7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Havel a renesance českého komunismu

Oslávili sme výročie 17. novembra a ja musím začať konštatovaním, že zlí chlapci by nemohli toľko škodiť, keby im dobrí chlapci nerobili cestičku. A "dobrý chlapec" Václav Havel takto narobil kopu zla. Výsledkom je návrat komunistov stalinského typu do popredia českej politickej scény.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Gabriel st. 25.11.2012 20:47

Havel udělal jistě mnoho dobrého

Otázkou je, zda tím jedním zlem - zachováním KSČ a komunismu, jako legální složky našeho politického života nenadělal tolik škody, že vlastně vše dobré zničil. V každém případě není jediným viníkem! A nemám na mysli jen jeho chartistické souputníky. Vinní jsou všichni ti, kteří pro krátkou paměť a pro povrchní a hloupé uvažování či neznalost, komunisty podporují! A ještě více vinní jsou nenažraní pragmatičtí liberálové z leva i z prava, kteří pro svůj osobní prospěch berou obyčejným lidem sympatie k demokracii a nahání je do náruče bolševiků. Přímo fatální je pak působení sdělovacích prostředků, které informují jen o negativech a často je v honbě za senzacemi zveličují, nebo se za mtzký, často kradený peníz spolupodílí na štvanicích na slušné lidi a poctivé politiky. A když ti pak prokáží i soudně svou nevinu, jaksi mimochodem to zapomernou zveřejnit s intenzitou srovnatelnou s intenzitou štvanice.

M. Martin 25.11.2012 18:17

Re: Že nám budou naše životy už zase ovlivňovat komunisté, s tím nemá Havel vůbec nic společného.

Co kdyby jste se přihlásil přes PC pravým jménem ? Proč zde vyjadřujete své názory jako anonym?Něčeho se bojíte?

D. Werner 24.11.2012 23:37

Re: Antikomunistické pokrytectví.

Soudruhu Kratochvile (RSDr. ?), mylite se, v demokratickych statech se za valky k volbam chodi. Chapu ze to soudruch nepochopi.

D. Werner 24.11.2012 23:34

Re: A když už je tu o komunistech...

Komuniste nejsou zadna politicka strana, jedna se o nabozenskou sektu, pouzivajici stejne metody jako inkvizice.

D. Werner 24.11.2012 23:22

Rossicek H.

Kojetinsky bard, ukryvajici se momentalne ve floridsykch bazinach, neni zrovna verohodny zdroj.

D. Werner 24.11.2012 23:09

Mate co jste chteli

Logicke vyusteni kecu jako "Zlati komunisti", "Nasi vojaci jsou zoldaci" , nelogicke nenavisti vuci ceskym hrdinum jako byla odbojova skupina bratri Masinu nebo protesty proti US radaru v C(SS)R.

Soudruchum pritomnost sovetske okupacni armady v CSSR nikdy nevadila (alespon proiti nim nikdy neprotestovali).

Podobne blaboly mne pri kazde navsteve stare vlasti poradne vytocili.

Jsem vdecny rodicum ze jsme 1969 utekli a vratim se do ceskozlodejska az tam konecne potrestaji bolseviky. Reseni by bylo veseni.

E. Došlík 24.11.2012 8:04

Re: Proti hlouposti je treba se ohradit. Autora neznam, hloupost ale poznam.

Kulhánková madam,

tak jste to vyřešila, jako vyřešila. Já hubu nedržel, a neseděl jsem, něco jsem vytrpěl, a tak teď můžu opět hovořit, ale je to prd platné . . .

K. Kužel 24.11.2012 4:16

Re: A když už je tu o komunistech...

Trefil jste hřebíček na hlavičku: "pokud je legitimní součástí našeho politického systému..." no ano, to je ten prů*er, o tom ten článek přeci je!!!

D. Nowodny 23.11.2012 21:56

Za blbost se platí

Stalinovi jsme postavili pomnik, po Havlovi jsme pojmenovali letište.Můžeme být spokojeni !

J. Kratochvíl 23.11.2012 21:25

Re: Antikomunistické pokrytectví.

Jen tak na okraj, za války se k žádným volbám nechodí.

J. Kratochvíl 23.11.2012 21:17

Re: To jste vedle jak ta jedle !

Měla byste si uvědomit, že zpochybňováním výsledků demokratických voleb nám tady zavádíte novou totalitu. Jak vidíte  totalitu nemusí nastolovat fašisti nebo komunisti, váš příklad ukazuje jak jsou dnešní přívrženci české pravice nebezpeční pro demokracii. Musíte si uvědomit, že demokratická pravidla musí dodržovat všichni. Za posledních více než dvacet let od listopadu 89 komunisté tyto pravidla dodržovali, ale naopak tyto pravidla se neustále pokouší ohýbat právě pravice, vy jste toho příkladem.

J. Kanioková 23.11.2012 19:54

Vy jste byla v politice, že to takto hodnotíte? Já ano..

J. Kanioková 23.11.2012 19:53

Rozhodně o tom vím víc než vy...

J. Kanioková 23.11.2012 19:50

To jste vedle jak ta jedle !

Může "přemisťovat" ředitele a ono je toho dost a dost, čím může zasahovat, ovlivňovat..

J. Urban 23.11.2012 18:29

Re: Velký omyl

Asi tak. Ale ono je tak krásně jednoduché a účinné odvádět pozornost někam úplně jinam :-(

J. Urban 23.11.2012 18:27

Re: Antikomunistické pokrytectví.

Z trucu nebo ze zoufalství nebo ze znechucení - vyberte si :-(

K. Luboš 23.11.2012 18:17

Re: A když už je tu o komunistech...

Komunista v krajském zastupitelstvu nemůže ovlivnit „výchovu a vzdělávání“ vůbec nijak. To může udělat učitel, ale jenom teroreticky. Představa, že ve třídě někdo něco nakváká a žáci uvěří, je přece jenom trošku primitivní. Takhle jednoduše to prostě nefunguje.

Ale nalijme si čistého vína - ona komunistka dostala na starost ten nejméně důležitý rezort: netočí se v něm tak velké peníze a nejde tam moc krást. Jó to ale taková doprava...

J. Kratochvíl 23.11.2012 18:12

Re: A když už je tu o komunistech...

Tyto protesty z pozic „morálního znechucení“ nad opětovným vzestupem strany s temnou minulostí ohýbají pravidla demokratické hry. Pokud je KSČM v právním a ústavním slova smyslu legitimní součástí našeho politického systému, pak je poněkud licoměrné ji na jedné straně umožnit, aby se nejen právoplatně účastnila voleb, v nichž kvůli selháním ostatních stran navíc výrazně skóruje, ale na straně druhé ji s pomocí „morálních apelů“ zakazovat, aby se podílela na moci, k čemuž dostala v demokratických volbách mandát.

Mnoho občanů svými současnými postoji říká, že vlastně nechtějí demokracii. Na jedné straně odmítají podporovat (například tím, že nechodí volit) zavedené „demokratické“ strany kvůli znechucení z korupce a nekompetentní politiky, na straně druhé odmítají respektovat výsledky voleb, v nichž uspějí komunisté. Přitom se jen menšina české společnosti aktivně angažuje v rámci občanské společnosti, aby se pokusila změnit poměry v té části politického spektra, kterou považují sice za demokratickou, ale nevolí ji, protože jsou znechuceni jejími praktikami.

Pro začátek by stačilo, žádát po "demokratických" stranách,aby méně kradly a tunelovaly než my vyděláváme. !!!!!!

L. Křivan 23.11.2012 17:40

Re: Proti hlouposti je treba se ohradit. Autora neznam, hloupost ale poznam.

Milostpaní, on Vám tu pláž závidí, to víte, malej čecháček. Držet hubu a krok, a tiše si nakrást. To bylo husákovské Československo.

Nebyl to K.H.Borovský ?  "V hluboké kapse kajzroku vzdorně zaťatá pěst".

L. Vaněk 23.11.2012 16:50

Re: Antikomunistické pokrytectví.

Nebo také: za války jsme se mohli z trucu přidat k Hitlerovi ... To je ta bída českého ducha. Jsme hloupí, protože takový truc se nám škaredě vymstí a už se komunistů jentak nezbavíme. Je jedno, zdali je lidi šli volit nebo seděli doma na prdeli. Tato společnost má prašivinu ... a domnívá se, že to napraví šminkama ... Asi tak nějak, panstvo.

Š. Hašek 23.11.2012 16:49

Re: Jo, tak teď už tomu rozumím

Pane Urbane, s prominutím, Vy jste jaksi nepochopil o čem je tady vedena diskuse.

O tom, že  Václav Havel byl autentickým salonním antikomunistou. A parlamentní demokracie se skoro až štítil - po vzoru stalinistických kolegů z Charty 77.

Není ani tak řeč o konkrétnu, že dát to dohromady po bolševikovi je práce na dlouho.

J. Kanioková 23.11.2012 16:48

A když už je tu o komunistech...

Dovolím si přidat i sem odkaz na jiný protest, na Petici jihočeských studentů -

protože jsem přesvědčená, že komunisti by už NIKDY neměli ovlivňovat výchovu a vzdělávání mladých, obzvlášť v rozhodovací funkci.

http://www.petice24.com/stop_komunismu_ve_skolstvi

Š. Hašek 23.11.2012 16:43

Re: Velký omyl

Souhlas a malá poznámka k poslednímu Vašemu odstavci.

Na základě devastace společnosti bolševismem se mezi nás již dostala rakovina "všechno, na čem stavěla demokratická kapitalistická společnost" zničit  - krásný neobolševismus, maskovaný jako "sociálně právní stát". Rovnost všech a ve všem. Rodina a vztahy sociálně ekonomické v ní jsou nahrazeny "trendy" volebními programy politiků a platbou dávek na všechno, život občana jest obecně již starostí politiků a odborníků. Nejen dle mě, koncentrák nikoliv po popravách, ale podplácením tupců.

To, že nebude spolehnutí na papírky Euro, jen další kamínek v mozaice.

J. Kombercová 23.11.2012 16:34

Re: Nezlobte se, ale byl to vědomý cílený útok, podraz, v úsilí shodit Klause.

Kujme pikle, pikle kujme... jste zamotaná do pavučiny vlastních piklí. :)

J. Kombercová 23.11.2012 16:33

Re: Právě jsem přišel na Hrad

Jak byste si to v té době představoval jinak? A to "jednomyslně" nepociťujete, tak jako já, jako absurdní divadlo v mezích možností a satisfakci za minulé? To jsou paradoxy, pane Vaňku.

J. Kanioková 23.11.2012 16:31

Nezlobte se, ale byl to vědomý cílený útok, podraz, v úsilí shodit Klause.

Už v té době dost dlouho Havel kul pikle se Zielencem a Luxem. Není pochyb, že pro to byly určité důvody, ale ten projev byl pečlivě připraveným "vyhlášením války". Jestli jste to nevnímal, prosím.., ale tehdy skončila fáze, kdy se ještě byli politici na něčem shodnout, od té chvíle už začly převažovat trucy a totální nedůvěra..

Š. Hašek 23.11.2012 16:29

Re: Na Havla a servilní partičku kolem něj tu "nadávám" každou chvíli...

Souhlas a bylo toho více (bez pořadí):

sedlák a živnostník vyhnaný z gruntu byl havlisty postaven na úroveň bolševika, kterého jen vyloučili jeho spolubojovníci z partaje pro "levicovou úchylku"

soustavná demontáž demokraticky volených institucí snahou je vyměnit za jakési "občanské" akční výbory, reagující spontánně na potřeby lidu (pardon potřeby havloelity)

preference uskupení a "stran", které ovšem vždy do roka zmizely a zbylo po nich jen zasmrádlo

povýšení své vlastní deprese, že život se ubírá jinam, než plánoval Pavka Kohout a s. Šiklová, na "celostátní problém ohrožující chod samotného státu" - viz blbá nálada atd atd

J. Jurax 23.11.2012 16:28

Re: Antikomunistické pokrytectví.

Takže bolševivi jsou voleni z trucu? No, nejspíš ano, ale pak je to pěkně pošetilý a krátkozraký truc ...

Z. Kulhánková 23.11.2012 16:19

Re: Proti hlouposti je treba se ohradit. Autora neznam, hloupost ale poznam.

Podrobnosti si můžete přečíst v mojí nové knížce

https://www.nln.cz/knihy/narozena-pod-toulavou-hvezdou/

Z. Kulhánková 23.11.2012 16:17

Re: Proti hlouposti je treba se ohradit. Autora neznam, hloupost ale poznam.

Nezůstala jsem, protože jsem se nechtěla nechat zavřít. Já jsem totiž s komunisty nekolaborovala a nedržela pusu a krok jako většina.