8.2.2023 | Svátek má Milada


Diskuse k článku

17. LISTOPAD: Já chci být v televizi

Sváteční den využila i iniciativa Česko na 1. místě, jež uspořádala „pochod na Českou televizi“ a posléze i průvod na Národní třídu. Jedním z požadavků bylo umožnit veřejné vystoupení pana Vrabela v přímém přenosu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 20.11.2022 6:30

Vrábelovce bych obvinil z poklonkování západu, zvl. pak USA. “Česko na prvním místě” je totiž kopií “Amerika the first”. Takže TNP, pěkně jako v 50. letech. :-)

D. Hrubý 20.11.2022 14:55

Vy jste asi nepochopil Trumpa nebo nesledoval jediný jeho projev. America first není o šovinismu nebo extrémismu. Znamená to obnovit zanedbané. Vrátit ekonomiku tam, odkud ji vyvezli do Číny. Třeba. Znamená to necpat se do světa, ale zamést si před vlastním prahem. Za Trumpa nevznikl jediný ozbrojený konflikt. Zrovna tak Česko na prvním místě neznamená izolaci od světa. Znamená to, že lidi chtějí zpět ukradený a lacino rozprodaný průmysl. Nechtějí vývoz kapitálu, který oslabuje ekonomiku. Chtějí dohnat k zodpovědnosti ty, co to rozprodali. V 50 letech se likvidovala názorová opozice, která nechtěla područí SSSR. Jedno i druhé first znamená, pečovat o rodnou hroudu s ohledem na budoucnost. Znamená to nahradit kolaboranty lidmi, co mají vztah k vlasti a chtějí pracovat na jejím rozvoji. Chcete-li argumentovat 50 lety, pak jste učebnicový příklad těch, co perzekuovali. A ještě se švejkováním snažíte podsunout, že Vrábel někomu jakože poklonkuje. Takže pokud vaše logika kritizuje Vrábelovo Česko first, jistě se vám líbí Fialovo: Česko never.

P. Diviš 20.11.2022 16:39

"Znamená to, že lidi chtějí zpět ukradený a lacino rozprodaný průmysl. Nechtějí vývoz kapitálu, který oslabuje ekonomiku."

To by se ovšem museli vrátit před rok 1945, tehdy kradení, zvané znárodňování, začalo.

Kapitál zatím spíše dovážíme, domácí se sice tvoří, ale pomalu.

"Česko never" je vaše fantasmagorie (a to Fialu moc v oblibě nemám).

D. Hrubý 20.11.2022 19:20

Napíšu to složitě až nepochopitelně. Ne pro idioty, co chytají za slovo bez přemýšlení. Znárodňovat se začalo po 48. Po 45 se zabavoval majetek kolaborantům a těm co spolupracovali s nacisty. To, že se vracel majetek zabavený komunisty je v pořádku. To, že si stát nepohlídal, jak se prodávalo, je chyba těch, co vládli. To, že se polistopadová mafie, jejíž sluhové jsou u koryt dodnes, postarala o rozkradení státu, se stalo díky naivitě voličů, kteří byli na vlně znovuobjevené demokracie a věřili těm, kteří o sobě tvrdili, že jsou ti nejpovolanější. Divoký restituce, Bursík, co nepřímo svou láskou ke kůrovci zdevastoval lesy i se svou partou ekoteroristů... Je toho moc a zjevně mimo vaše chápání. Vaším limitem bude nejspíš barva čepic a papouškování frází o dezolátech. Vsadím se, že jste to s tou Raškovkou nevěděl. A básnička se líbíla? A co já? Jsem dezolát? Nebo vy?