25.10.2021 | Svátek má Beáta


CENY: Vyhlašujeme 26. ročník Ceny Karla Čapka!

31.7.2006

CKCAUTOŘI, POZOR!

Vyhlašujeme 26. ročník Ceny Karla Čapka!

Své práce v žánru sci-fi, fantasy nebo hororu s fantastickými prvky zasílejte ve čtyřech čitelných papírových kopiích a jedné elektronické kopii na CD, disketě či emailem na adresu:

Roman Paulík, Nová 174, 664 08 Blažovice (a zároveň roman.paulik@cz.abb.com)

Do obálky prosím přiložte:

1) průvodku obsahující Vaše jméno, přesnou adresu, kontaktní telefon a názvy všech zaslaných soutěžních prací (pokud je nedodáte v normovaném strojopise - 60 úderů na řádek, 30 řádek na stránku - vyznačte též přepočet rozsahu na normované stránky).

2) čestné prohlášení, že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům soutěže pro jedno otištění bez nároku na honorář

Nově vytvořená elektronická kopie není pro tento ročník povinná, ale je velmi žádoucí a bude dobře, když si na ni zvyknete; od příštího ročníku již povinná bude. Ostatně někteří z vás elektronické verze svých prací posílají už dávno. Rozhodně však nepovažuji za elektronickou kopii oskenovaný text jako sled obrázků či formát PDF, toho se vyvarujte. Nejvhodnější je formát DOC z Microsoft Wordu.

Do soutěže nemohou být zařazeny práce, které se již zúčastnily některého z předchozích ročníků, byly již publikovány v oficiálních tiskovinách či na internetu nebo jsou současně přihlášeny v jiné soutěži celostátního významu!

Upozorňujeme na vymezení soutěžních kategorií: mikropovídka (do 5 normovaných stran) – krátká povídka (6 – 20 NS) – povídka (21 – 60 NS) – novela (61 – 300 NS). Práce delší 300 NS nebudou do soutěže zařazeny.

Uzávěrka tohoto ročníku soutěže je 30.listopadu 2006. Práce, doručené po tomto termínu, budou po dohodě s autorem zařazeny do následujícího ročníku.

Roman Paulík


Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...