9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šnek 15.5.2007 11:04

A podívejme

...šest lidí z deseti, to je tedy 61 %. Že by nové počty z Moskvy? Tam totiž autor studoval.

Sch.glosátor 15.5.2007 9:49

Vrcholným uměním vládnutí je

aby ovládaný žil v přesvědčení, že je to on sám, kdo vládne.

Sch.glosátor 15.5.2007 9:47

Neprožíváme.

Nelze prožívat krizi neexistujícího. Někteří vytvářejí virtuální krize a ostatním vnucují potřebu je prožívat, aby je tím ovládali.

Buvol 15.5.2007 8:59

Zřejmě ano, když nám mohou vládnout takoví pitomeci, jako je Topolánek aspol....

Jan Sinkule 15.5.2007 8:45

Proč hned krize systému?

V Čechách o krizi demokracie hovořit zatím nelze. Jednoduše proto, že se zde ještě ani neuplatnila natož, aby došla jakékoliv krize (zatím se stihly uplatnit pouze principy demokracie).Demokracie je forma vládnutí,kdy vládne lid přímo nebo nepřímo.Obě formy musí produkovat rozhodnutí a opatření ve prospěch lidu a obě formy vyžadují vysoký zájem a i odpovídající přehled a angažovanost občanů a především zájem politiků sloužit demokracii (nikoliv lidu, lidí je moc a jsou příliš různí-musí si posloužit sami;demokracie je jedna, jeden princip umožňující lidem, aby se co nejlépe postarali sami o sebe).Správcem je lid. Samotný výkon zajišťují politici. Napadá mě hrabalovské "musíte se snažit pane správče, jinak vás vyměníme" nebo "politik sloužící jen svému zájmu nebo jen zájmu svého sekretariátu je stejný lump jako sňatkový podvodník (minimálně)". Jak je to v Čechách s lidem a s politiky nechť posoudí každý sám.

jk 16.5.2007 0:48

Re: Proč hned krize systému?

Odpověď je jednoduchá od jisté doby v této zemi žádný lid není. Takže i ta věta v ústavě je jen fikce. Jsou zde je lidé INDIVIDUALITY a ti se k velké radosti politiků nedokáží na ničem shodnout. Ani na zavedení referenda.

Dal bych do zákona, že referendum je pro parlament nezávazné, ale po třetím rozporném rozhodnutí musí být parlament rozpuštěn a vypsány nové volby.

ll 15.5.2007 8:13

Autor je novinář?

Spíše pisálek-propagandista. A "úspěšný" privatizátor Mladé fronty.

Šnek 15.5.2007 11:18

Re: Autor je novinář?

Zajímavé. Jak je to s tím privatizátorem?

jj 15.5.2007 12:02

Re: Re: Autor je novinář?

Jednoduše. Hvížďala byl jedním ze dvou spoluautorů historicky prvního českého velkotunelu. "Zprivatizoval" pro sebe a pár redaktorů majetek   značný - Mladou Frontu. Pak to úspěšně prodali za miliardu. A to vše bez zákona i bez skrupulí.  

tommi38 15.5.2007 17:15

Re: Re: Re: Autor je novinář?

...a proč jsi se nesnažil sám a typicky česky závidíš, že jemu se to podařilo...

typické pro malého českého bolševika, když nemá čím argumentovat.....!

Jožin 16.5.2007 0:52

Re: Re: Re: Re: Autor je novinář?

NO, když sypali ptáčkům, byl u krmítka včas. Slušní lidé si v té době mysleli, že by za něco podobného mohli dostat přes prsty.

jj 17.5.2007 10:42

Re: Re: Re: Re: Autor je novinář?

Lidé bez morálky a etiky jsou nejhorším dědictvím komunismu. A mohou se ohánět kecy o "závisti", "šikovnosti" a "prospěšnosti" třeba do aleluja.

jirka.s. 15.5.2007 17:28

Re: Re: Autor je novinář?

Hele, nerozptyluj se! Právě ti proklouzl do baráku ten amant slečny ze čtvrtého patra!

Standa 15.5.2007 7:35

Krize demokracie?

