18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
janci 13.7.2009 9:20

Re: ale ale, to je strachu,

Jiste - je to placena funkce? Ma ta organizace aparat? Kdo to vse financuje? Bude me vlada uznavat a brat za partnera jako prezidenta svazu konzumentu zavinacu?

Andy 13.7.2009 9:23

Re: ale ale, to je strachu,

opakuji- zeptejte se Olejara, on vám poradí, jak to máte udělat. Ujišťuji vás, že pokud jste šikovný budete i placen státem, i vás bude vláda uznávat- koneckonců podívejte se na odbory- je snad šéfstvo odborů něco jiného než Svaz Nespokojených Zaměstnanců? A pokud je máte ve své firmě, musíte jim poskytnout zázemí, placené volno, vyhovět jejich požadavkům.

Že vy si ze mne děláte srandu? Tohle ví i můj kocour ( je guvernérem Státní Kočičí Komise Pro Výběr Nejpohodlnějšího Křesla).

jirka.s. 13.7.2009 11:39

Re: ale ale, to je strachu,

Malý podotek: Šéfstvo odborů je "Svaz velice spokojených zaměstnanců". Malý problém je jenom v tom, že jejich "zaměstnavatel" je poněkud imaginární!!! ;-)

BTW: Sdělte svému kocourovi, že je prachsprostým samozvancem, neboť tuto funkci už dávno zastává naše kočička!!! ;-D

Andy 13.7.2009 12:29

Re: Kocour vzkazuje

vaší slečně, že by to s ní rád probral u večeře...prej nás pošlou do kina.

goodday 13.7.2009 18:07

Re: Kocour vzkazuje

A co dávaj ????;-D

Milda 13.7.2009 10:41

Re: ale ale, to je strachu,

Nevím, jestli se nepletu, ale nebyl pan Olejár náhodou stejně samozvaným "ochráncem práv nájemníků"? Bylo to hned z kraje po listopadu.

MUDr Jiří Kilian 13.7.2009 9:28

Re: ale ale, to je strachu,

jaký strach, to věru nevím. Nicméně - máte tedy za to, že náměstek hejtmana a senátor v jedné osobě bude sám ve svém volném čase vykonávat správně tuto funkci ? Nadto jako representant samosprávy, která je zakladatelem/zřizovatelem nemocnic ? 

A slitování ? No, jestli samozvaný samosoudce bude rozhodovat bez slitování, pak potěš.  Neděsím se, to vskutku nepatřičně předjímáte. I když představa, že nějaká taková osoba bude, jak si Vy přejete, vyšetřovat a dovádět do konce, no...nechť.

  

Andy 13.7.2009 9:32

Re: ale ale, to je strachu,

a čeho se konkrétně bojíte? Má ona osoba nějaké zákonné pravomoci v této věci? Není to věc Svazu, koho si tam zvolila? Co vám ten samosoudce udělá? 

MUDr Jiří Kilian 13.7.2009 9:38

Re: ale ale, to je strachu,

Proboha čím jsem naznačil, že se bojím. Věcí Svazu to možná je, to je mi celkem jedno. Ale už mi není jedno, že takovou funkci bere na sebe senátor a náměstek hejtmana v jedné osobě. 

jirka.s. 13.7.2009 11:56

Re: ale ale, to je strachu,

No a??? Nemá snad zářný příklad dokonce v jednom hejtmanovi ??? Ten toho přece stihne ještě daleko víc!  ;-D

Fafa 13.7.2009 13:19

Andy

Pokud pan Olejár najde ty, kteří ho budou jako zvoleného respektovat, pak tím legitimizují jeho zvolení. Pripadne Má ona osoba nějaké zákonné pravomoci v této věci?

Pak je to ovsem dost komedie, nemyslite? Pan Olejar zvolil sam sebe a nikdo jej nemusi respektovat. Jim jmenovany ombudsman ma nulove zakonne pravomoci a pokud se obrati na na zdravotnicke zarizeni, tak se s nim nebudou bavit. Ma tedy cela vec krome zviditelnovani pana Olejara nejaky dalsi ucel?

Andy 13.7.2009 13:47

Re: Andy

a není to jeho věc? Řešíme snad aktivity Jiřího Mašeka ( osud.cz), pro zdraví občanů mnohem nebezpečnějšího než uran a Olejár?

Fafa 13.7.2009 13:51

Re: Andy

Pak ano. Pokud se s panem Olejarem nemusi nikdo bavit a pokud jeho aktivity nejsou zadnym zpusobem financovane z dani, tak samozrejme ano.I kdyz priznejme si, pani Kuchtova taky zacinala podobne a uz dokazala natropit znacne skody.  

#13 13.7.2009 17:03

Re: ale ale, to je strachu,

Vážený kritiku. Nenadávejte na zdravotníky. Zeptal jste se na personální obsazení jedné směny v příslušné nemocnici, kolik je má jedna sestra na starosti pacientů? Jaká je jení pracovní náplň? Co vám bránilo, aby jste za svým dědečkem každé odpoledne zašel a dal mu napít? nedělejte ze zdravotníků facokvací panáky. Doporučuji vám, nechte se zaměstnat jako ošetřovatel a pak nám můžede popovídat, kolik vám zbylo času na to, aby jste ležákům často nabízel pití. Vyna není na personálu, ale na přístupu věřejnosti ke zdravotnikům. Zdravotnictví není charita, ale tvrdá a vyčerpávající práce.

Andy 13.7.2009 18:19

Re: ale ale, to je strachu,

 jestli je to na mně, tak zaprvé dědeček byl příklad, ne můj příbuzný a zadruhé nevím, zda  tu ve fóru je někdo , kdo o práci zdravotní sestry ví víc než já.

Pochybuji.

občanka 13.7.2009 8:26

Žádný Olejár by neměl šanci, kdyby fungovaly mechanismy, které uvádíte,

tj. lékařská komora nebo poskytovatel služby. Zkusil jste někdy stížnost na lékaře podat zdravotní pojišťovně nebo lékařské komoře? A s jakým výsledkem?

F..A.Kekule 13.7.2009 7:51

No jo, hezký

nicméně mi není jasné, jestli ty funkce jsou placené a z čeho?

J 14.7.2009 10:06

Re: No jo, hezký

Funkce je čestná, neplacená.

Petr Kohout 13.7.2009 7:22

Ombusmanem je každý hejtman, poslanec, senátor a také prezident.

Mají to totiž v popisu práce - reprezentují voliče. Funkce "úředního" ombusmana (tj. pokud nejde o další volenou funkci či alespoň o "prodlouženou ruku" víše jmenovaných) je v lepším případě trafika pro kamaráda, v horším funkce zametače problémů a ochránce úředníků.

J 14.7.2009 10:07

Re: Ombusmanem je každý hejtman, poslanec, senátor a také prezident.

Trafika těžko, když je funkce neplacená.

jo jo 13.7.2009 6:35

ombudsman? a co takový trefikant motejl?

2x vrazil do sloupu, jednou zabil autem člověka, bez cigarety ho nikdo neviděl, budí dojem senilního důchodce  ........ ten může někomu pomoci?

Lída 13.7.2009 7:56

Re: ombudsman? a co takový trefikant motejl?

Ombudsman Motejl ale rozhodně má právnické vzdělání i praxi. Kouření osobně dost nesnáším, nicméně souvislost kouření se schopností hájit práva občanů mi nějak nedochází.

jo jo 13.7.2009 8:13

Re: ombudsman? a co takový trefikant motejl?

třeba něco o vůli, schopnosti ovládat se? ....... morálně volní vlastnosti :-/ BTW slabošství a z toho vyplývající jednání

EVa 13.7.2009 6:04

Pokud se pamatuji

pan Olejar si Svaz pacientů sám vymyslel, sám se jmenoval jeho presidentem a v této funkci úspěšně setrval až dodnes. Neumím si představit členskou základnu, protože pacientem je každý z nás, více či méně a rozhodně jsem žádného presidenta pacientů nevolil a nikoho, kdo by ho volil neznám. Z čeho takový svaz žije, mě není jasné, ovšem určitě pan Olejár našel nějakou cestičku, jak "podojit" stát. Holt český člověk je velice vynalézavý.... člověk, jak pravil klasik.

Tonda K 13.7.2009 9:25

Re: Pokud se pamatuji

R^

Mne jako pacienta irituje, když pan Olejár mým jménem plácá v TV nesmysly.

Pišta 13.7.2009 5:58

Nevím

Nějak tomu nerozumím.Na to abych si mohl stěžovat na špatné chování zdravotnického personálu musím nejprve vystudovat medicinu? A pokud se cítím poškozen soudem -práva?

jízlivec 13.7.2009 6:21

Re: Nevím

Na stěžování arciť žádného vzdělání netřeba... Na to aby stížnosti řešil, by však člověk měl být alespoň trochu věci znalý, ne? 

Pišta 13.7.2009 7:27

Re: Nevím

Stížnosti snad proboha neřeší pan Olejár. Ale aby je "řešil " ten na koho si stěžuji, jak je u nás obvyklé , to asi také nebude to pravé!

Modrá šance 13.7.2009 20:07

Re: Nevím

A co ředitele nemocnic ??? Znám jich několik a jsou ing.JUDr,Mgr.atd. a vůbec to nikomu nevadí.Pan X.Y. jistě stížnost nechá posoudit  odborníkem. Je fajn,že  bude nestraný a   nebude  mít nic společného s odbornou medicinou.

Roubíček 13.7.2009 5:42

Mx se

z komunistických praktik nevyhrabeme ani za tisíc let, protože levičáci vše ovládají! Zřijí si instituce, jen proto, aby někteří měli výnosná koryta!:-/