12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

DIAGNÓZA: Klimatická depka

V poslední době roste počet lidí trpících klimatickou depkou, respektive environmentální úzkostí, jak se tomuto stavu odborněji říká. Vzhledem k intenzivní katastrofické klimatické masáži, které je veřejnost vystavena, není divu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kopis 25.8.2019 21:36

Autorka to blbnutí na kvadrát

pojímá ještě velice citlivě a ohleduplně.

P. Rada 25.8.2019 22:15

Re: Autorka a "blbnutí na kvadrát".

Blbnutí lidské - stupidita - se projevuje stereotypním jednáním bez ohledu na dynamiku změn v prostředí. Takto nastává ztáta zpětné vazby např pro umělé popíráním změn v prostředí. nechceme vidět, slyšet, nést odpovědnost a měnit vžitá schemata chování.

Dlouhodobě takto nutně dojde k zničení životního prostředí na kterém jsou ale lidé životně závislí. O "blbnutí na kvadrát" jede dnes v tom smyslu, že autorka bagatelizuje či přímo popírá už dnes vážnou situaci, vjemy úzkosti... třeba spojené se suchem v krajině vyvolaném změnami klimatu v minulých desetiletích. S hlediska sucha zatím trvá jen pět let - ale proces se bude dál rozvíjet minimálně do konce století! O tom už autorka nechce vědět vůbec nic a vše svaluje na údajnou "intenzivní katastrofickou masáž". Příznačné pro stupiditu také je, že se i při rozvinuté informatice dál chováme nepoučitelně - zas tedy ztráta zpětné vazby. Jak asi takovéto ignorantské "blbnutí na kvadrát" může dopadnout?

https://www.youtube.com/watch?v=eb_6MdUZyw0

L. Novák 25.8.2019 23:00

Re: Autorka a "blbnutí na kvadrát".

To vážně musíš ty své dementní s*ačky cpát pod každý nový příspěvek? Magore!

J. Zika 25.8.2019 18:46

ekologická katastrofa už začala

ať si autorka myslí co chce. Bezohledný byznys je totiž sám tou příčinou! K tomu politici neschopní prosadit jedinou užitečnou věc, zamezit drancování, plýtvání atd. Vypalování pralesů na celém světě ještě horším tempem než kdykoliv předtím, aby EU měla čím krmit (sojou) své hospodářské zvířectvo (a na své půdě pěstovat kukuřici-výborné to sice krmivo, ale ouha, je do bioplynových stanic, ne na zkrmení) a dovážet palmový olej, přestože EU je schopna a celá léta byla schopna vyprodukovat všechny své olejniny, jenže nyní jimi v rámci "ekologie"chce krmit i motory aut, ne jen lidi, a ten palmový "je tak levný". Jak může vyjít levněji než řepka nebo slunečnice, když se musí dovézt přes celou Zemi. Ekologickou daň na přepravu zboží, pak by to nikdo nekoupil. K tomu ten šílený růst populace. Paní autorko, i kdyby to "ekologické strašení" nevyneslo ani korunu, je jasné, že Vaše děti, ne až vnoučata, budou mít velice vážné problémy a zničený život bojem o holou existenci.

P. Rada 25.8.2019 19:09

Re: ekologická katastrofa už začala

Souhlas.

Autorka sama má totiž zřejmou diagnozu bezcitné, sobecké osoby která přehlíží realitu a bezohledně se posmívá projevům lidskosti jakými jsou úzkost, deprese, lítost ... které pocitují zdraví lidé, soucítící s týranou matkou přírodou.

https://www.paulinky.cz/Knihovnicka/Encyklika-Laudato-si

V. Petr 25.8.2019 19:15

Viníky jsou JEDNOZNAČNĚ ti, kteří lživě straší "ekologickou

katastrofou" za situace, kdy hlavním a téměř jediným problémem je přemnožení v zaostalých zemích!

Mimochodem, "úzkostí" se snažili zelení argumentovat už před 35 lety, tehdy jim to zatrhl americký Nejvyšší soud!

P. Rada 25.8.2019 22:18

Re: Viníky jsou JEDNOZNAČNĚ ti, kteří lživě straší "ekologickou

Vám zřejmě sucho v česku jako vážný probném uniká, nevadí.

V. Petr 25.8.2019 19:21

Mimochodem, naši předkové se lidským slabostem nejen

vysmívali, ale považovali je za projev méněcennosti!

A v 7 století před naším letopočtem se ještě panovníci vychloubali svými krutostmi.

Mimochodem, tento přístup lze nalézt i ve Starém Zákoně, čemuž mnoho čtenářů nerozumí ALE tehdy to bylo všeobecně rozšířené a normální. To byl též argument Katolické církve (sám jsem se s tím setkal u jednoho kněze v 70 letech), proč by laikové neměli číst Bibli, nejsou prý jí schopni porrozumnět, neboť neznají historické poměry, které tehdy panovaly.

J. Kopis 25.8.2019 21:31

Re: ekologická katastrofa už začala

Ale autorka se neposmívá, naopak s vámi soucítí a je k vašemu složitému mentálnímu rozpoložení velice citlivá!

