27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Havel a renesance českého komunismuVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 25.11.2012 20:47, přehled diskusí

A když už je tu o komunistech...:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.11.2012 16:48

Dovolím si přidat i sem odkaz na jiný protest, na Petici jihočeských studentů -

protože jsem přesvědčená, že komunisti by už NIKDY neměli ovlivňovat výchovu a vzdělávání mladých, obzvlášť v rozhodovací funkci.

http://www.petice24.com/stop_komunismu_ve_skolstvi

Re: A když už je tu o komunistech...:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.11.2012 18:12

Tyto protesty z pozic „morálního znechucení“ nad opětovným vzestupem strany s temnou minulostí ohýbají pravidla demokratické hry. Pokud je KSČM v právním a ústavním slova smyslu legitimní součástí našeho politického systému, pak je poněkud licoměrné ji na jedné straně umožnit, aby se nejen právoplatně účastnila voleb, v nichž kvůli selháním ostatních stran navíc výrazně skóruje, ale na straně druhé ji s pomocí „morálních apelů“ zakazovat, aby se podílela na moci, k čemuž dostala v demokratických volbách mandát.

Mnoho občanů svými současnými postoji říká, že vlastně nechtějí demokracii. Na jedné straně odmítají podporovat (například tím, že nechodí volit) zavedené „demokratické“ strany kvůli znechucení z korupce a nekompetentní politiky, na straně druhé odmítají respektovat výsledky voleb, v nichž uspějí komunisté. Přitom se jen menšina české společnosti aktivně angažuje v rámci občanské společnosti, aby se pokusila změnit poměry v té části politického spektra, kterou považují sice za demokratickou, ale nevolí ji, protože jsou znechuceni jejími praktikami.

Pro začátek by stačilo, žádát po "demokratických" stranách,aby méně kradly a tunelovaly než my vyděláváme. !!!!!!

Re: A když už je tu o komunistech...:
Autor: K. Kužel Datum: 24.11.2012 4:16

Trefil jste hřebíček na hlavičku: "pokud je legitimní součástí našeho politického systému..." no ano, to je ten prů*er, o tom ten článek přeci je!!!

Re: A když už je tu o komunistech...:
Autor: D. Werner Datum: 24.11.2012 23:34

Komuniste nejsou zadna politicka strana, jedna se o nabozenskou sektu, pouzivajici stejne metody jako inkvizice.

Re: A když už je tu o komunistech...:
Autor: K. Luboš Datum: 23.11.2012 18:17

Komunista v krajském zastupitelstvu nemůže ovlivnit „výchovu a vzdělávání“ vůbec nijak. To může udělat učitel, ale jenom teroreticky. Představa, že ve třídě někdo něco nakváká a žáci uvěří, je přece jenom trošku primitivní. Takhle jednoduše to prostě nefunguje.

Ale nalijme si čistého vína - ona komunistka dostala na starost ten nejméně důležitý rezort: netočí se v něm tak velké peníze a nejde tam moc krást. Jó to ale taková doprava...

To jste vedle jak ta jedle !:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.11.2012 19:50

Může "přemisťovat" ředitele a ono je toho dost a dost, čím může zasahovat, ovlivňovat..

Re: To jste vedle jak ta jedle !:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.11.2012 21:17

Měla byste si uvědomit, že zpochybňováním výsledků demokratických voleb nám tady zavádíte novou totalitu. Jak vidíte  totalitu nemusí nastolovat fašisti nebo komunisti, váš příklad ukazuje jak jsou dnešní přívrženci české pravice nebezpeční pro demokracii. Musíte si uvědomit, že demokratická pravidla musí dodržovat všichni. Za posledních více než dvacet let od listopadu 89 komunisté tyto pravidla dodržovali, ale naopak tyto pravidla se neustále pokouší ohýbat právě pravice, vy jste toho příkladem.