Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

VC

Se začátkem článku souhlasím. Socialismus měl kdysi zlepšovat situaci chudé většiny a universalismem získávat mezinárodní sílu. To bylo v době kdy se etabloval jen na Západě a migrantů bylo 5 a půl. Pak universalismus začali aplikovat na nehomogenní svět, na podporu uchyláren a poměrně očekávaně ale naprosto sebevražedně na ekologii. Socialismus zkrátka ukazuje co to je postavit se proti Bohu.

Pokud v Německu opravdu o mládeži platí "Jakého spasitele si vybrala? Ukázalo se, že největší podporu té nadějné nové voličské skupiny má – Alternativa pro Německo" Tak to vypadá nadějně.

Bohužel s korespondenční volbou u nás, i když bych to universalistům z 5 demolice přál tomu nevěřím. Stačí mi, co vidím na Západě a věci jako Staffordský experiment. Tupé stádo je schopno všeho i sebevražedných činností. Tak jak v Německu tupě volí migrační strany, co jim navíc zlikvidují průmyslovou chloubu Německa, stejně tak budou volit Češi v zahraničí, Piráty a TOP09, STAN,

TK

V tom meritu článku máte pravdu. Akorát si nejsem jist to dělení levice-pravice. I naše "pravicová vláda" podporuje děsivé věci. Možná ne všichni její členové, ale většinově asi ano. Aby udrželi to "Spolu", či "5kolku" či co. Podporují snížení věku pro volby, podporují korespondenční volby, volby krajanů z 5. kolena do našich současných českých zastupitelstev. Jen proto, že si myslí, že to bude v jejich prospěch...

LZ

L67u54i52s 35Z89í64d78e51k

18. 6. 2024 20:43

Po zkušenosti z voleb 2020 v USA spoléhá 5demolice na to že jí korespondenční podvod též zajistí vítězství .

TK

Je to pravicové nebo levicové? Je to hloupé, ať tak či onak. Ale povídejte to současné vládě...

IS

I36g95o30r 24S86v81a96t45o46s

18. 6. 2024 20:34

volebni pravo spojit s placenim dane z prijmu. jak "ze zdola" - tak i pro duchodce. easy - peasy

MK

Já jsem proti tomu,aby volili děti, které ještě ani nemají plnou trestní zodpovědnost, zato bych volbní právo omezil maximálně na 65 let, vážně nevím,proč má o naší budoucnosti spolurozhodovat někdo, kdo to má,s prominutím,za pár.

MK

Volební právo od 16ti - blbost. Vymyslet to může jen ten, kdo nevidí rovnítko mezi právem a povinností. Pokud jde o důchodce - jako blahé paměti v USA: jakákoliv podpora od státu by měla být automaticky podmíněna pozastavením volebního práva.

RM

nevím jak autor přišel na to, že korespondenční volby naženou hlasy Okamurovi. ?? --to by je MPA nikdy neprosazovala--a ta je mazaná jak liška, tomu věřte, autore. 8-o

PD

Mazaná MPA? Zajímavá myšlenka, nebo význam slova.

MK

Volební právo od 16 let mě neuráží. Je třeba si uvědomit, že se stoupajícím věkem dožití spoupá počet voličů v důchodovém věku a proto je rozumné posílit i druhou stranu věkového spektra a pustit do hry i ty mladší.

Oni tak dostanou možnost ovlivnit podstatnou část své budoucnosti. Ovlivňují svůj osud na desítky let dopředu, zatímco mnohý důchodce se nedožije ani příštích voleb.

A ano, mozek se vyvíjí do 25 let. Ale autor už zamlčuje, že se stoupajícím věkem degraduje a své schopnosti ztrácí. Jsem čerstvý důchodce a když občas sleduji některé své vrstevníky, tak mnozí z nich myšlenkově nesahají těm mladým ani po kotníky.

PD

Tak to potom už od narození, ne? :-P

Mnozí staří nesahají mladým, mnozí mladí (ještě) nesahají starším ...

... to by se to muselo zjistit procentuálně.

Každopádně mají mlaďasi větší sklon k extrémům (viz studentské volby nanečisto), někdo to může považovat za přínosné, já v už tak ideově vyprázdněné politice spíš za škodlivé.

FN

Volební právo od 16 let není slepá ulička progresívní levice, ale jeden ze záchvatů paniky fialové vlády. Tato vláda dobře ví, že po ukázce neschopnosti a katastrofálních výsledcích nebude dále zvolena za současných podmínek. Proto usiluje o tři zásadní změny, které by jí měly zaručit vládu na věčné časy a nikdy jinak. Za prvé: Korespondenční hlasování, které umožňuje volební podvody. Za druhé: Volební právo od 16 let pro skupinu, která je radikální a nejsnáze manipulovatelná. Za třetí: Darovat české občanství zahraničním potomkům bývalých občanů Československa, a to až do čtvrtého kolena. To znamená zásadním způsobem překreslit volební mapu státu ve prospěch těch, kteří se neorientují v politické situaci a nenesou za své rozhodnutí odpovědnost. Znamená to oslabení role českých občanů, kteří pracují, platí zde daně a vychovávají děti. Stejným svinstvem, které tentokrát přichází z Bruselu, je snaha o udělení volebního práva tzv. válečným uprchlíkům, kteří dostali povolení k pobytu nebo žádají o asyl.

PD

Zase zaměňujete nepříliš významné parametrické změny za zásadní. To by snad mohlo být jen to volební právo od 16ti, ale pravděpodobně ani to ne. Zvýšilo by to vliv extrémních stran, ale není jisto kterých.

JL

"Mladý člověk hledá rázná, rychlá řešení, akorát že nedomýšlí důsledky." Proto také se všechny svinské režimy opíraly o mladé: Hitler, Lenin, Stalin, Mao, Pol-Pot... No obvykle ti mladí dostanou rozum a stávají se z nich ouředlníci a zaměstnanci bank. A ti pak zápolí se svými dětičkami. Probatum est. J.L. end

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz