21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Právo na odpor

Už cca 20 let se v Česku progresivistická levice pokouší převzít kontrolu nad společností a vnutit jí svou variantu dobra. Nejde o žádné místní specifikum, stejný proces probíhá v celém euroatlantickém prostoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Švec 1.9.2019 19:11

Státní moc??

Obávám se, že státní moc se dnes nachází na pokraji kolapsu, a to nejen u nás, ale všude ve světě, který si říká svobodný a demokratický. Byla degradována na post pouhého výběrčího daní, tupého vykonavatele měkké moci a vymahatele povinností občanů vůči sobě. Přestala být nositelem vizí pro své občany.To dneska dělá někdo úplně jiný, bez nebezpečí, že příště nebude zvolen. Státníci dnes nevytvářejí vize pro nás, ale přesně pro tyhle vykladače "správného" vidění světa, o nichž nevíme vůbec nic. Prostě moc ovlivňovat myšlení lidí, dnes vůbec není v rukou jakéhokoli státu, a proto také většina státníků dnes tíhne k autoritativním metodám. Proto existují omezení pro celosvětové sociální sítě. Moje oblíbená zcela utopistická představa, že by se možností, které tyto sítě nabízejí, dalo využít kupříkladu k celoplanetárnímu referendu(samozřejmě za přísně kontrolovaných podmínek), musí většině politického establishmentu nahánět husí kůži.

J. Bed 8.9.2019 10:08

Re: Státní moc??

Ano, "klasické" politické strany naprosoto selhaly, vyklidily pole. Odtrhly se naprosto od občanů - ti je přestali zajímat. "Nerušte kradneme...pardon vládneme".

Ale proč?

V ČR řekl bych po "revoluci" naprostou nechutí všech udělat cokoliv navíc - "práce" v politické straně je o osobním volnu = obětovat něco navíc - sice jakoby pro "někoho(všechny?) ale vlastně PRO SEBE! ALE. Všichni jsme jaxi dali přednost SVÉ zahrádce, SVÉ "bedně" ... něčemu "svému". Co je za našim plotem nás přestalo zajímat. Spolehli jsme se na "NĚ." a "ONI" se chopili příležitosti.

Takže co? budeme JEN brblat? - Tam nás "ONI" chtěli mít! Kdo brblá, nekouše... Takže buď "zvedeněme zadky" a kandidujme za prosazení návratu k normálu, nebo - důsledně a odpovědně vyberme ty strany, které mají program nejvíce podobný normálu (A těch je pohříchu málo) a KROUŽKUJME na volebních lístcích, aby se nahoru dostali ti kandidáti, kteří jsou nejblíže normálu (viz. jak v Olomouci "vykroužkovali "Íčko", nebo v posledních volbách mladý Klaus vyskočil někde z konce kandidátky) Jde to! Nás je většina, tak choďme k volbám PŘIPRAVNÍ, to je to nejmeší, co můžeme pro nápravu věcí udělat.

Pokud to neuděláme my, kdo to udělá?

J. Lepka 1.9.2019 18:05

Obávám se,

že ani článek 23 Ústavní listiny práv a svobod, mi neumožňuje navštívit pana Bursíka a vysvětlit mu ručně svůj názor na OZE, byť podepřený fakturou, natož mu stejnými argumenty zakázat plácat hovadiny ohledně elektromobility. Nicméně v rámci objektivity připouštím, že je to nejpřímější metoda.

V. Petr 1.9.2019 17:10

Součástí budovatelů rudozelené totality jsou u nás

především PIRÁTI!

P. Hlosta 1.9.2019 9:20

Co mi v článku chybí?

Samozřejmě jako svobodomyslný člověk souhlasím s autorem a s článkem 23 ústavy také. Chybí mi ale od autora to podstatné. V článku neuvádí JAK se bránit. Jak má občan, krom vášnivé diskuze, bránit svá práva proti bezpráví posvěcené státem? Organizovat demonstrace? To je na hodně dlouhé lokte s nejistým výsledkem.

EU nám před lety zakázala(!) šířit semena a révky rostlin mezi sebou, ať už za peníze, nebo i zdarma. Na to že má nárok jen certifikovaný semenářský podnikající, či firma. Pochopitelně že je to zákaz nevymahatelný a tak lidé z vysoka kašlou na zákaz z EU a možná o něm ani nevědí. Ten zákaz byl jen takový nehtík do škvíry ve dveřích svobody a jezinka EU se připravovala na další útok na svobodu občana. Ale pouhou ignorací zákazů a příkazů z EU si nepomůžeme. Musí to být na státní úrovni a tam je otázka, jestli jsou v té úrovni ti praví. Volby do EU parlamentu očividně nic neřeší a koncentrace sil proti ukrádání ze svobody musí být na úrovni voleb do parlamentu a senátu Česka.

