2.7.2022 | Svátek má Patricie


RECENZE: Miroslav Žamboch, Prokletí legendy II - Hra gentlemanů

21.5.2008

 

JFK 14 Prokletí legendy 2 Hra gentlemanů Miroslav ŽambochSvět, v němž byla realita překlopena ostrým střihem - to je současné působiště JFK, a také Franka Boormana. Oba jsou oficiálně na dovolené, a že jsou úplně jinde, než kde by měli být, a že dělají něco, co se obvykle na dovolené nedělá... totiž pracují, tím se řadí do skupiny takových, jako jsou kapitán Exner, Mark Stone, Hercule Poirot, lord Petr Wimsey, Robinson Crusoe a další a další hrdinové.

X-Hawk si vytvořil velmi zvláštní a velmi dobře fungující trenažér kombinovaný s masivní zbrojní výrobou. A hlavně se pohybuje v těsné blízkosti jevu, který je označován jako negace Maurbyho efektu, díky níž technika v méně vyspělých světech přestává degradovat. Tím by se přirozená, byť relativně volná, ochrana před ovlivňováním reality v minulosti zrušila a kromaňonci by mohli sledovat souboje nadzvukových stíhaček, sestřelovaných laserovými děly, ničenými robovojáky. JFK se snaží celý ten gordický propletenec rozplést, a činí tak s taktem a zručností Alexandra Makedonského. K čemuž mu dopomáhej Boorman.

V tomto podivném paralelním světě postupně nabývají jak JFK, tak Frank schopností, které jsou daleko za hranicemi, na které byli dosud ve službě pro E.F. zvyklí. Vůbec všechny bojové a podobné záležitosti tu autor eskaluje daleko za obvyklou míru, na kterou jsme dosud byli zvyklí. Přiznám se, že mám raději méně technologických překvapení, i když tento svět si o ně říká. Příběh sám stále ještě není zcela uzavřený, zůstalo tu několik nedokončených osudů.

Mirek Žamboch tu odvedl velmi zdatné řemeslo, doprovázené řadou zajímavých nápadů, přesně tak, jak jsme u něj zvyklí. Zbývá už jen dovyprávět chybějící konce, nechme se překvapit.

55%

Miroslav Žamboch: JFK 14, Prokletí legendy II - Hra gentlemanů
obálka: Marek Hlavatý, ilustrace: Petr Vyoral, grafická úprava: Jan Doležálek
EF a Triton, 2008
190 stran, 139 Kč (členové klubu Trifid 109 Kč), brožované
ISBN: 978-80-7387-048-5

pagi


SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...