10.5.2024 | Svátek má Blažena






INTERVIEW: Rozhovor s Jakubem Cepníkem

9.3.2010 12:05

Jakub Cepník CamelotTOPlistKterá kniha tě zatáhla do světa fantastiky a v kolika letech to asi bylo?

Tuším, že nejspíš Harry Potter, jako většinu lidí v mém věku. Víc mě ale zaujal Pán prstenů – toho jsem četl dejme tomu v osmi letech.

V současné době šéfuješ e-magazínu Camelot. Proč ses rozhodl jej vytvořit? A jaké jsou jeho hlavní cíle?

Různé časopisy, komiksy apod. jsem tvořil už v útlém dětství a má tvůrčí posedlost mě neopustila až do dnešních dnů. Žádný hlubší důvod to – pokud se dobře pamatuji – nemělo.

A hlavní cíle? O ničem podobném jsem v případě Camelotu nepřemýšlel. :-)

Byl to přímo tvůj nápad? Nebo za tím stál ještě někdo s tebou? A kolik času uplynulo od nápadu k samotné realizaci?

Nápad na založení Camelotu pochází sice z mé hlavy, nicméně nezávisle na mně se vyrojil i v hlavě spolužáka Honzy Holana. Spojili jsme tedy síly a začali jsme vytvářet magazín společně.

Od nápadu k vydání prvního čísla uplynulo zhruba několik týdnů.

A proč právě jméno Camelot?

Vlastně ani nevím, jak mě to napadlo. Chtěl jsem, aby to byl nějaký název z mytologie a nakonec to dopadlo takhle. Vím, že mezi návrhy byl např. „Mjöllnir“ (tak se jmenuje kladivo severského boha Thora).

Redakce Camelotu je početná. Odkud jsi nabíral redaktory?

No, tak především asi z řad příbuzných a kamarádů. Kromě toho se snažíme shánět redaktory i mezi čtenáři – několik schopných lidí jsme již takto našli.

Přeci jen dělat šéfredaktora časopisu je časově náročné. Pokud vím, jsi ještě student. Jak se ti to daří skloubit dohromady s učením? A co na to říkají rodiče? Podporují tě v tom nějak?

Práce je to sice dost, ale v učení mě to příliš neomezuje. Jak s oblibou říkám, stejně bych si na školu víc času nenašel.

Rodiče mě v mém koníčku podporují a velkoryse tolerují, že neustále blokuji rodinný počítač.

Camelot e-magazín 16 leden únor 2010Venku je nové číslo Camelotu. Na co se mohou čtenáři těšit tentokrát?

Budu citovat z úvodníku: „V tomto čísle jsme pro Vás připravili hned několik novinek. Zaprvé je to nová rubrika Šílené teorie, které se ujal náš redaktor Metoděj Novotný. Bude se v ní psát – jak můžete usoudit již z jejího názvu – o teoriích a myšlenkách, které jsou, řekněme, poněkud odvážné, pozoruhodné nebo zkrátka… šílené. Hlavně je to ovšem již avizované pokračování sci-fi ságy Azurová planeta Stanislava Cepníka st., s jejíž první částí jste se setkávali v prvních pěti číslech Camelotu. Z ostatních článků bych neměl opomenout recenze filmového trháku Avatar, deskovky Vládci podzemí či počítačové hry The Saboteur. Dále bych také měl zmínit článek Říše Sámova a Velkomoravská a rozhovor se spisovatelem Jurajem Červenákem.

Jaké jsou tvé další plány s časopisem? Jaké novinky připravujete pro čtenáře?

Nějaké velké plány do budoucnosti nemáme, i když na nějakých novinkách se přece jen pracuje. Bude to například rubrika Vyřešené záhady, která se možná objeví už v příštím čísle.

Já věřím, že mezi čtenáři Sardenu je dostatečný počet lidí, které tento rozhovor zaujal a chtěli by taky svou trochou přispět do Camelotu. Co pro to musí udělat?

Stačí, když bude mít potencionální zájemce slohový talent, vyzná se v tom, o čem by chtěl psát, bude spolehlivý a smíří se s tím, že za to nic nedostane. Nové tváře samozřejmě v redakci vítáme s otevřenou náručí, nechť zájemci napíší na naši e-mailovou adresu redakce.camelot@email.cz.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně inspirace při tvorbě časopisu

Martin Stručovský










Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...