Mimochodem - každý miliardář půjde na ruku EU! Ten rozhodně nepotřebuje svobodu jednotlivce. Možná, že kdyby tak šla pravicová, skutečně konzervativní strana do vlády s miliardářem, mohla by ovlivnit vládnutí směrem k osobní svobodě, ne proti ní.

J. Vintr 1.9.2019 9:31

Re: Co mi v článku chybí?

Lidé samozřejmě nezmůžou nic. Už jen proto, že naprostá většina necítí, zeby se dělo něco špatného. Někteří se možná proberou, až budeme v těch fekáliích po krk ale to už bude houby platné. V dnešní době mají ti co vládnou, historicky zcela nebývalé možnosti manipulace s lidmi.

S. Pavuk 1.9.2019 8:03

aktivisti

Aktivisti všetkými masťami (a peniazmi) mastení sa šíria so svojimi ideológiami ako mor. Niekedy rozmýšlam či by mal Havel vôbec šancu keby vystúpil dnes. Či by ľudia chceli vymeniť operetnú diktatúru za chystaný koncentrák. "Progresívna" budúcnosť smrdí rovnako ako červený raj.

M. Adler 31.8.2019 23:53

Progresívní?!

Výraz "progresívní" je součástí současného matení pojmů. Jednak nevidím nic "pokrokového" například na prosazování násilnické ideologie ze 6. století (nebo vědecky nepodložených a často absurdních bludů ekonomických, sexuálních a genderových, sociálně-vědných, atd.) Právě tak výraz "pokrokový" nebo "progresívní" se ani zdaleka nekryje se "žádoucí" nebo "dobrý." Progres zhoubné choroby, např. rakoviny, je obvykle velice nežádoucí. A nakonec - jistě víte, proč si psi lížou přirození. No přece - protože mohou! A když si teď už po léta necháváme osekávat individuální práva (jen pro zajímavost, porovnejte s definicemi fašismu... proti kterému ti nejzavilejší osekávači individuálních práv údajně bojují...), pak se nedivme. A nestěžujme si. Není žalobce, není soudce. A není, kdo by se chopil metly.

D. Mach 31.8.2019 11:22

Demokracie nebo liberální demokracie je totéž

Pan Šebesta se mýlí hned v několika věcech. Do politiky se nevlamují neziskovky hlásající všemožné požadavky, kterým pan Šebesta nerozumí, ale drobné skupiny typu Rekonstrukce státu nebo Děti země, kde si několik málo jedinců projektuje své cíle a hledá si zdroj zisku. No a Zelení byli přece součástí pravicové koalice, tak jaký levicový diktát? Také k demokracii si může dávat přídomky jako liberální či neliberální, ale to co u nás máme, jsme si hlavně vytvořili sami. Hradní pán se učí poznávat demokracii v Rusku a Číně a snaží se nám ji sem implantovat. Je jedno, jestli je levičák nebo pravičák, lidi si ho zvolili. Ale kvůli tomu se nebudu snažit demontovat náš demokratický systém. Mohl by se tu vlády zmocnit i někdo horší.

J. Jurax 31.8.2019 15:22

Po mém soudu demokracie a liberální demokracie není totéž. Zejména při soudobém progresivistickém chápání pojmu liberální.

J. Friedlaender 31.8.2019 16:26

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Adjektivum "liberální" je u demokracie zbytečné. Jsou-li některé názory nepřípustné, nelze-li je publikovat, obhajovat, pak jde o zkreslení veřejného mínění. Jediný problém vidím v otázce, zda mají být do demokratické arény strany, které demokracii odmítají. Tak např. ve stále ještě svobodných volbách v Německu v roce 1933 obdržely NSDAP a KPD dohromady 52% hlasů a 53% křesel, což znemožnilo ustavení demokratické vlády (s taktikou lidové fronty přišli komunisté až po 2 letech a stejně tím demokracie zachráněna nebyla).

V. Braun 31.8.2019 20:37

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Nemyslím, že by to bylo zbytečné adjektivum. Demokracie by měla brát ohled na menšinové názory a požadavky, za předpokladu, že neomezují ostatní. Jinak je to "demokratická" diktatura většiny.

