přímo v díle, ale po paměti.

H. Kotaz 10.9.2022 7:14

Jeden takový návrh tady kdysi byl -

z Československa do Jugoslávie, s připojováním v Rakousku/celkem asi 400km.

O. Barvíř 10.9.2022 8:47

. . toho si musím pamatovat, bloger Valenta. Bloguje již od čtvrt na šest. Asi musí na šestou k píchačkám. Pan Valenta o tom již jistě mluvil před válkou s okresním hejtmanem . .