26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Povaleči z kaváren do polí a továren...

Tvůrčí schopnosti členů současné vlády začínají dosahovat výšin pověstného dua Pat a Mat. Zatímco prostý lid se baví sázkami, jak dlouho bude platit večerní vyhlášení zásadního pravidla, a vyhrávají ti, kteří sází na hodiny a ne na dny, pan Hamáček přišel se spasitelským nápadem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Spáčil 7.3.2021 10:56

Autore, asi jste si nevšiml, že v nemocnici neleží pacienti s Covidem jen na JIP, když jste se tak zdlouhavě rozepsal o nutných znalostech a zkušenostech jejich obsluhy.

J. Jedlička 6.3.2021 17:23

Loula, Loula, ani Vám nebudu prozrazovat odpověď na Vaši otázku, ale dr. Vodvářka v článku vysvětloval, proč je nesmysl direktivně nutit lékaře pracovat v nemocnici mimo svoji odbornost a současně nechat bez péče pacienty ve své ambulanci. Vámi citovaná výzva naopak směřuje k žádosti o dobrovolnou výpomoc, která by zároveň nevedla k zavření a likvidaci fungujících ambulancí.

V. Loula 6.3.2021 19:09

Jedním z argumentů pana Vodvářky je, že specializace lékařů v podstatě neumožnuje, aby lékař jedné specializace zaskakoval za lékaře specializace jiné, a v podstatě tam říká, že ambulantní lékař by na ARU nebo JIPce v podstatě překážel. Ano, druhý argument je, že by tito ambulantní lékaři v podstatě zavřeli svoji praxi. Druhý argument beru, ale v prvním argumentu by lékař překážel, pokud tam bude "navelen" a zárověn by nepřekážel, pokud tam pujde dobrovolně pomoc?

J. Jedlička 7.3.2021 6:09

V rámci nemocniční výpomoci je úplně kontraproduktivní, aby byl lékař navelen k práci mimo jeho kvalifikaci. Lze se ovšem domluvit na předem daném charakteru výpomoci, která odpovídá zkušenostem daného lékaře. To ovšem nemůže posoudit žádný úředník, zrovna tak i "povolávající" nemocnice. Velkou roli tu hraje i forenzní odpovědnost vypomáhajícího lékaře, kdy vůbec není jasné, jak by případnou chybu v jeho rozhodování (a ta by mohla vzniknout velmi snadno) event. hodnotily soudy při pozdějším řešení event. žalob. Při současné aktivitě řady právníků se něco takového vůbec nedá vyloučit.

V. Loula 6.3.2021 16:46

To je tedy kouzlo nechtěného. Pane Vodvářka, v obsáhlém článku píšete, že vícepremier Hamáček přišel s "převratným nápadem" povolat na pomoc ambulantní lékaře. Na více bodech dokazujete, že je to totální pitomost, na kterou může přijít pouze debil, a že celá vláda není nic jiného než banda neschopných karieristů, blbů a debilů. Bezva.

Před chvílí jsem zaregistroval zprávu z ČT, je hejtmanka středočeského kraje a primátor Prahy vyzvali ambulantní lékaře, aby šli pomoci na oddělení s covidem.

Tak tedy opravdu nevím, kdo je tady debil.

B. Máca 5.3.2021 22:22

Doplnění odstavce 2:

Dlouhodobě trestně stíhaného premiéra má též Izrael. Francie trestně stíhá bývalé prezidenty. ....

V. Čermák 5.3.2021 22:37

A prezident Havel byl zavřený, na jedné cele s Dominikem Dukou...;-D

M. Pivoda 5.3.2021 19:55

... „krankfotr“, tedy silného muže, který subtilním sestřičkám pomáhal s ležícím nemocným, s jeho překládáním na lehátko a vůbec s prací pro všechno, co nezvládla 50 kg vážící žena. ...

Doufám, že na tomto problému dnes už intenzivně pracuje obor robotiky. Robot "krankfotr" se totiž určitě nemůže nakazit koronavirem - i když jeho úroveň zručnosti nemůže s lidským krankfotrem zatím soutěžit.

M. Pivoda 5.3.2021 20:09

https://www.youtube.com/watch?v=6Zbhvaac68Y

Š. Hašek 5.3.2021 18:30

Zatím sleduji, pane doktore, již rok, že sice nemáte rád jistého Hamáčka (já také ne), ale obecně s opatřeními vlády (opozice mění jen předložky a spojky vyhlášek) velice souhlasíte.

Nevím, co se dnes čertíte. A je dost vidět, že zděšení z vira Vás za ten rok ještě nepustilo. Mě už tedy dávno.

V. Bok 5.3.2021 19:53

No, ja jen říkám ježíšmariááá... on je fakt dochtor?

P. Kubáč 5.3.2021 15:57

V Německu honí doktory do špitálů přímo lékařská komora - nedostanete licenci na soukromou ambulanci mimo špitál - pokud pravidelně nechodíte ordinovat a sloužit do nemocnice.

Tím Němci dosáhli toho, že nemají mezi doktory převahu "líných kaprů" pro nemocniční práci nepoužitelných ani kdyby nastal konec světa.

A nepříjemá otázka ad hominem - pane doktore - autore - kdy jste naposledy sloužil noční ?

J. Jedlička 5.3.2021 16:15

V některých, zejm. chirurgických oborech, je prospěšné kombinovat ambulantní praxi s nemocniční operativou. Jde ale o nemocniční práci ve vlastním oboru, která je v Německu opravdu velmi dobře placená, zatímco různí čeští zhrzení stalinisté by velmi rádi jiným organizovali bezplatnou otrockou pracovní povinnost.

L. Novák 5.3.2021 14:21

Velmi dobře napsáno. :-) R^

Nekompetentnost hraničící s blbostí už se ve vládních / ministerských funkcích i mezi úředníky na ministerstvech ČR stává normou... Přibližujeme se mílovými kroky EU?

L. David 5.3.2021 13:24

Socani byli odjakživa nedoceněnými expety na fšecko.

M. Sedláček 5.3.2021 13:32

Hlavně to byli odjakživa zloději.

https://tadesco.org/hledali-jsme-v-edinburghu-stopy-k-firme-ktera-ma-dodat-testy-do-skol/?fbclid=IwAR0nBBXahCGx5JJMmQmlF4x1xuw4SfKYqH-gq4pvjwGVEC1MYxf0GfGiOe4

P. Kmoníček 5.3.2021 12:27

Tak už je to lepší. Dnes už jen Čermák a natvrdlý Šejna nepochopili text pana Vodvářky.

V. Čermák 5.3.2021 13:21

Ale pochopili...;-D

J. Farda 5.3.2021 16:30

Vy? Kecáte! :-P

V. Čermák 5.3.2021 17:47

Nepovídejte. Já to fakt pochopil. Mimochodem, pochopit jednoduchého ideologa Vodvářku není nijak složité...;-D

J. Farda 5.3.2021 18:17

Hanbím se, že jsem se ukecl, bo Vy nikdy nekecáte ... :-(

V. Kain 5.3.2021 13:23

Jdou na mě mrákoty při představě,že by současný obtloustlý ministr vnitra měl dělat velvyslance v Kanadě.

J. Rojšl 5.3.2021 12:16

Máme velkou ale opravdu velkou smůlu na prezidenty - prej "móc chytrý" Milouš Zemanů se hrabe do epidemiologie a proto objednává čínský a ruský neschválený injekce a prej úplně nejchytřejší "klimakterik" Venca Klausů je zase vynikající na to světové "klíma" ..

Jó, jó, dobře jsme si vybrali !;-(

M. Šejna 5.3.2021 12:27

Taky jsme měli jednoho prezidenta, co byl "móc chytrej" na architekturu a urbanismus.

Jmenoval se Venca Havlů a proslavil se výrokem o tom, jak mohou lidé bydlet v tak hnusných králíkárnách zvaných panelová sídliště.

;-)

D. Černá 5.3.2021 12:59

//Zbořili jsme a nebo nechali zchátrat krásná města a vesnice, tento skvělý kulturní odkaz několika generací.

Místo nich jsme pokryli naší vlast jakýmisi králíkárnami, v nichž se nedá žít, ale pouze přespávat a nebo se dívat na televizní seriály.//

Takže tolik přesná citace Václava Havla a kde jsou ty posměšky, vy pologramote Šejno, které jste měl na mysli?

To je od vás stejný blábol, jako o humanitárním bombardování.

J. Jurax 5.3.2021 13:28

No, já zase slyšel a viděl v TV, jak se při potopě vznášel Havel ve vrtulníku nad vodami a vedl řeč v tom smyslu, že když jim voda vzala ty staré škaredé domky z vepřovic, aspoň si postaví nové, krásnější. Trochu mne tím naštval, estét ...

A i ten výrok, jež citujete, není v úplnosti pravdivý. Zchátralo toho jistě dost, nicméně paneláky nebyly jen znamením zlotřilých komunistů. Jako technologie rychle stavby relativně levných bytů byla hojně užívána i na tzv. Západě, neboť bytová krize byla i tam; pokud jste tam byla, možná Vám to neuniklo.

Mimoto být v králikárně je lepší než žádný v krásné historické zástavbě i nezchátralé.

D. Černá 5.3.2021 13:58

Já zase slyšela od jednoho celoživotního příživníka, který nikdy nic nevytvořil, nevyrobil, nevymyslel, který celý svůj zbytečný život jen parazituje na éráru a i mých penězích, že jsem neschopná a mám zkrachovat a že je to dobře.

J. Jurax 5.3.2021 15:14

Inu, netuším, koho z mnohých máte na mysli, nicméně když už se odbočilo k panelákům, tak k tomu nemáte asi nic, že ...

A jak vlastně Váš emotivní výkřik souvisí s tématem článku, potažmo konkrétního vlákna diskuze?

V. Bok 5.3.2021 19:52

Mimochodem, licenci na paneláky jsme kupovali na západě, poprvé myslím v Dánsku. I v takovém Švédsku byly velká paneláková sídliště a dosud jsou. Rozdíl byl zejména v tom bahně... a trochu se snažili to zajímavěji poskládat a nabarvit. Většinou to k pocitu pohody stačí.

J. Kadeřábek 5.3.2021 17:35

Jo jo. Původ těch betonových domečků je ve Francii a jistý Le Corbusier byl jejich pachatelem. Jenže dnes tam bydlí převážně Alžířané zatím co u nás si tu králíkárnu za 5,5 mega nepořídí ze svého platu ani inženýr strojírenství.;-(