J. Vintr 25.8.2019 23:32

Re: ekologická katastrofa už začala

Soucit s týranou matkou přírodou byste měl pociťovat nad devastací půdy a krajiny kvůli dotovaným biopalivům, větrníkům a solárním farmám.

J. Vintr 25.8.2019 19:40

Re: ekologická katastrofa už začala

Problém je v tom, že se místo skutečných hrozeb bojuje proti neexistující změně klimatu a proto zcela neškodnému oxidu uhličitému. A část těch ohrožení přímo vyplývá z tohoto nesmyslného boje.

L. Novák 25.8.2019 20:01

Re: ekologická katastrofa už začala

Protože celý klimahysterický "boj" tlačí do politiky darebáci, jako místní fanatik "Rada".

P. Zinga 25.8.2019 13:06

Požáry v Brazílii: vše v normě.

Jediné, co se vaří, jsou mozky novinářů, politiků a užitečných idiotů.

"Podle Earth Observatory NASA z 16. srpna doložila analýza satelitních snímku NASA, že všechny požární aktivity v Amazonské pánvi jsou letos v porovnání s posledními 15 lety blízko průměru".

https://www.tichyseinblick.de/daili-es-sentials/nasa-braende-im-amazonas-becken-im-15-jahresdurchschnitt/

P. Zinga 25.8.2019 12:42

Amazonie není "zelenými plícemi "světa,

spíše bychom měli být rádi, že její kyslíkové hospodářství je neutrální. Potřebuje-li někdo nutně mluvit o "zelených plících", tak by měl jmenovat Rusko (Sibiř), Asii a oceány. Dříve k nim patřila severoamerická prérie.

https://sciencefiles.org/2019/08/24/der-amazonas-ist-nicht-die-grune-lunge-der-erde-hoffentlich-versteht-heiko-maas-von-sonst-etwas/

P. Manda 25.8.2019 12:15

Tedy dobře pane Rado

jsem dle vás pokrytecký svatoušek bez znalosti pojmu odpovědnosti. je to lež. Ale vaše svatá pravda ve jménu nemocné Grety švédské se někomu může jevit jako blud. Nevím v čem spatřujete u mne pokryteckost. Vy fanatický antikonzervativec. Vůbec nevíte co já dělám pro ŽP. Vy bojovník se "sodovkovým plynem".

Po třetí se vás ptám kolik jste uložil stovek KW do podloží za tento týden ??

Já jsem doložitelně eliminoval za poslední 4 roky 17 tun CO2 kolik vy ??

P. Rada 25.8.2019 18:58

Re: Tedy dobře pane Svobodný...

... nerozumím sice tomu na co konkrétněji vlastně reagujete protože se nedržíte diskusního vlákna. Zkuste tedy v souvislosti s otázkou přímo za tentotext doložit jak jste za poslední 4 roky eliminoval 17tun CO2.

Co se týče mne tak už 20let nepoužívám pro vytápění RD fosilní zdroje. Týdenní výkaz mohu udělat ale jen dopředu - nikoliv zpětně. Snad pro ilustraci postačí, že letos od 21.1 kdy jsem systém aktivoval až do dneška načetl měřič 2RW6 příkon 47788kWh tepelné energie s kolektorů tepelného soláru.

Pokud jde o údajně nemocnou Grétu tak Vás zároven upozornuji, že se s největší pravděpodobností znovu dopouštíte POMLUVY. Pomluvy podobné jakou už na veřejnost vypustil Brezina a jakou rádi zneužívají lidé kterým toto mimořádné lidské mládě odvážně nastavuje zrcadlo:

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/93865/co-je-to-aspergeruv-syndrom-aneb-dva-zasadni-omyly-clanku-klimaticke-zaskolactvi.html

J. Vintr 25.8.2019 19:45

Re: Tedy dobře pane Svobodný...

Je celkem jedno, čím to "mimořádné lidské mládě" trpí, ale v každém případě je jen bezduchou loutkou v rukou manipulátorů s klimatickým strašením. Ovšem strašení skrze toto děvče může fungovat jen na jedince bez mozku.

P. Rada 25.8.2019 21:48

Re: Tedy dobře pane Svobodný...

Za strašení lze považovat klamné jednání s cílem vyvolat falešné obavy.

Jsou snad miliony uschlých stromů napříč republikou zfalšované?! Je deficit vodní bilance za posledí léta falešný?!

https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/sucho-v-pude-se-zmensilo-od-roku-2015-presto-v-krajine-chybi-hektolitry-vody-40294083

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/katastrofa-s-niz-se-pocitalo-az-v-roce-2050-dorazila-driv-trpi-uz-polovina-ceska-70537

Za daleko pravděpodobnější považuji falešné chování pana Vintra.

J. Vintr 25.8.2019 23:16

Re: Tedy dobře pane Svobodný...

