2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Rád přispěji Kalouskovi na cestu do Itálie

Nejsem právník, takže nevím, jaké paragrafy by bylo možno aplikovat na jednání pana Zahumenského. Tipoval bych něco jako ohrožení veřejného zdraví, maření úředních výkonů a ohrožení veřejného pořádku, poškozování zájmů republiky, pokus o sabotáž ekonomického života či tak nějak podobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 26.3.2020 18:00

Platí pro vás to samé, co pro Prokopa viz výše. Ještě co jste v tom výpočetním středisku dělal, Odhadoval bych také na to koště, pardon na vysavač.

J. Kratochvíl 26.3.2020 18:08

Ano řídící techniku měli třeba od Siemense, ale pro tuzemsko a na východ byla tato technika naše z ČKD Elektrotechnika. A ty Siemensvské dodávky byly z důvodů servisu a údržby, což je normální.

A ty vaše ekonomické rozbory si nechte pro Prokopa. Uvádíte čísla bez souvislostí.

J. Kratochvíl 26.3.2020 18:14

Měl byste vědět, že pro konstruktéry bylo dost složitá podmínka při tvorbě používat pouze součástky z východu. Toto omezení si nedovedu představit pro konstruktéry od Siemensu, kteří používali součástky a materiál z celého světa.

P. Kubáč 26.3.2020 10:21

Nevím jestli advokáti v čele se Sokolem mají s "občanskými právy" tak úplně pravdu, ale je smutným faktem, že skutečná motivace protiepidemických opatření jsou výzkumy PR agentur, které Babišovi hlásí, že jeho voliči nostalgicky vzpomínají na železnou oponu a snaha náměstka ministra zdravotnictví Prymuly zajistit si nějaké teplé místo "za zásluhy" až epidemie pomine, protože než epidemie nastala byl jako starý mafián svázaný s ČSSD "na odstřel".

Š. Hašek 26.3.2020 10:58

Vy snad máte tu železnou oponu i mezi kuchyní a obývákem.

Chtěl byste zavést "jednotné vzpomínky"??? Podle Hutky nebo podle Svěráka??? Docela "legrace", co???

P. Staronový 26.3.2020 10:15

Čím dál, tím stejnej ...

Akorát nevím, proč se vyptávat zrovna jeho, když epidemiologii nerozumí, ekonomice nerozumí, právu nerozumí ...

J. Vlček 26.3.2020 10:34

Pane Staronový, vy rozumíte naopak všemu?

Zkuste se na ty odpovědi podívat tak, že vám někdo zakryje jméno toho, kdo odpovídá. Vyvraťte pak správnost názoru toho, kdo na otázky takto odpověděl. Vy ale nehodnotíte to, co kdo říká, ale zásadně jen toho, kdo to říká.

A to je vaše slabina.

P. Pavel 26.3.2020 10:44

A zkusil sis ty "odpovědi" alespoň přečíst. Evidentně ne. Sturčně řečeno, špičkoví odborníci vyjadřují pochybnost o legálnosti chaotických vládních kroků, a keller řekne, že ničemu nerozumí ale to mu nebrání nakydat špínu na tyto odborníky. Toť vše ze strany kellera.

J. Vlček 26.3.2020 10:48

Vy jste ten správný odborník, Pavle Pavle, na kecy.

P. Pavel 26.3.2020 12:38

Takže sis přečet kulový, lezeš kellerovi mezi půlky a názory špičkových odborníků na legislativu tě nezajímají.

V. Novák 26.3.2020 12:56

A P.Pavel-Přilepič si zase us.al.

Nic jiného neumí...

P. Pavel 26.3.2020 20:16

Našel sis v hubě h○\/n○, smrade nováku. Není ode mne. Vinu hledej u toho, mezi jehož půlky strkáš svou vyIízanou palici.

Š. Hašek 26.3.2020 11:05

Mám určité pochybnosti stran toho, zda drzoun, který každému na potkání tyká ..... je schopen vypátrat "právě ty špičkové odborníky".

Cca ve třetí třídě jsem se učil (a pamatuji si), že příjmení se píší s velkým písmenem. Uznávám, že zájmeno sis použito správně.

P. Pavel 26.3.2020 12:40

A další vyIízance co se nenamáhal přečíst článek, pod kterým zvrací. Ty jména odborníků najdeš v článku. Žvanil keller na ně kydá špínu, protože si dovolili pochybovat o legálnosti burešových chaotických rozhodnutí.

V. Čermák 26.3.2020 13:34

Zprávy rovnou ze zákopčanické stáje. Referuje Osel Pavel, tahoun hovnocucu....

P. Pavel 26.3.2020 20:18

Zákopčaník alias čermák dostal hysterický záchvat, protože se kvůli nákaze už dlouho nemohl ukojit na zvířecím zadku.

P. Staronový 26.3.2020 12:51

Když mi zakryjete jméno, dojem zůstane.

Vy věříte tomu, co říká někdo vám sympatický (zelený komouš), což je vaše slabina. :-P

V. Novák 26.3.2020 12:59

A co kdybyste zkusil něco z Kellerových výroků vyvrátit, uvést na pravou míru nebo snad dokonce napsat jak to je v reálu?

P. Staronový 26.3.2020 14:27

Práce Sysifova.

Tak hned to první, tam sám Keller píše, že tomu oboru (právu) nerozumí. Není co vyvracet.

Dtto druhé, třetí, čtvrté, páté, ... - těžko vyvracet dojmy a averze.

Já to obrátím: najděte tam kromě Kellerovi dojmologie nějaký fakt a já jej buďto vyvrátím, nebo ne.

Do té doby trvám na tom, že zvát si do novin dojmologa a na něco se ho vyptávat je zbytečné.

P. Grigar 26.3.2020 14:44

"Ekonomickým ztrátám se nevyhneme, ať již přijmeme tvrdá opatření, anebo necháme věcem volnější průběh."

Tož vyvracejte, pane Staronový.. nebo potvrzujte, jak libo.

Shodu podmětu s přísudkem vám odpouštím(..Kellerovi/y dojmologie)..

P. Staronový 26.3.2020 16:27

Nebude-li pršet, nezmoknem. :-P

P. Grigar 26.3.2020 21:27

..děkuji za vyčerpávající odpověď. Opravdu brilantní analýza.

J. Vlček 26.3.2020 15:36

Zodpovědět pár otázek je pro vás práce Sisifova? Hlavně, že dokážete zdrbat odpovědi toho, kterému na ně odpovědět nemrzelo.

Těch co něco znají, a umí o tom pojednat, je neskonale méně, než kecalů, kteří umí ho..., ale kecají do všeho.

P. Staronový 26.3.2020 16:32

Tak já jsem vás měl v podezření z ideologičnosti, a ono to bude prosté nepochopení psaného textu.

Že prostě Keller není ten, kdo něco zná, a umí o tom pojednat. Klasický kecal, který umí ho..., ale kecá do všeho.

Polehčující okolnost je, že to nedošlo hlavně redaktorce.

J. Vlček 26.3.2020 14:26

Na rozdíl od vás, pane Staronový, nehledím na to, kdo je mi sympatický a kdo ne, ale hodnotím jeho projev, tedy to co říká. Toto jsem u vás nezaznamenal. Stále jen papouškujete cosi o vyžírcích a to je vše.

Chci vám jen připomenout: zkuste udělat to, co vám říká pan Novák přede mnou.

P. Staronový 26.3.2020 14:28

Viz výše.

A i já jsem hodnotil Kellerův projev, jako zhola zbytečný.

J. Vlček 26.3.2020 15:08

Ani nechtějte vědět, jak jsem vyhodnotil já vaše rejpance do odpovědí pana Kellera. Mohu prozradit, že nic lichotivého byste se nedozvěděl.

P. Staronový 26.3.2020 16:36

Klidně se svěřte, těžko mne dojmete. I když, nejspíš by mi to potěšilo, znáte to o dvou minusech, dávajících plus?

J. Vlček 26.3.2020 17:16

Problém je v tom, že vy máte v mých očích jak plusy, tak mínusy. Dnes se dá hovořit jen o mínusu.

D. Polanský 26.3.2020 9:53

Kalouska nechte být, ačkoliv ho nemusím. V roce 2008-2009, kdy byly krize snížil státním zaměstnancům o 10 % mzdy, což byl velice rozumný krok. A divte se, tehdy ze státní správy nikdo neodešel! To již měla udělat s určitými výjimkami (zdravotníci, policie, hasiči) i tahle vláda.