M. Prokop 31.8.2019 21:28

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Jistěže, ale to je právě ten princip demokracie.

To "liberální" k tomu dodávají ti, kteří chtějí určovat kdo ano a kdo ne.

Což je v protikladu s liberalismem co takovým.

V. Petr 31.8.2019 21:40

Takže menšina může diktovat většině??

Třeba menšina komunistů nebo nacistů?

J. Dlouhy 1.9.2019 7:23

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Demokracie by mela byt diktatura vetsiny. Mensiny se musi podvolit vuli vetsiny. Dnes je to naopak. Mensiny diktuji vetsine.

J. Pleva 1.9.2019 17:24

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Demokracie byva diktatura vetsiny - ale vetsina ma brat ohled na mensiny. Ze se tak nedeje je jen potvrzenim toho, ze "demokracie" neni dostatecna pro snesitelny fungujici system kde se vsem poctivym lidem dobre dari.

J. Pleva 1.9.2019 17:27

Re: Demokracie nemůže být neliberální

Demokracie byva diktatura vetsiny - ale vetsina ma brat ohled na mensiny. Ze se tak nedeje je jen potvrzenim toho, ze "demokracie" jako vlada vetsiny neni dostatecne definovana pro snesitelny fungujici system, kde se vsem poctivym lidem dobre dari.

M. Prokop 31.8.2019 21:26

Re:

Jistěže není.

"Liberální" je jen berlička těch, kdo připouští jen demokracii pro sebe a své kamoše.

K. Janyška 31.8.2019 20:28

Re: Demokracie nebo liberální demokracie je totéž

Demokracie je zcela mylným nástrojem správy věcí veřejných. Je to válka většin s jednotlivci a pokaždé jiných s pokaždé jinými. Je to válka všech proti všem. A na takovém principu lidský svět nestojí. Stojí na zákazech... Dzp.

M. Prokop 31.8.2019 21:24

Re: Demokracie nebo liberální demokracie je totéž

Mýlíte se vy, ne pan Šebesta.

I ty skupiny typu Rekonstrukce státu nebo Děti země fungují jako neziskovky.

Zelení byli z nouze o hlasy součástí koalice ve vzepětí vůle středové. Do pravice měla i bez levičáků Zelenáčů sakra daleko (zde prakticky žádná relevantní pravice už dlouho není a většinou ani nebyla.

Někdo horší se může s zmocnit vlády i demokraticky, na tom zbytečné duplikování typu "liberální demokracie" nic nezmění. Lidi si klidně zvolí socialistu nacionálního, internacionálního, koorporátního, zeleného, ...

V. Petr 31.8.2019 21:39

"LIberální demokracie" je něco podobného jako "Lidová

demokracie," tedy synonymum TOTALITY!

Pak je např. zcela na místě otázka, je li přijatelnější "liberální demokracie," nebo Mussoliniho fašismus. Pro normální lidi spíše ten Mussolini...

Z. Rychlý 1.9.2019 11:47

Re: Demokracie nebo liberální demokracie je totéž

Mýlíte se pane Machu ve dvou věcech. Do politiky se všemožné neziskovky velmi vlamují, ne že ne. A Zelení jsou melouni (zakuklení komančové), i kdyby byli součástí jakékoli koalice, třeba i národně socialistické.

P. Lenc 31.8.2019 10:24

Dobré, dík!

M. Prokop 31.8.2019 9:36

:-P

https://tinyurl.com/dlouhypochod

K. Janyška 31.8.2019 9:19

A čo je to také kontrola nad společností ?

Občanstvo je spontánním řádem, kuriva... Dzp.

V. Kříž 31.8.2019 8:39

ono stačí i to...

... že existuje jakási tripartita, kde o našich osudech, kromě jiných, rozhodují zástupci 100000 odborářů, zatímco 2,5 milionu důchodců nikdo.

R. Vacek 31.8.2019 7:59

Ono stačí už to,

že stát se i o závažných věcech radí s nevolenými skupinami. Naposled třeba "Uhelná komise", kde mají nevládní neziskoví ekologisté radit státu, kdy přestat s uhlím.

V. Chrastina 31.8.2019 11:28

Re: Ono stačí už to,

Souhlas, pane Vacku, nevolené akciovky a ke všemu placené ze státní kasy. Paradox na kvadrát.