Samozřejmě, že na internetu najdete tisíce článků, "potvrzujících pravdu", ve kterou vy věříte. Ti, kdo na oteplovačském byznysu vydělávají astronomické peníze, si koupili nejen "vědce" a politiky, ale samozřejmě i média a novináře. A někteří, jako třeba vy, jim dělají nadšeně reklamu i zadarmo...

L. Novák 25.8.2019 19:58

Re: Tedy dobře pane Rado

Na zeleného blba "Rada" je zbytečné vážně reagovat. Je to zelený magor, který použije každou dostupnou lež a nesmysl, aby tím podpořil svou klimahysterickou sektu.

B. Lukáš 25.8.2019 11:56

Depky nemám, ale mám obavy.

Jsem v pokročilém věku a "depky" z environmentálního šílenství nemám. Jsem však znechucen z trendu narůstajícího snobství a hamižnosti lidí a úpadku společenské odpovědnosti spočívající v lhostejném a zmateném chování k přírodním hodnotám, bez nichž kvalitní život v současném i dlouhodobém horizontu není možný. Nemám "depky", ale mám obavy z pokračujícího automobilového šílenství a slepé víry, že vše vyřeší "atom" ( JE) a elektromobilita.

R. Vacek 25.8.2019 12:17

Re: Depky nemám, ale mám obavy.

Pokud chce člověk skutečně dlouhodobě přežít, musí to zkusit dělat jinak, než se to dělo v přírodě dosud. Pokud zvíře žije dlouhodobě v "rovnováze" s přírodou, nevyužívá její zdroje, tak jak vidíme, vede to ke stagnaci a nakonec k vymření daného druhu. Proto všichni předchozí "pánové tvorstva" vyhynuli.

Náš přístup proto musí být jiný - intenzívně využívat zdroje, postupně přecházet na další zdroje a doufat, že rychlým rozvojem se dostaneme na úroveň, kdy budeme ovládat takové množství energie, že omezené zdroje Země nás nebudou limitovat.

V. Petr 25.8.2019 17:52

Atom může problém s CO2 opravdu vyřešit, viz Francie

na jedné a Německo na druhé straně.

Ale přelidnění nevyřeší, pokud ovšem nemyslíte atomové zbraně...

P. Grigar 25.8.2019 11:04

Život mě naučil nahlížet na život realisticky a objektivně..

.. jsou zkrátka na světě lidé, kteří tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až si tu svou pravou depku na míru ušijí, včetně příčin.

K. Janyška 25.8.2019 8:48

Nevíte nic o spontánním řádu klimatu, podnebí a počasí

a pak to tak s vámi vypadá. A o Bilderbergu také nic.. Dzp.

R. Dubravský 24.8.2019 21:46

Je mi 59 let...

...a už jsem přežil pěknou řádku předpovídaných konců světa. Troufám si i na tenhle.

P. Rada 24.8.2019 22:08

Re: Je mi 59 let...

Je mi zhruba o desetiletí více. Konec světa už pro mě v jistém smyslu nastal. Ve vážnějším smyslu pak konec nastává pro všechny druhy které dnes vymírají více jak 1000x rychleji jak před antropocénem.

Tyto dny např. zuří požáry založené lidmi v Amazonii a je docela možné, že na toto mizení pokladnice druhů hledíte nezůčastněně jako mnoho dalších bezcitných - jak na nudné divadlo kde se právě nezajímavě přestavují kulisy.

R. Vacek 25.8.2019 12:22

Re: Je mi 59 let...

A to si vezměte, že požáry byly v některém typu krajiny dříve běžným prvkem. V takové Americe některé stromy dokonce potřebují, aby jejich semena prošla požárem, aby klíčila. Člověku se ovšem tyto občasné požáry nelíbily a hasil je. Tím narůstal objem nespálené rostlinné hmoty a dnes je jí v USA tolik, že místo požáru trávy a křovisek máme nezvládnutelné požáry lesů, ve kterých mizí i stromy, kterým dříve oheň neublížil.

J. Zika 25.8.2019 18:52

Re: Je mi 59 let...

Pane, závidím Vám Vaši neznalost a bohorovnost. Ne všude jsou rostliny vyrovnané s pravidelnými požáry jako v Austrálii apod., kde vaše pindy obstojí. Tady se ale bavíme o stálezeleném deštném lese, kde žádná semena neprocházela ohněm aby mohla klíčit a stromy neobrůstají jako eukalypty. Právě kvůli takovým jako Vy (vše je O.K., nemusíme měnit své loupeživé chování k přírodě atd., ono se to nějak samo srovná ) se to celé velmi rychle pokaká...

L. Novák 25.8.2019 20:07

Re: Tady se ale bavíme o stálezeleném deštném lese

Co to tady melete? Kdo kácí amazonský prales kvůli pěstování cukrové třtiny na výrobu tzv. "biolihu" vnuceného zelenými magory skrze stát občanům, aby jej museli používat jako "obnovitelný" zdroj paliva? Kdo v Amazonii stavěl obrovskou přehradu, která po zatopení území vodou zlikvidovala nenahraditelné biotopy, na něž je vázáno mnoho živočišných druhů?