Neexistuje. Jen se blížíme nebo vzdalujeme limitě, se kterou se nemůžeme nikdy ztotožnit. Je to zcela přirozené. Citát: "Američané jsou v nesrovnatelnější výhodě, protože elasticitu svého demokratického systému pěstují přes dvě století. Demokracii vnímají ne jako stav, ale jako proces. " Poznámka: - docela rychle se blíží k diktatuře  - prezidentský režim, absolutní elektronická kontrola národa, ohromné množství tajných služeb, ohromné zbrojení a expanze, vlastní typ demokracie, různá měřítka na stejné události, vnucování svých představ jiným národům silou nebo ekonomicky atd.  Demokracie nezná krizi, zná jen přiblížení nebo vzdálení se od limity demokracie, kterou nemůžeme nikdy dosáhnout.

tyro 15.5.2007 8:02

Re: Krize demokracie?

 Demokracie je pouze nástroj vládnutí. Opačný způsob vládnutí je diktatura. Demokracie je také neustálý zápas o demokracii. Nikdy nekončí. Při zániku demokracie nastává diktatura, ale je do času svržena, protože je nesnesitelná. Demokracii můžete kritizovat - proto tady je. Diktaturu v její existenci nemůžete kritizovat. Byl by jste umlčen.

 Jistěže demokracie v USA je stále už dvěstě let. Právě proto, že tak dlouho, dá se předpokládat, že tamní občané už mají své zkušenosti s udržením demokracie. Oproti nám jsou tím ve výhodě. Mnoho našich lidí nechce vidět úspěšnost amerického systému demokracie, protože nikdy ji plně neužili a přirozená závist v nich budí odpor ke všemu co je výdobytkem americké demokracie.

 "Brány vězení má každý v sobě" pravil klasik. Stačí, když se osvobodíte v sobě a hned budete mít vstřícný vztah k vymoženostem demokracie a USA uvidíte v úplně jiném světle.

 Jen mám obavu, že to píši slepému!

Karel 15.5.2007 0:39

...

Jediné, proč se tomu, co tu máme, dá říkat demokracie, je existence voleb. Není to málo?

sKoba 15.5.2007 6:04

Re: ...

Bohužel se v lidské mentalitě nacházejí dva nebezpečné prvky: snaha podřídit okolí své vlastní vůli a stádovitost. Což je nebezpečné podhoubí pro diktatury. Vždycky bude dost těch, co budou mít pokušení diktovat jiným způsob života a myšlení (církevní papaláši, političtí vůdcové, sektáři političtí, náboženští) a vždycky bude děsivě velké množství lidí, kteří si budou sobecky myslet, že když těmto snahám uhnou, sami sebe zachrání před malérem konfliktu. Boj za ideály a zásadní postoj? Dnes se vám vysmějí. Razí se bezpáteřní pragmatismus. Kdo se snaží rovně stát, stane se ihned terčem útoků plastelinového okolí. Tak co s tím chcete dělat? Rv

tyro 15.5.2007 6:43

Re: ...

 Jistě že je to moc málo! Vzpoměl jsem si při tom na V. Havla, jak svého času v porevoluční době vyzýval k zakládání spolků podle řemesel a oborů lidské činnosti. Spolkový život viděl jako protiváhu ke stranickým příslušnostem, které mu přišly jako příliš ideologické a tím odtažené od reálného života. Byla to ta jeho proslulá nepolitická politika.

 Takže už dříve do toho někdo viděl, jen národ nereaguje podle jakýhkoliv, třebaže bohulibých přání.

Chacha 15.5.2007 10:30

Re: Re: Ovladat spolecnost

Jenze ono zakladani spolku je opet system jak pomoci nich ovladat ostatni cleny a delat natlakove akce ktere vetsinou slouzi skupine lidi ktera chce vyuzit spolku pro prosazovani svych uzkych zajmu a vytvori si spolek pro.....  ktery mu jeho zajem  pomuze protlacit. Vetsinou takove ruzne spolky , jednoty a klasifikacni a kvalifikacni spolecnosti slouzi pro potlaceni svobod jinych. Je to holt komplikovane