20.10.2021 | Svátek má Vendelín


VYŠLO: Reynolds, Zandl a další

15.6.2006

 

Údolí vykoupení 1sci-fi

Údolí vykoupení 1
/Absolution Gap/
Reynolds, Alastair

Nakladatel: Triton
Překladatel: Jana a Jan 'Jam' Oščádalovi
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Kateřina Balgová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 440
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Čtvrtá kniha z cyklu Odhalený vesmír.

Prozatím poslední příběh temné románové ságy se začíná odvíjet čtyři a půl staletí po tajném odletu Spojených prvním světlohoncem z Marsu, tři sta let po objevení Záhalu v Odhaleném vesmíru, sto padesát roků po příhodách v Kaldeře zasažené tavomorem a padesát let po invazi nepřátelských strojů do soustavy Delty Pavonis v Arše.
Píše se rok 2675, před třiadvaceti lety přistála transmutovaná mezihvězdná loď Nostalgie nekonečna na planetě Přetvářečů, kde běženci z Obrody a ze Žlutozemě nalezli dočasný domov. Na Galaxii se řítí zkáza a zmar. Nastává čas Zmarů - jsou však jediným nepřítelem lidstva?

První kniha ze dvou.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


Flotila Zeměsci-fi

Flotila Země
Zandl, Patrick

Nakladatel: Wolf Publishing
Obálka: Grigory Vyatkin
Redakce: Jiří Vlček, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Devátá kniha z Edice Pevnost.

Válka. Odkudsi z vesmíru se vynoří mimozemšťané a letí sežehnout Zemi svým smrdutým dechem. A na druhé straně existuje Flotila Země, která se jim postaví. Kniha vlastně není o ničem jiném, než o jedné jediné bitvě a spoustě umírání. Nenajdete tu časoprostorové paradoxy, frankensteinská monstra - jen techniku, o které byste věřili, že je lidstvu skoro na dosah ruky.
Ve Flotile se spojuje úsilí tisíců známých i neznámých lidí, Flotila nesleduje jednu jedinou osobu, ale přeskakuje z osoby na osobu a klouže po těchto osobách kupředu v čase, protože dějiny netvoří jednotlivci, ale celé lidstvo.

cena 89.00 Kč
www.daemon.cz


Zlomení andělésci-fi

Zlomení andělé
/Broken Angels/
Morgan, Richard K.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Eva Brožová
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Jiří Jurečka
Rok vydání: 2006
Počet stran: 576
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Druhá kniha série Takeshi Kovacs.

Zlomení andělé - druhý mistrovský příběh Takeshiho Kovacse, vyslance Protektorátu, organizace udržující pořádek mezi lidskými světy roztroušenými ve vesmíru. Takeshi Kovacs už však není vyslanec, ale jen vysoce kvalifikovaný nájemný žoldnéř. Jeho profese ho zavede na chudý a izolovaný svět Sanction IV zmítaný krvavou celoplanetární válkou. A Kovacs zde dělá, co umí nejlépe a za co mu tak dobře platí - zabíjí. Vyhrává šarvátky, bitvy, pomáhá zvítězit té straně, která ho najala. Jenomže tahle válka začíná být příliš krutá i na něho. Věci, které si lidé navzájem provádějí, by nedokázala vymyslet ani specializovaná umělá inteligence.
Zraněný Kovacs skočí po šanci dostat se z mlýnku na maso - a dostat se z něho bohatý. Stačí zajistit mimozemský artefakt a prodat ho žraločí obchodní korporaci, která s ním už bude umět naložit. Jenomže to znamená nenechat se zabít, donutit obě válčící strany, aby své hekatomby smrti provozovaly na jiném kontinentě, zradit a být zrazen a úplně nakonec - odhalit tajemství staré mimozemské rasy.
Takeshi Kovacs umí zabíjet lépe než kdokoliv jiný a jeho mezifázové geneticky kódované kalašnikovy nezahálejí. Umí zabíjet, ale už na to není hrdý. Rádoby cynický, ve skutečnosti smutný žoldák chce ven z pekla a za to musí zaplatit... Smrtí. Svou vlastní i smrtí těch, na kterých mu záleží.

cena 279.00 Kč
www.daemon.cz


Temné dědictvísci-fi

Temné dědictví
/Dark Inheritance/
Gear, W. Michael - Gear, Kathleen O'Neal

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Dagmar Brejlová
Obálka: Valentino Sani
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 532
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Manželský tandem Gearových z nichž každý si již vydobyl vlastní slávu na literárním poli, přicházejí nyní s dalším napínavým SF románem s motivy, jak jinak, vývoje antropologie.
Jim Dutton, jeho dcerka Brett a Umber jsou již třináct let jedna rodina. Umber s nimi žije od doby, kdy Jim začal pracovat pro farmaceutickou společnost Smyth-Archer Chemists. Umber šimpanz bonobo. A ne ledajaký. Je to slečna, která umí číst, zná znakovou řeč, ráda nosí pestrobarevné oblečení, a také přemítá nad podstatou Boha.
Jeden kolega však po čase přivede Jima k úvahám nad tím, že přece není možné, aby opice s takovou inteligencí byla obyčejný šimpanz. A když farmaceutická společnost náhle po Jimovi začne požadovat, aby Umber okamžitě vrátil, začne se zajímat o to, proč vlastně tento druh spatřil světlo světa.
Na cestě za odhalením pravdy se dostává do Afriky, do instituce, již SAC prezentuje jako rezervaci opic, které kdysi žily v zajetí. Nachází v ní i genetickou laboratoř, záhadné opice s modrýma očima a ještě mnohem víc.
Původní snaha o odtajnění záhady se nakonec stává holým bojem o přežití.

cena 289.00 Kč
www.daemon.cz


Irské duchařské historkyhoror

Irské duchařské historky
/Irish Ghost Stories/
Byrne, Patrick


Redakce: Eva Kubešová, Jana Vysoká
Rok vydání: 2006
Počet stran: 144
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

V Irsku mají duchařské příběhy velkou tradici. Země s drsným podnebím a přírodou, plná starých hradů s tajnými komnatami vytváří dokonalé kulisy pro duchy, přízraky a tajemné bytosti. Některé z příběhů jsou zřejmě výplody něčí fantasie, ale jsou i takové, které není jednoduché vysvětlit. Ve sbírce Irské duchařské historky jsou příběhy pojednávající o strašidelných událostech, které se děly a dějí v různých částech země, a o mnoha hrůzostrašných místech. Zahrnují pověsti o čarodějném hraběti, příběhy o Banshee, o Scanlanově světle, černém psu, ďáblově koni, liškách z Gormanstonu...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...