19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VOLBY: Nikdo vítězi neblahopřál

Zažil jsem už od roku 1990 mnoho svobodných voleb. Letošní výsledek je v mnoha směrech „revoluční“. Poražení vítězi voleb nedokázali - pokud jsem si všiml správně - ani poblahopřát, tak moc jim Andrej Babiš leží v žaludku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 23.10.2017 9:44

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Znásilnění asistentky bych jako fakt nebral, ale kdyby někdo tvrdil, že se tam upsal Rusku, tak bych moc nepochyboval. :-P

J. Fridrich 23.10.2017 9:58

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Já jsem ten nadnesený příklad uvedl v souvislostí s presumpcí neviny. Naši politici a občané totiž nerozlišují obvinění a případné odsouzení právoplatným soudním procesem...

M. Prokop 23.10.2017 10:56

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Presumpce neviny je velmi dobrá právní kategorie, ovšem v politice se velice osvědčuje presumpce viny. To už je taková zvyklost ve státech se zažitou demokracií.

J. Řezák 23.10.2017 10:30

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Nebyl by první, kdo se upsal Rusku na hajzlu.

P. Portwyn 23.10.2017 11:12

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

A tak zas ruskými agenty jsme přece všichni kromě pár fanatických rusofobů, že ;o)

M. Prokop 23.10.2017 12:07

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Všichni ne, ale Zeman zaručeně.

J. Řezák 23.10.2017 10:30

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

I kdyby to ta asistentka odpřisáhla, tak tomu nelze věřit, protože tento člověk už o tom jenom žvaní. To by se muselo říci, že se vládce náš, slunko naše jasné někde opilo a blábolilo nesmysly. Tomu by se věřit dalo.

A. Pakosta 23.10.2017 12:22

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

Pan Zeman je dávno zcela impotentní, takže znásilnit nikoho nemůže.

Z. Paldus 23.10.2017 22:57

Re: " Nikdo vítězi neblahopřál " - ano, buran zůstane

No tak to snad je tou holí, která mu slouží jako opora při chůzi.

P. Zinga 23.10.2017 9:03

Omílaný blaf:

k poklesu přízně lidovců a socdemáků nevedla jejich spolupráce s ANO, ale jejich předvolební podvraťácké jednání. Lidi holt nemají rádi podvraťáky.

M. Prokop 23.10.2017 9:44

Re: Omílaný blaf:

Taky by se dalo říci, že jejich podvraťácká spolupráce s ANO. :-P

M. Šejna 23.10.2017 11:52

přesně tak, pane Zingo

ale těm podvráťákům ve vedení ČSSD tohle nevysvětlíte. Oni si myslí, že jim uškodila koalice s ANO, a vůbec nechápu, že jim naopak uškodilo kydání hnoje na ANO.

J. Nový 23.10.2017 8:59

Kalousek

"Velmi dobře to zná Miroslav Kalousek. A ten zcela jistě ještě neřekl poslední slovo."

.

Šmarjá nestrašte! Doufám, že už řekl vše, co měl na srdci.

M. Sedmík 23.10.2017 8:45

Konec právního státu

Návrh zastavit trestní stíhání kvůli tomu, že dotyčný se má stát premiérem, je definitivní pohřbení právního státu. Jeho základem přece je, že orgány činné v trestním řízení NESMÍ takové věci brát v úvahu. Kam se hrabe Al Capone, to se nedá srovnat!

M. Šejna 23.10.2017 11:30

Konec právního státu nastal už dřív

v roce 2013 se u nás zastavovalo trestní stíhání vůči 3 poslancům ODS jen proto, že měli v době "páchání trestného činu" poslaneckou imunitu.

Ponechme stranou, že k trestnému činu tehdy vůbec nedošlo, ale policie tehdy jejich počínání považovala za tretný čin. Podobné to je i teď. Babiše policie podezírá z trestného činu, který se nejspíš vůbec nestal, a i tentokrát ho ochrání imunita.

P. Rudolf 23.10.2017 8:41

Jen malé podotknutí

Státního zástupce netřeba. Dnešním oficiálním ohlášením výsledků voleb Statistickým úřadem se Babiš i Faltýnek stávají oficiálně poslanci PS a jejich trestní stíhání je tudíž pozastaveno, jinými slovy, ode dneška už trestně stíhanými osobami nejsou.

V. Pavelka 23.10.2017 7:48

No

Naprosto idiotská představa že by se Babiš nezeptal svých právníků , jestli je "Hnízdo ",košer, co není zakázáno zákonem je povoleno !Tisíce byznysmenů se deně pohybují ve stejných vodách , jen ti v opozici to neznají.Nebo nechtějí znát.

M. Petrilak 23.10.2017 8:17

Re: No

Přesně tak. Oni ti oponenti ANO mají celkově víc idiotských představ, ale vymluvte jim to.

Zbytečná ztráta času. ANO jsem nevolil, ale chtěl bych Babiše za premiéra, nikoho lepšího bychom nemohli v této funkci mít. A ještě poznámka ke STAN - Farský je arogantní sebestředný hlupák, dostal nejmíň hlasů z těch co prolezli, a nejvíc se naparuje.

L. Tušl 23.10.2017 8:52

Re: No

Vidím to zcela opačně, než vy.

V. Heidlerová 23.10.2017 8:54

Re: No

Já také.

V. Heidlerová 23.10.2017 8:53

Re: No

Jinak je ale nutno ocenit, že STAN se do parlamentu dostala, nemá tam hloupé a nezkušené zástupce, je to nový samostatný subjekt, takže netřeba mu v této chvíli škodolibě vznášet kritiku dopředu. Protože v tradičních stranách určitě nastanou změny ve vedení, což může naprosto obrátit hrací karty, nemá smysl předvídat nebo někoho označovat za idioty. Dělají to zpravidla ti, co jimi sami jsou. Já jako oponentka ANO nemám potvrzení, že bych byla idiot, mám prostě jiný názor podložený informacemi i ze slovenské strany. Nezbývá, než vyčkat, jak se situace vyvine, ANO to bude mít nesnadné. TGM kdysi nepodal nedůvěryhodnému a nehodnému politikovi ruku, teď by to měli udělat všichni, kterým není prázdný pojem "čest". Jsou takoví, ale je jich málo. Škoda.

F. Ogáv 23.10.2017 10:34

Re: M.Petrilak

Gratuluji. Zrušení denátu, omezení počtu poslanců v parlamentu na 100, zrušení krajských zastupitelstev nevadí? Pak by Bureš nemusel být jen premiérem, ale i prezidentem najednou. To už tu také bylo. Je opravdu škoda tu nabytou praxi (KSČ a STB) nyní nezúročit. Jeho soudruzi v r. 1946 také dosáhli 40% většiny v demokratických volbách a to pak bylo "tóčo"

P. Marcín 23.10.2017 12:15

Re: No

Babiše a ANO toleruji, přestože jsem je nevolil. Možná, že lepší premiér by mohl být Faltýnek? Ten celkem budí respekt.

S Vaším hodnocením p. Farského souhlasím. V sobotní večerní debatě lídrů na mne tak také působil.

M. Prokop 23.10.2017 9:46

Re: No

Třeba je neposlechl.

J. Hruška 23.10.2017 5:54

Milost

Náš president má ještě jeden trumf. Může udělit milost a Babiš má pozlacenou cestu přes vládu k následníku trůnu. Nemusím to snad podrobně objasňovat. Zdař Bůh, Jožín.

M. Sedmík 23.10.2017 8:48

Re: Milost

Ačkoli v mnoha oblastech Zeman trumfnul Klause svou žumpou beze dna, u amnestie na svůj velký den teprve čeká.

V. Heidlerová 23.10.2017 8:58

Re: Milost

Pan president může v podstatě všechno, protože vůbec nectí ústavu ani zákony, jen už nevyplave z kanálu, který sám vyhloubil, ani z nemoci, kterou si způsobil alkoholismem a nestřídmým životem. Úpadek sil nastává, nemusím to snad podrobně objasňovat. Zdař Bůh a chraň nás Pán Bůh před lidmi tohoto typu.

J. Hejna 23.10.2017 9:36

Re: Milost

Čím jste si, madam Heidlerová, vy způsobila svoji ubohost?

M. Prokop 23.10.2017 12:09

Re: Milost

Nelíbí se vám, co napsala? Protože je to pravda nebo pravdě se blížící?

I. Procházková 23.10.2017 12:22

Re: Milost

Souhlas s V. Heidlerovou, je to tak...