20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

VISEGRAD: K čemu je nám V4?

Čas od času se objeví polemiky, nakolik máme svoji evropskou cestu a obecně budoucnost spojovat s uskupením zvaným Visegradská skupina, V4, nebo zkráceně Visegrad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kučer 24.1.2022 8:37

V4 spojuje názor na atom, na migraci a to stačí.

J. Nevrkla 24.1.2022 7:43

Koalice spolu se rozhodne o lepší spolupráci nepokouší, ta dělá vše proto dokázat, jak jsme vzorní pucfleci pokrokového Bruselu.

K. Machala 24.1.2022 3:47

Instrukce progre kruhů zní rozbít V4. Jistě nejde o náhodnou shodu okolností, že Babiš nakřápl vztahy s Polskem bojem proti Turowu přes žalování eurosoudu, tahle koalice má už nèkolik podobných výstřelů.. Zájem Berlína je na tomto rozbití mimořádný. A přitom vazba na V4 a specificky Polsko je pro naši silnou pozici klíčová. Je to jako s těmi Svatoplukovými pruty. Malá země potřebuje spojence, a jestliže Berlín jedná v energetice proti našim zájmům a celkově se nepěkně posouvá, orientace na Polsko a V4 je asi jediná realistická protiváha degradace na volněji přidruženou spolkovou zemi. Ale jak vidno i na tomto článku, ODS i ANO jsou zajedno špatným směrem, proti zájmu ČR. Koupit si české politiky je asi snadné, zdá se.

V. Mokrý 24.1.2022 7:16

R^

V. Novak 24.1.2022 7:38

Orientace na Polsko místo Německa je z bláta do rybníka. Pokud Německo jedná v energetice proti našim zájmům, tak Polsko jedná navíc i proti svým zájmům

Německo zavírá své jaderné elektrárny, Polsko žádnou nemá a mít nebude. Německo se aspoň postaralo o plyn - Polsko o to, aby přestalo být i důležitým tranzitérem plynu.

Rozumně se ve V4 chová především Maďarsko - ale jak kamarádské k nám bude, to si po expozé sněmovní blběnky netroufnu odhadovat...

J. Černý 24.1.2022 9:40

R^;-€

Š. Hašek 24.1.2022 20:16

Na tu Pekařovic blběnku se Orbán vysse...., má rozum. Je to chlap. Uher.

V. Wagenknecht 24.1.2022 9:36

Jak mi před lety říkal jeden můj polský přítel ve spojitosti s politikou, "My Poláci dovedeme být hrozné svině". To jenom k té důvěře k Polákům.

J. Fridrich 24.1.2022 10:11

V průzkumech v Polsku jsme pro Poláky nejvíce oblíbenými my...

V. Wagenknecht 24.1.2022 10:16

Samozřejmě, vy jako nejpolštější ze všech Poláků to musíte vědět líp než nějaký obyčejný Polák.

J. Fridrich 24.1.2022 10:32

Ne já, to jsou výsledky více průzkumů v Polsku - vy nějaký obyčejný Poláku.

V. Wagenknecht 24.1.2022 12:25

No, když tomu chcete mermomocí věřit ... Průzkumy odrážejí zpravidla přání zadavatele, snad už jste dost velký na to, abyste to věděl. Já radši věřím mně osobně známým lidem.

J. Fridrich 24.1.2022 12:30

No comment. Ztráta času..