Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČAPÁK: Fiasko a co dál

Protože cílem policie nebylo objasnění kauzy Farma Čapí hnízdo (FČH), ale trestní stíhání Andreje Babiše. Cílem tohoto blogu je pokusit se vysvětlit zdánlivě nevysvětlitelné: proč nebylo prokázáno, že se Andrej Babiš a Jana Nagyová dopustili dotačního podvodu a že tedy soudce Šott nemohl rozhodnout jinak, než rozhodl.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

ještě by se mohli orgány zabývat dotacemi na farmu Hanáckého krále a co se s nimi stalo. Resp nakonec to krachlo, peníze v háji?

0 0
možnosti
Foto

Opravu děsné čtení. Omluví se někdy někdo p. Babisovi?

0 0
možnosti
PB

P29e95t89e 88B59r77i44c91h

4. 2. 2023 19:15

Je už soudní rozhodnutí pravomocné? Když ne, kolik let si může státní zástupce rozmýšlet odvolání?

0 0
možnosti
PS

Neslyšel jsem, že by se vzdal odvolání a pokud by to udělal, zahájil bych s ním kárné řízení. Aby státní zástupce někoho křivě obviňoval a pak řekl tak jo, tak to je na basu. Ale pro něj nebo pro toho, kdo mu to nařídil.

0 0
možnosti
PS

Nějak mi do toho nezapadá ten falešný podpis syna. Pokud FČH byla na syna převedena na syna, k převodu nikdy nedošlo. Pak se nepochybně muselo jednat o sdělení hrubě zkreslené informace. :-) Někdo ten podpis padělal a pan Babiš to musel vědět.

To, že cílem nebylo ukrást dotaci není argument pro to, že nebyla ukradena.

0 0
možnosti

Falešný podpis syna? Vy jste zřejmě jediný, který si je tím jistý. Znalec to Neví a Syn si to Nepamatuje, navíc je nemocný, i když Džamila to popírá...;-D

0 0
možnosti
JR

J53a40n 26R82á16ž

4. 2. 2023 17:30

Šaroch správně před časem stíhání zastavil a Nejvyšší státní zástupce , z největší pravděpodobností na politickou objednávku, stíhání nařídil obnovit. No a Šaroch se pak snažil najít něco, za co Babiše s Nagyovou poslat k soudu, i když ze sebe musel udělat blbce.

0 0
možnosti
VK

Proto také navrhl podmínku.

0 0
možnosti
Foto

Nechápu , proč se media soustředila na putování ČH od Agrofertu k Agrofertu. To, že ČH nakonec skončí v Agrofertu Babišovi v ničem nenahrává- je tomu IMHO NAOPAK. V čem by mělo být pro vlastníka ( předpokládalo se, že je jím Babiš) výhodou, že po 5 letech vlastní ČH IMOBA? Já předpokládám, že převzetí firmou IMOBA zabránilo likvidaci zadlužené firmy. A podle mne je to černá díra na peníze, kterou by každý jiný podnikatel přestal podporovat a nechal ji padnout. Ale to je můj laický názor- do ekonomiky a podnikání nevidím.

0 0
možnosti
JR

J47a42n 85R69á11ž

4. 2. 2023 17:36

Media se v tomto případě neměla soustřeďovat na nic, protože jim to nepřísluší. Když nezjistil nějaký mediální investigavec novou informaci, která nebyla běžně ke zjištění a tím přispěchat buď na pomoc státnímu zástupci nebo obhajobě, měly media mlčet. Ale ono trefovat se do Babiše bylo a je v mediálních kruzích módním prvkem a tak plácáme hlouposti o ČH pořád dokola.

Nemám Babiše rád z různých důvodů, ale bylo mi celkem jasné, že tak, jak formulovala Policie návrh na obžalobu, tak to byla pitomost. A jsem rád, že se s tím soud vyrovnal naprosto precizně.

0 0
možnosti
JP

Soud rozhodl nepochybně správně, Babiš se trestného činu nedopustil. Jenom v souladu s platnými zákony naprosto nemorálně obral o peníze drobné podnikatele, někdy i své budoucí voliče, kteří je potřebují nesrovnatelně víc. Dobře, že se nestal hlavou státu. A pak, že obyčejní voliči nemyslí!

0 0
možnosti
Foto

Jaké drobné podnikatele? Peníze proplatila EU. Byly určeny na podnikání v oblasti pohostinství a cestovní ruch - na nic jiného nemohly být použity. Za dotaci se nedalo nic postavit- dotovaný do projektu musel dát i vlastní peníze - na počátku šlo do ČH 400 milionů, které si dokonce musel podnik půjčit. Podle pravidel mohla žádat firma, která měla do 250 zaměstnanců a měla roční obrat do 50 milionů €- tedy 1 a čtvrt MILIARDY korun. V zákonech se o dotaci nic nedočtete- závazná byla Pravidla EU PRO POSKYTOVÁNÍ DOTACÍ. Firma ČH nemohla mít žádnou jistotu, že dotaci dostane a záleželo na tom, jak se rozhodnou dotační orgány- a ty vyšly maximálně vstříc... Dotace nebyly nikdy plánovány jako sociální dávky malým podnikům. Taky je dostaly obří firmy, jako Škoda Auto, Avast s.r.o ( prodaný nedávno za 186 MILIARD Američanům) Kofola a.s. ( ta rozdělovala stamiliony v dividendách). Miliony dostalo i Sdružení automobilového průmyslu na školení. Na dotace na školení zaměstnanců mají nárok i banky...

0 0
možnosti
Foto

Úplně se zapomnělo na chudáka uneseného švýcarského pilota slovenského původu. Mělo to různé fáze- když se prostřednictvím obhájce omluvil z výslechů, že je nemocný, vyrojily se články, že simuluje, protože pilot nemůže být nemocný. Po reportáži Slonkové a spol. to byl chudák nemocný, slabý jako dítě, kterého Protopopov vláčel bezmocného přes několik hraničních přechodů a letišť na ten hrozný Krym, kde jezdily po plážích tanky... Když ho chtěli k soudu, byl náhle naprosto zdravý, s třemi posudky v ruce od věhlasných autorit.... Přitom od začátku tvrdil, že se v akciích nevyzná, podepsal jen nějaké papíry a o finance se mu VŽDY STARAL OTEC. TO NEVADILO TOMU, ABY Z NĚJ MEDIA UDĚLALA KORUNNÍHO SVĚDKA. Přitom o ČH věděl kulový a otce ničím neohrožoval- jen se mu chtěl pomstít za to, že otec prozradil, že má schizofrenii. A půlka národa na to mediím naletěla.

0 0
možnosti
Foto

A je to tady - vinen je soudce, který se nedostatečně orientoval ve spletitosti procesu. Ještě že máme opravné prostředky, protože, to by tak hrálo, aby Babiš ......................... a tady si doplňte každý, co potřebujete. Každému musí být jasné, že ti úředníci za nic nemohou - byli přepracováni, to se může stát přece každému;-)

0 0
možnosti
Foto

V jakém textu jste našel vinu soudce? O vině úředníků se psalo na webu ČRo:

Policie chtěla kvůli Čapímu hnízdu obvinit i úředníky středočeského dotačního úřadu. Nestihla to

14. listopad 2018

Já si tu dobu pamatuji- politici na sebe v tv diskusích hulákali, že ČR neumí čerpat dotace.

https://www.nasepenize.cz/ceska-republika-zaostava-v-cerpani-dotaci-z-evropskych-fondu-255434

0 0
možnosti
FH

pane Chýla , zkrátka to nedopadlo tak , jak bylo plánováno a tak se kolem toho MUSÍ stále doslova kecat.

Není to až trapné stále dokola Čapák?

Co kdybyste nám takhle napsal něco o Slepičákovi a STAN a Dozimetru , nebo třeba ROP severozápad/ODS/ nebo rozebral kauzu Brněnské byty , nebo třeba vyjadřování vládních politiků kolem bomb v Polsku....TO NE???

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz