19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Saul 10.3.2009 9:42

Re: Bartoň je politováníhodný užitečný idiot,

Petře, geniusi, teď jste trefil hlavičkou na hřebíček. Bravo. Rv

Pavla B. 10.3.2009 8:14

Taky nevím, za koho kope

například za diabetiky 1. typu se mně zdá Olejár nekope.

A pokud jde o placený nadstandard zdravotní péče, brzy by měl podle slibu pana Wagnera vyjít na Psu můj článek, kde se překvapené obecentvo dozví více;-)

Petr 10.3.2009 9:08

Re: Taky nevím, za koho kope

Už se  nemůžu dočkat, pokud tam však nevychvalujete Julínka, Cikrta a spol., tak asi na zveřejnění nemáte šanci.

Pavla B. 10.3.2009 9:18

Re: Taky nevím, za koho kope

Nevychvaluju tam nikoho a zveřejnění už mám od pana Wagnera slíbené. Ostatně to nebude můj první článek popisující realitu zdravotní péče, která - budete se asi skutečně divit - nemá společného nic s oblíbenými hromosvody Julínkem a Cikrtem.

gerontusinza 10.3.2009 10:00

taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

já jen abych se duševně připravil na tu vaší míru asociálnosti pro vás obvyklou a hlavně na vaše kredo: " co vyhovuje mě a mé rodině je správné a nějací cizí dědci a baky mně nezajímají....." jen pište, jsem zvědav co z vás vypadne... ale myslím, že nic nového..:-/

Pavla B. 10.3.2009 10:59

Re: taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

Budu se těšit na vaši reakci se znalostí věci (tzn. až si přečtete můj článek).

Jinak skutečně stále nevím, proč po mně chcete, abych se přestala starat o svoji rodinu a místo toho někomu kecala do života... Smiřte se s tím, že o naši babičku je dobře postaráno a totéž (že se postarají o své babičky) čekám i od ostatních. Jestli tomu říkáte asociálnost, jsem tedy asociální a považuju od vás toto označení za pochvalu.

gerontusinza 10.3.2009 12:11

No vidíte a já té vaší babičce přispívám v sociálním pojištění...Re: taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

nadále, přestože bych se už na to taky mohl vykvajaznout.......

Fafa 10.3.2009 18:33

Re: No vidíte a já té vaší babičce přispívám v sociálním pojištění...Re: taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

Dobre Geronte, navrhujete tedy vykvajznout se na to a nechat socialni zabezpeceni na bezprostredni rodinu? Ja jsem pro.

Eva D. 10.3.2009 18:32

Re: taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

Vy geronte neumíte číst s porozuměním psanému textu? Pavla B. nikdy nic takového netvrdila.

gerontusinza 11.3.2009 14:14

Ale tvrdila .....Re: taky tam budete sdělovat co je vám do cizích dědků a bab? Re: Taky nevím, za koho kope

a ona velmi dobře ví......;-D

Eva D. 10.3.2009 18:30

Re: Taky nevím, za koho kope

Pavlo, R^R^R^VV

ladik53 10.3.2009 8:01

asi ksem se díval

Asi jsem se díval na jiný pořad, Mně se zase zdály návrhy pana Olejára nejsmyslnější. Navrhoval mj. aby vláda zvýšila příspěvek za svoje pojištěnce (včera oznámeno) Filipiová zřejmě vůbec nevěděla co se děje, protože nijak nereagovala, dále navrhoval zvýšení vybíraného povinného pojištění, pokud v systému chybí peníze, což je podle mně nejrozumnější systémové opatření, a dále navrhoval zrušit strop vybíraného pojištění.

Pavla B. 10.3.2009 8:12

Re: asi ksem se díval

Helemese, odkdy v systému chybí peníze? Ještě nedávno se rozléhal srcervoucí povyk o "privatizačním polštáři" pro Chrenka a podobnou svoloč ve výši nevímkolik desítek miliard úspor v ZP;-P

Soudruzi asi udělali někde chybu, že?;-P

ladik53 10.3.2009 8:33

Re: asi ksem se díval

Bylo řečeno pokud chybí. To asi Olejár neví, to ví asi jenom vláda. A vždy je dobré reagovat s předstihem.

Pavla B. 10.3.2009 8:37

Re: asi ksem se díval

Úbytek přílivu financí zaznamenají jako první zdravotní pojišťovny.

j 10.3.2009 8:43

Re: asi ksem se díval

Ládíku když budete muset platit za elektřinu stále víc tak začnete šetřit nebo budete víc pracovat aby jste víc vydělal?

ladik53 10.3.2009 10:06

Re: asi ksem se díval

Šetřit a víc vydělávat se snažím i bez Vás a odjakživa.

Ladislav N 10.3.2009 11:52

Re: asi ksem se díval

Ale vytáhnout něco z kapsy ještě sousedům by se hodilo, což?

Vlk 10.3.2009 7:46

Zdavotnictví

Och vy odborníci, nevíte o čem mluvíte. Protože každý výrobce má pro stejnou účinnou složku léku svůj název, takže si budete moci vybírat, jestli chcete lék bez doplatku a nebo s doplatkem co nejvyšším. Včem je problém? Že by ti amatérští odborníci na medicínu byli nechápaví. 

Jan Svoboda 10.3.2009 7:26

Vzpomínám si zcela přesně,

že p. Olejár byl kdysi samozvaným šéfem bojovníků, proti rozdělení republiky. Tedy on, tehdy národnosti slovenské "bojoval " v Čechách, ač odtrhnout se chtěli zejména Slováci. Holt "bojovat" je pohodlnější, než pracovat. Různých hajzlíků, kteří proti mé vůli "bojují" za má rozličná práva a zájmy je tolik, že mám neodolatelnou chuť vzít pořádný klacek a řezat je, až by krev tekla.

Ghost Dog 10.3.2009 7:48

Re: Vzpomínám si zcela přesně,

:-DR^

hank bukowsky 10.3.2009 9:49

Re: Vzpomínám si zcela přesně,

O tom odtrhávání žijete pořád v laskavém mýtu, který jako jiné mýty mluví o šlechetném postavení jedné, té naší samozřejmě, strany. Pořád žijete z politruckých článků, aniž by jste si přečetli něco o skutečných důvodech a procesech probíhajících v nejhořejších patrech , které vedli k rozděleni. Ostatně, ani statistika ani průzkumy, jednoduše vyvracející váš hloupý názor, vám není dostatečným důkazem oproti mediálním mýtům.

Eva D. 10.3.2009 18:28

Re: Vzpomínám si zcela přesně,

R^R^R^

ranbow 10.3.2009 5:34

a proč vlastně doktory

Poslední návrhy paní Filipiově v podstatě zjednodušily lékařskou péči - lékař nebude předepisovat konkrétní lék (podle výsledku vyšetření pacienta), ale pouze generikum dle jeho nemoci. O vydaném (nejlevnějším) léku rozhodne až lékárník Navíc mu nevydá plné balení,ale pouze odsype minimální potřebné množství. Takže se léčení zjednodušuje - nemocný ani nemusí chodit k doktorovi, zajde si lékárníkovi, nahlásí mu své potíže a ten mu (po nahlédnutí do seznamu předepsaných nejlevnějších léků) zabalí pár pilulek do kornoutu..

jízlivec 10.3.2009 6:25

Re: a proč vlastně doktory

Nepochopich... Lékař buď předepíše konkrétní medikament a lékárník ho vydá, anebo předepíše dávku účinné látky a lékárník vybere z 3-5-10 nebo 666 různých generik. Oba postupy jsou možné, asi nejlepší je volba podle okolností případu. Vašemu příspěvku nerozumím.

ranbow 10.3.2009 6:38

Re: a proč vlastně doktory

To jste asi pochopil špatně Vy - jak je to zatím prezentované (je to stále návrh), tak lékař standardně předepíše dávku účinné látky (dejme tomu) - nicméně, lékárník už bude mít povinnost vydat to nejlevnější generikum, které tu látku obsahuje. Sice se navrhuje, že by doktor mohl udělat vyjímku a předepsat zcela určitý lék (pokud by to například opravdu vyžadoval stav pacienta)- jsem si zcela jist, že tyto vyjímky budou pečlivě ze stran pojištoven limitovány a lékaři v případě překročení limitů penalizováni - stejně jako v dnešní době při překročení limitu ošetřených pacientů..

Pavla B. 10.3.2009 8:18

Re: a proč vlastně doktory

Nedovedu si představit, jak by se to dělalo u různých mastí, suspenzí, roztoků apod. Např. když bude můj puberťák potřebovat Eryfluid na pupínky, tak mu lékař napíše "erytromycin + zinek (+ dávkování  - ev. poznámka v roztoku etanolu)"? To asi těžko. Realističtější se mně zdá tvrzení jízlivce, že i nadále bude možné předepisovat konkrétní preparáty.

Wlasta 10.3.2009 8:39

Re: a proč vlastně doktory

Pavlo já si pamatuji dobu, kdy lékař napsal složení masti nebo roztoku nebo prášků a v lékárně jej podle receptu připravili, a to ještě v 80. letech.

Pavla B. 10.3.2009 8:57

Re: a proč vlastně doktory

Já taky. A taky si pamatuju, že ty mastičky byly celkem naprd. Aspoň co se pubertálníách pupínků týče:-) Kdežto např. ten Eryfluid je opravdu účinný.

Wlasta 10.3.2009 10:40

Re: a proč vlastně doktory

já je nepotřeboval na pupínky a ty co jsem dostal byly účinné