21.5.2022 | Svátek má Monika


SOUTĚŽ: S Fantom Printem o knihu Pán čarodějnic

10.9.2010 0:05

TOPlistVe spolupráci s nakladatelství Fantom Print vám po prázdninách opět nabízíme možnost zasoutěžit si o historický román s prvky fantasy a hororu, ve kterém hrají podstatnou roli české reálie. Stačí, abyste správně odpověděli na několik jednoduchých otázek a následně měli štěstí při losování. Takže s chutí do toho:

  1. Kdy a kde se narodil André Wiesler?
  2. Jak se jmenuje hlavní hrdina románu Pán čarodějnic?
  3. V jakém historickém období se kniha odehrává?
  4. Určitě jste viděli film Highlander s Chrisem Lambertem v roli Connora MacLeoda. Povězte nám, jakým darem (prokletím) jsou obdařeni MacLeod a hrdina Pána čarodějnic?

Své odpovědi můžete zasílat na dobře známou adresu sarden@pagiserver.cz (do předmětu uveďte "Pan carodejnic") do půlnoci 17. září 2010.


Dnes dále na Sardenu:

RECENZE: Trudi Canavan, Nejvyšší lord (Trilogie o černém mágovi 3)

Trudi Canavan si u nás nezaslouženě „vydobyla“ postavení nepříliš schopné autorky komerční fantasy pro dospívající. Na počátku tohoto politováníhodného omylu stál první díl této trilogie. Když se ovšem dívám na reakce na internetu, mládež je naštěstí tímto posudkem „soudnějších, sečtělejších a dospělejších“ čtenářů nepoznamenaná a trilogii o černém mágovi si užívá.

REPORT: Parcon mimo program /2

Motto: Co si Poláci ještě nepřáli(?) Hostina kanibalů - Je šest hodin večer, stále ještě pátek 27. srpna 2010. Všechny bagety a obložené chleby z batohu jsou už snědeny, pročež nastává příhodný čas k večeři. A když už jsme na Parconu 2010, pak ji šlo za lidových 40,- Kč spojit s naučnou přednáškou v podání Františky Vrbenské, Edity Dufkové a Pavla Březiny.

PR: Mike Mignola, Richard Corben, P. Craig Russell, Hellboy 7 - Pražský upír a další povídky

Již posedmé se do rukou našich čtenářů dostává knižní vydání osudů odpadlého démona Hellboye. Kniha „Hellboy #7: Pražský upír a další povídky“ obsahuje sedm fantaskních příběhů.

GALERIE: Mike Mignola, Richard Corben, P. Craig Russell, Hellboy 7 - Pražský upír a další povídky

Poprvé všechny nekreslil sám Mike Mignola, ale ke všem napsal scénáře. Titulní povídku Pražský upír (inspirovanou Mignolovým pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy) nakreslil P. Craig Russell, známý českým čtenářům z comicsového zpracování knihy Neila Gaimana Koralína. Znalci našeho hlavního města ocení velkou snahu o autentičnost, kdy Russell použil Mignolovy fotografie při kreslení různých pražských zákoutí a památek.

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...